Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
 101/802 anonim ***** válasza:
100%

Viki! Halolaj kapszulát a párom és én is szedünk néha. nem minden nap,kb heti 1-2 alkalommal. Nem tudom ez mennyiben befolyásol akármit is :) Ártani nem árt!


Maja,nekem az elözö terhességemnél(ami sajnos vetéléssel végzödött) a mellbimbótünet totál megvolt úgy mint ahogy most nálad. Kb nemvárt elött 3-4 nappal nagyon érzékenyek lettem a mellbimbóim és bevörösödtek. Úgy nézett ki hogy a bimbó alsó része vörös/barnás lett a teteje-közepe pedig ilyen börszínü,rózsaszínes. És ez a változás meg is maradt...vetélés után sem múlt el,a mai napig ilyen :D

Nekem különösebb tünet nincs...van 1-2 de nem akarok bemagyarázni semmit. A bimbóm érzékeny egy kicsit,meg tegnap fura menszis görcsöm,ma meg haszurkám volt...De ez akár a menszesz elöjele is lehet.

Én pénteken akarok elöször tesztelni...majd látom kíbírom e addig :) van kb még 10 tesztem :) Egy megbízható netes oldalról rendelem,a múltkor ez a teszt (25ös) pozit mutatott mikor egy vatera jellegü 10es még mindig negativ volt...

Izgulok :) Annyira szeretném ha sikerülne!!!

Ma megint megtudtam az egyik munkatársamról hogy terhes...már 3an vannak :)minden hétre jut egy. :D

Te mikor tesztelsz Maja???

Kriszta

2013. okt. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Maja ez nagyon aranyos volt, hogy "basszus olyan vagyok mint te". Igen nekem is lemarad sokszor az aláírás és csak utána látom :)

Hát egy kis has szurkálás még mindig van és már elég idegesítő hogy mitől, mert ugye voltam házi orvosnál amikor felfáztam, kaptam gyógyszert, el is múlt. Majd elküldött vér és vizelet vizsgálatra és ott jó lett minden eredmény. Szerdán meg voltam nődokinál ő is azt mondta hogy miden ok, nem lát semmi elváltozást. Szóval nem értem miért fájdogál még mindig a hasam, ami a lágyékba és a combomba sugárzik. + gyakran kell egy kicsit pisilnem is, de viszont nem mindig, mert pl. elmegyek dolgozni ott meg nem. Azt említette a házi orvos hogy lehetnek lelki okai is a gyakori pisilésnek....lehet túl stresszelem ezt az időszakot és azért van, viszont a hasfájást meg nem értem mitől lehet, ha az orvosok szerintem nincs baj. Várok még vele és ha hosszútávon ez nem múlik elmegyek megint a házi orvoshoz (aki már hülyének néz hogy állandóan ezzel zargatom). Ja és arra gondoltam, hogy akkor venni kéne nekem is tőzegáfonyát, ha azt mondod hogy tényleg olyan jó. Te milyet szedsz?

Kriszta, gondolkozok én is hogy vegyek ilyen halolaj kapszulát... Annyiba vannak már ezek a vitaminok amiket összeszedek :) Egyébként az én munkahelyemen is pont 3 kismama van. Gondolom, neked is kicsit rossz érzés, hogy na nekik is összejött, persze nem rosszindulatból. Az egyik munkatársam és barátnőm viccesen csak ennyit mondott, amikor a 3. kismama is bejelentette, hogy terhes: "Viki, látod te voltál az első, aki erről beszélt, hogy igen már tervbe van a baba, de még várunk erre meg arra...majd jövőre. Eltelt egy év és most már 3an is úgymond "beelőztek"."

és itt jön a számomra vicces és persze nem rossz indulatú megjegyzése:

"Viki, ők már rég babázni fognak, amikor te még csak hányni fogsz" :))))

Ezzel úgy megnevettetett, na mondom úgy legyen jöjjön mi hamarabb, bár már ott tartanék :)

Viki

2013. okt. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/802 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok tesztelni, úgy döntöttem. Csak akkor ha nem jön meg és vagy 4-5 napja késik. Mert már annyit csalódtam és teljesen kiborít az egy csík. Olyan mintha pofon vágna az élet újra és újra, hogy Te sosem fogsz dupla csíkot látni. :( De az is lehet, hogy nem fogom kibírni, mert mindig így indulok neki és csak ellövök egyet. Nekem vaterás 10es van egyébként! De Neked nagyon drukkolok Kriszta! A vetélésed óta ez az első próbálkozós hónapotok?

Hát azért írom, mert nézd vissza, hogy szinte én is mindig lehagyom. Ilyenek a borsodiak. :)

Nekem ilyen a tőzegáfonya:

[link]

Mi is vagyonokat költünk már erre. Elevit+folsav+méhpempő nekem. A férjem eddig nem szedett, de most javasolta neki a doki a Fer14-et vagy a Profertilt. Az egy hónapra 13-15eFt és 3hónapig kell szedni.De nem sajnálunk rá semmi pénzt, csak már jönne.

Maja!!! :)

2013. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/802 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a linket Maja, erről a Dr. Chen márkáról már hallottam. :)
2013. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/802 anonim ***** válasza:
100%

Viki, nem a legjobb érzés làtni magam körül a sok kismamàt, az biztos. Nem tőlük sajnàlom a pocakossàgot, hanem azt sajnàlom h nekem miért nem sikerült...na de majd nemsokàra :)

Maja, ti mióta próbàlkoztok? Lehet írtad màr csak lusta vagyok visszakeresni. Hidd el neked is lesz 2 csíkod hamarosan.

Kriszta

2013. okt. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/802 anonim ***** válasza:
100%

Jaa és igen ez az első próbàlkozàsunk vetélés óta...

Kriszta

2013. okt. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok lányok!

Pörög ám itt az élet :) Délben ebéd közben elolvastam miket írtatok tón, de azóta már egy oldalt össze írtatok :)Olyan jó veletek!

Szilvi, az a fontos, hogy a férjeddel összhangba kerüljetek, és tudjatok együtt erősíteni egymást. Sajnálom, hogy a férjednek ennyire kemények ezek a napok, hetek. Fontos, hogy nyugalommal tudd támogatni őt. Tudom neked is nehéz, hogy tudod most lenne jó együtt lenni, de majd eljön az ideje! Jó, ha hétvégén együtt tudtatok lenni kicsit, kell a pihi! Jól teszed, ha nem erőlteted a dolgot, és várunk vissza amikor jössz! Majd néha mesélj, mi újság veletek.

Ma megkérdeztem barátnőmet, akiknek lombikkal jött össze a babó, hogy nekik mit ajánlottak a férjének, mert vele volt a gond, kevés volt a kiskatona. Szelén és cink vitamint szedett a férje, emellett azt ajánlották neki, hogy hétfőn délután igyon barna sört. Szerintem ez jó, a párom is rá fogom beszélni a sörözésre! Ők párologtattak illó olajokat is, ennek még utána nézek.

Rájöttem ma, hogy a párom miért tartja fontosnak, hogy mind a ketten egészségesen étkezzünk, éljünk a baba fogantatás ellőtt is. A nővérének a kislány sajnos nem teljesen egészséges. Folyamatosan szörcsög, nem kap rendesen levegőt, és mikor vizsgálták, kiderült, hogy lyukas a kis szíve, amire azt mondták, várni kell, hogy begyógyul-e. A párom nővére, nem tervezte a babát, a párja dohányzik és alkoholista is, a nővére nem figyelt az étkezésre, semmire igazából. Azt hiszem a párom, azt reméli , ha mi figyelünk magunkra, és sok zöldséget-gyümölcsöt, vitamint eszünk, akkor nagyobb esélyünk van majd egészséges babára.

Én megnéztem ezt a halolajat is, találtam is olyan vitamin készítményt amiben van. Megnéztem a cinket-szelént is a gyógyszertárban, és arra jutottunk a gyógyszerészemmel, hogy a Béres multi vitamin-ban is benne van az a mennyiség, így azt fogok venni a páromnak.

Én most türelmesen várok. Ma sokat gondoltam pocakra. Beszéltem is hozzá. Én szoktam beszélni a leendő gyerekeimmel. Nem úgy állok hozzá, hogy már biztos megfogant, hanem, hogy a leendő gyerekeink már most velünk vannak, fizikailag belőlünk fognak foganni. Szóval szoktam velünk beszélni, hogy már nagyon várom, hogy majd megszülessenek, és türelmesen kivárjuk hogy elérkezettnek lássák az időt a megfoganásra. Jó rájuk gondolni.

Kriszta megkérdezhetem, hogy hányadik héten ment el a baba? Miben különbözött a vetélés egy menstruációtól? Görcsök, vérzés mennyire volt más?

Viki, próbálj meg arra gondolni, hogy semmi rossz nincs a szúrkálás mögött.

Én is néha izgulok, hogy ne legyen semmi gond. Nekem sajnos két jóindulatú mell daganatom van a bal mellemben, de erre azt mondta a doktornénim, hogy nyugodtan lehet gyereket vállalni, sőt lehet majd el is múlnak a hormonváltozások miatt. Viszont ezek miatt, félek, hogy lehet valahol kevésbé észrevehető helyen is gond. Mondjuk most megnyugodtam, mert nyáron voltam hasi UH-n és ott semmi rendelleneset nem találtak.

Nálunk a munkahelyen csak unokatesóm babázik, neki már egy éves a kisfia, és ők is októbertől próbálkoznak a tesóval :) Izgatottan várom, melyikünknek jön össze előbb, persze ő nem tudja, hogy már mi is próbálkozunk.

Nekem még öröm, ha valami ismerős terhes lesz, bár amikor valaki nem is akarja, és úgy jön össze, az engem is zavar. Még élvezem, hogy babás ismerősökhöz elmehetek babázni, vagy épp vehetek cuki baba ruhát, és nem a szekrénybe kell dugdosnom, hanem nekik lehet kölcsön adni :)

Ti mennyire estek kísértésbe baba holmik csábításának?

NA mára eleget rizsáztam ide.

Puszi mindenkinek! Annus

2013. okt. 14. 22:07
 108/802 anonim ***** válasza:
100%
Köszi Kriszta,aranyos vagy,de már egyre nehezebb hinni benne...Ez a 11. probálkozós hónapunk.
2013. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/802 anonim ***** válasza:
100%

Annus tetszik az optimizmusod, így kell hozzà àllni a dolgokhoz :)

A vetélésem a 8. héten történt :( előtte màr 10 napja barnàztam...at orvos sem bíztatott túl sok jóval. Vetélés előtti este màr véreztem egy kicsit és màsnap délben ömlött belőlem a vér+iszonyatosan görcsöltem. Aztàn hopp kijött egy nagy csomó, elment a kisbabàm...:( soha nem fogom elfelejteni... 1 hétig vérezrem úgy mint egy rendes menstruàciónàl. Nagyob nehéz lelkileg a mai napig is, de legalàbb tudom h teherbe tudok esni... persze jobb lett volna ha mindez nem történik meg, de nem adom fel :) leszek én még pocakos :)

11 hónap tényleg hosszú idő... orvos nem mond semmit miért nem jött még össze? Kitartàs, sikerülni fog, lehet màr sikerült is :)

Kriszta

2013. okt. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/802 anonim ***** válasza:
100%
sziasztok! Nekem hormonzavarom van csak még az nem tisztázódot hogy agyalapi mirigy daganat vagy mellékvese kéreg daganat okozza. Folyamatban vannak a vizsgálatok sajnos MR vizsgálatra hosszú ideig várni kell h.beigazolja hol van a gond. Labor vizsgálatok már megvannak. Meg van az ok. Gyógyszereket fogok szedni ami leviszi a hormonjaimat. Nagyon kétségbe vagyok esve. Fogok írni még. Most meg elolvasom amiről lemaradtam h.ne csak a magam bajával törődjek a tiétekkel is szeretnék! Nagy puszi mindenkinek! Edina
2013. okt. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!