Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/802 A kérdező kommentje:
Sziasztok lányok! Gyors leszek. Épp kocsiban ültem fél orat karambol miatt, de feldobott hogy közben telefonon olvashattalak titeket. Viki üdv neked is, fel a fejjel mindenki. Most utazok a paromhoz és probalkozunk. A Jónás modszer szerint ma- holnap foganhatna baba, nem tudom így mensi végén mekkora az esélye, de egy probat megér. Jo hétvégét mindenkinek! Annus
2013. okt. 4. 16:46
 52/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok csajok,


Annus, én is ezt érzem, hogy csak és kizárólag, minden pillanatban a baba témával foglalkoznék, mert egyszerűen imádom az ezzel járó "feladatokat", a ráhangolódást. Ennek ellenére beláttam, hogy nem jó a nap minden percében erre gondolni, mert teljesen bekattan tőle az ember. Valahogy még nem találtam meg az arany közép utat. Keresgélem. :) Ezért nem is szeretnék hőmérőzni és egyéb segítség után nyúlni, tudom, nem lehet a végtelenségig várni azzal, hogy mikor akar a baba megfoganni, de én hagyok időt arra, hogy megfoganhasson. Ezért sem szálltam rá és nem is nagyon fogok a férjemre, mert ha nyomás alatt tartom, akkor ezzel, pont az ellenkezőjét érem el. Nem tud teljesíteni így nem is akarom belekényszeríteni ebbe a helyzetbe. Akkor és annyiszor vagyunk együtt amikor csak jól esik. Mivel hagytam neki időt, mostanában Ő hozza fel a gyerektémát és pont ezt szerettem volna elérni, hogy ne csak én érezzem ennyire a baba iránti vágyat. Türelem rózsát terem, minden szempontból. Egyébként teljesen megértelek, ne érts félre, én is, akárcsak Te, nagyon szeretném a babucit mégis, próbálom kizökkenteni magam ebből az állapotból, hogy ne akarjam görcsösen. Ahogy írtad is, két ember kell a fogantatáshoz. Igazad van, nincs mire várnotok már. Tudom, hogy nagy a gyermek iránti vágyad (vágyatok), remélem hamarosan be is teljesül. Örülök, hogy próbáltad viselni a mensivel járó görcsöket, ráadásul gyógyszer bevétele nélkül. Én már csak akkor szoktam enyhíteni ezeket, ha tényleg elviselhetetlenek. Nem jó mindenre bogyót beszedni. :)

Viki, csak bíztatni tudlak téged is. Ez még csak az első hónap volt. Még nagyon az elején jártok. Fel a fejjel és bízz magatokban. Olvastam is, egészségügyi probléma nem áll fenn, ráadásul a szervezeted is folyamatosan készíted erre az áldásos állapotra, nincs más, minthogy hamarosan siker koronázza minden 'erőfeszítéseteket'!! Érdekes, mert amióta együtt vagyok a férjemmel, mi is mindig a megszakításos módszert alkalmaztuk és egyszer sem estem teherbe. Hát… majd meglátjuk. Drukkolok nektek is. :)

Kriszta, reméljük a legjobbakat és a babát is. :)

Maja, az aerobikozás tök jó mozgásforma. Szellemileg, testileg, lelkileg feltölthet, amivel egy nagyon jó módját fogtad meg, a babára való hangolódásnak egy teljesen más nézőpontból. Másrészt lefoglalod magad. Hasznos lesz ez mindenképp. Sajnos már nekem is magától értetődő, ha ismét nem sikerült az adott hónapban a baba, az lenne az igazi meglepetés, ha 2 csíkot mutatna a teszt. De várok rá! Annyiban van hátráltatva a babaprojekt, hogy a férjem él most stresszes mindennapokat. A munka, az munka. Így néha az együttlétek rovására megy. De lesz ez jobb is. Köszönöm a méhpempős tippet. :)


Szép hétvégét kívánok Nektek. :) Szilvi

2013. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/802 anonim ***** válasza:
100%

Hello Lányok!

Ha ilyen ötösöm lenne a lottón...Pénteken késő délután kezdett el szurkálni jobb oldalon és estére már nagyon fájt. Másnap reggel pedig nagyon érzékeny volt a mellbimbóm. Szóval úgy volt, ahogy írtam péntek este szombat hajnalra volt pém. Már úgy ismerem a saját szervezetem, mint a tenyerem. Azért megnyugodtam, hogy volt és úgy volt, mint korábban. Kicsit beijedtem ettől a pé nélküli hónaptól. Sikerült jól időzíteni az együttlétet is, már csak várni kell. De ez nem jelent semmit, mert máskor is sikerült elcsípni és mégsem sikerült még. :(

Remélem Annus Nektek bejön a Jónás módszer! Esély mindig van. Nem törvényszerű ez a "csak középidőben lehet teherbe esni" dolog. Anyukám egyszer menzesz előtt pár nappal lett babás. Meg sok ilyen sztorit hallottam már, tehát bármikor lehet!

Szilvi! Tök jól állsz a dolgokhoz. Kicsit irigylem is, hogy el tudsz vonatkoztatni és nem törekszel feltétlenül a pé körüli együttlétre, hanem ahogy és amikor jól esik és hagysz időt a babának. Én már sajnos túl begőzöltem és nem tudom így elengedni. :(

Kriszti pé óta van valami tüneted? Vagy már nem adsz Te sem a tünetekre?

Viki, Edina, többiek! Mi újság Veletek? Ki hányadik ciklus napon van és hogy van???

További jó hétvégét Csajszik! :)

2013. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/802 anonim ***** válasza:
100%
Maja voltam :)
2013. okt. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/802 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Maja!


Azt hiszem kezet foghatunk :) Én használom az ovutesztet ami csütörtök és péntek totál + volt,tegnap lett negativ és ugye az elsö negativ napon van ovu. Szoval nekem is péntek éjszaka-szombat hajnalra tehetö az ovu ideje :) Pont egyszerre volt ovunk :) 19-re nem varom :)

"csak" 10 nappal tolódott el..... :S

Tünetekre nem adok mostmár semmit..én tényleg azt hittem hogy korai peteérésem volt és hogy babás lettem...és még most sem értem mik voltak azok a tünetek!

Jujj izgulhatunk együtt!!! :D

Kriszta

2013. okt. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok lányok!

Viki azt hiszem mi nagyon hasonló cipőben járunk.

Én nekem is tavaly április óta van munkám, és augusztusban volt egy éve hogy hivatalosan is dolgozom, nekem is most lett meg az 1 év. Nehéz ma elhelyezkedni bármilyen végzettséggel.

Mi is egyidősek vagyunk a párommal, 3 éve vagyunk együtt, mostanra jutott el a kapcsoltunk oda, hogy érzem egymástól szeretnénk gyereket. Párom nővérének júliusban született kislánya, és ők most együtt laknak, így minden nap babázik, gondozza, látja, tapasztalja mivel jár egy gyermek, és azt hiszem neki nagy szüksége van erre, hogy érezze, ő milyen apa lenne. Meg kell mondjam, nagyon jó :) Annyira jól érzi a baba minden jelét, jobban mint a saját anyja, gondoskodó, törődő. Viszont azt hiszem kicsit meg is rémiszti.

Én már most túlzásba vittem a babával való foglalkozást. Azt hiszem nektek bevallhatom, hogy én kicsit erőltetem a dolgot és a párom még mindig nincs rá felkészülve. Mi óvszerrel védekezünk, gyógyszert sose szedtem, mi a megszakításosban nem hittünk soha. És az én párom még nem tudja elengedni magát.

Olvastam máshol is arról, hogy ha az ember évekig védekezik, hogy ne legyen baba, és aztán a következő hónaptól meg már azt akarja, hogy legyen baba, az agyunk és a testünk nem tud ilyen gyorsan átállni. Adjunk időt magunknak és a párunknak is, főleg mi akik még csak az elején vagyunk, hogy teljesen átálljunk arra, hogy most már nem kell védekezni.

Nem úgy alakult a hétvége ahogy terveztem, ez még védekezős szex lett, szegény párom teljesen kiborult, hogy ő próbálja magát elengedni, de egyszerűen még az van benne, hogy védekezni kell. Most nekem kell türelmesnek lenni, hagyni időt, és megvárni hogy haladjunk a házzal, mert azt hiszem amíg nem lesz beköltözhető addig az én párom, csak arra tud majd koncentrálni. Remélem lányok ti megértetek, csak nektek tudok erről beszélni.

Kriszta, hát ez az ovu teszt elég egyértelmű volt akkor, most megint a türelem jön.

Edina remélem jól vagytok!

Szilvi de jó nektek hogy így érzitek a tüneteket.

Én nem is tudom éreztem e már a pé-t. Majd most megpróbálom figyelni.

Viki sajnálom, hogy nektek se jött össze, azt hiszem még nektek is kell ez az átállós idő, hogy most már nem a megszakításra kell figyelni, hanem a tökéletes benn maradásra!

Még annyit had meséljek el, hogy a kapcsoltunk elején a párom, annyira védekezett fejben is hogy gumi nélkül nem hatolt belém. Az elmúlt évben szépen lassan próbálgatta a saját határait, és mostanában már az aktus közepén szoktunk csak "felöltözni". Én ezt jó jelnek tekintem, és tényleg tudom azt, hogy ez számára fejben kell, hoyg eldőljön.

Nem tudom, hogy ti akik megszakítással védekeztek, hogyan mikor hagytátok az aktust abba, meg miként ment, de biztos számít a fejben átállás. Remélem nem akadtok ki hogy ilyen dolgokról írok, de máshol nem tudok erről beszélni, és ki kell "beszélni" magamból az érzéseim, gondolataim.

A Mozgás jó dolog. Én jógázni szeretnék járni, de ahova eddig jártam megszűnt, és amiatt, hogy nem fix meddig dolgozom, elég nehéz csoportot találni. Lenne egy este 7-fél9-ig, de onnan még haza vezetni, rém hosszú nap lenne.

Intimtornát ismeri, használja valaki?

Én tavaly novemberben voltam tanfolyamon, hogy majd csinálom, és megerősítem a hüvelyem, gátam, aztán azóta 1x csináltam, rá kéne venni magam tényleg!

Remélem jól telt a hétvégétek, és sikerült a fogantatás akinek most volt pé!

Annus

2013. okt. 6. 17:55
 57/802 anonim ***** válasza:
100%

Hát Kriszta, akkor szépen együtt haladunk előre. Nagyon remélem, hogy sikerült mindkettőnknek. Én is 19-től nem várom egyáltalán vagy 9 hónapig. A tünetekre már én sem adok, mert már mindent produkáltam ami a korai terhesség jeleinek tudható be és még semmi.

Annus! Igazad van, hogy nem erőlteted a pároddal ezt a dolgot, mert nem lenne jó vége hidd el. Most tényleg türelmesnek kell lenned. Amúgy mintha magamat olvasnám. Mi is, jobban mondva a párom is ilyen parázós volt mindig a szex terén. Soha nem mertük kipróbálni a megszakítást bogyó nélkül, mert félt, hogy besikerül. Én amikor gyógyszert szedtem, ő akkor sem ment el bennem. Mindig túl parázta. De ez azt jelenti, hogy nem egy felelőtlen és meggondolatlan ember, hanem tudatosan él és fontos vagy neki, mert figyel rád, kettőtökre, a jövőtökre. Az én párom is nehezen hangolódott át. Nem mondom, hogy nem adtam egy kis lökést neki, de végül ő is így akarta. Végül ő akkor szánta rá magát, amikor egy ismerős párral arról beszélgettünk, hogy nekik is kellett 8 hónap, hogy teherbe essen a csaj és soha nem szedett antibébit. Így megnyugodott, hogy nem jön az össze ripsz-ropsz, még így is van idő mire gyökerestől megváltozik minden. És nagyon jó fej volt, mert első hónapban bepánikoltam, hogy úristen mi van, ha sikerült és beteg leszek végig a terhesség alatt és nem leszek jó anya és stb...És ő vigasztalt, hogy minden ok, minden jól fog alakulni, készen állunk. :) Szóval egy pillanat alatt átfordul minden fejben, nyugi!

Remélem mihamarabb élesben próbálkozó párok lesztek!

Maja

2013. okt. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/802 anonim ***** válasza:
100%

Annus én drukkolok nektek hogy a pàrod minnél hamaravb készen àlljon az apasàgra és hogy gond nélkül együtt tudjatok lenni. Ez egy elég kényes téma a férfiaknàl, szépen lassan kell ràvezetni őket (nem eröltetve a dolgot) meglàtod hamar àtàll majd a gondolkodàsa


Érdekes nàlunk nem volt ilyen, nem kellett idő a pàromnak...ahogy kitalàltuk màr simàn ment minden...


Kedves Maja, nem tudom te hogy vagy vele de én ezt a 2 hetet egy örökkévalósàgnak érzem...

Remélem mindkettőnknek sikerül :)

Amúgy a környezetembe rengetegen estek teherbe mostansàg...én is boldog kismami akarok màr lenni :)

Kriszta

2013. okt. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Maja, Kriszta, köszi a vigasztaló szavakat. Annyira jól esik, hogy megértetek.

Ma meglepett a párom. Meséli reggel telefonban, hogy tegnap este olyan műsort nézett a tv-ben, ahol nem jött össze a párnak a baba, elmentek orvoshoz, semmi fizikai okot nem találtak náluk. Aztán kiderült, hogy a férfi nem is akarta igazán a gyereket, ezért is lehet, hogy nem is jött össze. Mondom neki, hogy én nem szeretem, ezeket a családi gondokat feldolgozó magyar műsorokat, mire közölte, ő se, de ez a téma érdekelte! :) Kis lélekben lassan készülős, annyira aranyos volt :)

Azt hiszem nála az is közre játszik, hogy a nővére, megcsalta a férjét és úgy lett terhes az új pasitól, aztán el is vált, és most az új pasival, babával hazaköltöztek a szüleikhez. Munka nincs, felelőtlenség az van. És azt hiszem emiatt, ő tényleg teljesen fel akar készülni, hogy mikor jön a baba teljesen fel legyünk rá készülve.

Egyébként a házban, mi a kisebbik hálószobát eleve gyerekszobának tervezzük, amin páran elcsodálkoztak. Nem tudom ezen mi csodálkozni való van. Jobb az hogy dolgozószoba, vendégszoba és egyéb funkciónak berendeznek egy szobát, aztán ha jön a baba akkor kell átalakítani. Remélem senkit nem bántottam meg.

Csajok szurkolok nektek, hogy babásodjatok! Vigyázzatok magatokra ebben a két hétben.

Csajok szerintetek ma 8. napon szúró fájdalom az alhasban mit jelenthet? Szerintem petefészek szúrás lehet? Mesni utáni valami lehet ez? Én nem értek a tünetekhez. Kb. 1 óráig éreztem. Lehet, hogy csak pisilnem kellett, és feszült a hólyagom?

Legyen szép hetetek! Annus

2013. okt. 7. 20:59
 60/802 anonim ***** válasza:
100%

Peteérésnek még korai lenne, de akár lehet az is. De ha Neked úgy fáj, mint nekem, akkor azt hidd el, hogy semmivel nem fogod összekeverni. Nem fáztál fel? Nekem akkor is szokott szurkálni.

Amiket írtál az tök jó jel, akkor gondol rá sokat és érleli magában. Szerintem hamarosan rááll a dologra! :)

Kriszta ne is mond. Én már ma azt terveztem, hogy mikor fogok tesztelni. Aztán lebeszéltem magam, hogy megvárom a nem várt napját. De addig még ezt 20-szor fogom fejben újragondolni. :D

Jó éjt Nektek!

Maja

2013. okt. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!