Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/802 anonim ***** válasza:
100%
Szilvi voltam. :)
2013. okt. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Annyira Boldog vagyok!

Maja mikor olvastam a fantasztikus öröm hírt megkönnyeztem a boldogságod! Annyira örülök nektek! Nagyon itt volt már az ideje! Olyan jó érzés, hogy így "együtt" hoztuk össze :) Nagyon örülök, hogy egy hónap alatt meglett az első kismamink! Akkor az a mellfájós tünet, végre tényleg a babát jelezte!

A boldogságom másik fő forrása, hogy végre mi is védekezés nélküli fergetegesen jó szeretkezésen vagyunk túl. Mikor megtörtént, én csak köszönömöket tudtam a párom fülébe suttogni, és kicsit el is pityeredtem, annyira boldog voltam. Megérte a hónapokkal ezelőtti megbeszélés, aztán pedig a türelem, és az, hogy megtudtuk őszintén beszélni, hogy őt mi bántja, mitől fél és most végre el tudta magát engedni.

Kriszta nagyon sajnálom, hogy megjött neked. Nagyon együtt érzek veled, és fogjuk a kezed. Próbálj úgy hozzá állni, hogy egyszer már össze jött, tehát nincs semmi baj veletek, össze fog jönni nemsokára újra.

Viki én is 28-ra nem várom, bár neked ugye most lehet később volt a pé-d, így lehet emiatt türelmesnek kell lenni. Remélem nekem nem akar most ellőbb megjönni, mert pénteken végre mennék dokihoz.

Melinda üdv a csapatban. Örülök, hogy csatlakoztál! Attól féltem a mi kis felpörgött csapatunkhoz, már nem mer senki kapcsolódni.

Melinda én is itt hallottam a ciklus.hu honlapról, ahol nagyon jól és egyszerűen tudod vezetni a ciklusod minden fontos információját, és a hőmérsékletet. Nekem nagyon tetszik az oldal, és a görbém is tök szépen rajzolja. A hőmérőzéshez én azt a tanácsot kaptam itt a GYK-n, hogy érdemes szájban, vagy esetleg hüvelyben v. végbélben mérni, mert az pontosabb, és rögtön ébredés után. óra csipog, csipa kinyílik, és már dugom is a mérőt a számba :)

Én még Ovu tesztet nem próbáltam, egyrészt mert macerás, másrészt mert drága. Amit én láttam eddig az 5 teszt 3000 Ft körül volt, és honnan tudjam melyik nap kell elkezdeni tesztelni. Viszont ha nem jön össze hamar, lehet majd kipróbálom. Maja, én szívesen vennék tőled tesztet, neked most úgy sem kell szerencsére egy darabig. Majd Kriszta elmeséli, hogyan kell ügyesen használni.

Szili örülök, hogy te is benéztél! Jó, hogy a férjeddel minden rendben köztetek, és volt lehetőségetek kicsit együtt pihenni! Jó, hogy le tudod magad mással kötni, és nem görcsölsz a dolgon.

Edinát is majd nagyon várjuk, hogy mi újság a vizsgálatokkal.

Nem tudom én írtam e de mi mind a ketten a párommal 29 évesek vagyunk, én vagyok 3,5 hónappal idősebb :) Én 164 centi és 76-78 kiló vagyok, párom 180 centi és 69 kiló körül. Szóval én vagyok itt a csapatban a pici duci pocakos :P Annak is örülök, hogy nagyjából egy korosztály vagyunk, és mindenkinek első babó lesz amikor végre sikerül.

Kriszta egyébként nagyon pislogtam, mikor láttam hogy 2 egész oldalt írtatok míg nem voltam, de már alig vártam, hogy jöhessek hozzátok. És a boldogságom fokozódott, mikor Maja csodálatos bejelentése boldogított! Maja majd mesélj mindent mi újság van. Milyen tüneteid hogyan változnak, napról napra!

itt az októberi ciklusom, még csak az eleje...

[link]

Aztán majd kiderül, hogy ez normáli-e.

Puszi lányok, mosolyogva fogok elaludni :) Annus

2013. okt. 20. 21:51
 153/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

No látom a hétvégi pörgés lelassul hétfőre :)

Nálunk most elég pörgős a munkahely, eléggé le fáraszt.

És még egy hét a nemvártig. Próbálok, nem erre gondolni, napközbe megy is, ilyenkor meg jó feljönni hozzátok!

Ti a párotokkal mennyire beszélitek meg, azokat a dolgokat amikről itt csajok beszélünk. A tüneteket, az izgatottságot, no meg mindent. Én meséltem a páromnak rólatok, a fórumról, sőt ma elújságoltam neki Maja babáját is. :) A párom tudja, mennyire vártam már rá, hogy legyen kivel beszélgetni a baba várós dolgokról, és örül, hogy találtam egy ilyen közösséget. Hiába vannak barátnőim akik gyereket vártak, most már anyukák, de velük nem úgy lehetett beszélgetni. Szóval nagyon örülök, hogy vagytok nekem!

Maja BAZ megyében merre laksz, úgy nagyváros környékileg érdekel csak. tudom még arrébb van, de a Kazincbarcikai szülészetet dicsérik nagyon :)

Puszi csajok Annus

2013. okt. 21. 19:15
 154/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok csajok!


Úgy làtszik hétfőnkènt mindenki a munka rabjàvà vàlik :D

Annus, örülök h vègre ti is élesbe próbàlkoztok :) el tudom képzelni mennyire megörültél a helyzetnek. Na akkor hajràà mindenkinek, remélemhamarosan mindenki pocakos lesz :)

Maja hogy vagy??? :)

Baràtnőm holnap megy a 12. heti uh-ra, alig vàrom h megmutassa a fotot a bébiről :)

Én szerdàn 10 re megyek dokihoz...nagyon kívàncsi vagyok...a bal oldalam még mindig tompàn fàj. Úgy félek mit fog mondani az orvos. Amúgy úgy bemérgeltem magam azon h fàj a bal petefészkem meg hogy meg is jött hogy most nem is szedem az elevitet sem....én màr nagyon ràgörcsöltem, érzem. Próbàlom leàllítani magam.

Én nem sok mindent meséltem a fórumról a pàromnak. Így is elég neki làtnia h rossz kedvem van, meg elsírom magam ha padlón vagyok. Próbàlok nem mindig erről beszélni...

Ezért jo itt veletek mert amit éppen gondolok gyors leírom ide és nem kell szegény paromra "zúdítani" mindent. Mi csajok úgy is szeretünk sokat beszélni :D

2013. okt. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/802 anonim ***** válasza:
100%

Ja amúgy Annus én a görbékhez nem értek...sajnos sok mindent nem tudok hozzàfűzni.

Jaaaa és Kriszta voltam :)

2013. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kriszta :) Én is így érzem, hogy ide mindent leírhatok "nektek" jó kibeszélni magamból a gondolataim, érzéseim.

A párom én sem akarom terhelni, csak meséltem neki, milyen jó, hogy ti vagytok nekem :)

Szerdán én is találkozom az egyik legjobb barátnőmmel aki már 33 hetes terhes kismama, nekik sikerült 2. lombikra, 2,5 év próbálkozás után, és én sokat próbáltam benne tartani a lelket a hosszú hónapok alatt, úgyhogy, nagyon várom, hogy láthassam most kismamának, a 11. hét óta nem találkoztunk, akkor még nem látszott a pocak.

Puszi csajok! Annus

2013. okt. 21. 20:58
 157/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Szilvi én is örülök, hogy sikerült egy kicsit kikapcsolódni a férjeddel. :)

Annus, szuper hogy egy védekezés nélküli fergeteges szeretkezésben volt részetek :) Jó hogy te is 28-ra nem várod és az is igaz hogy a 13. nap helyett a 16-on volt az ovulációm a tünetekből ítélve szólva lehet lesz egy 2 napos késés, ami rossz lesz a várakozás szempontjából...de megpróbálok türelmes lenni :)

Melinda, én is azt mondom hogy jó kis oldal a ciklus.hu én 3 éve vezetem a naptárat, igaz én hőmérőzni nem szoktam.

Az ovu tesztről én is úgy vélekedek mint Annus, mert szerintem is macerás és drága is, meg valójában úgy voltam mindig vele hogy én minden alkalommal érzem mikor van ovum olyan fájdalmaim szoktak lenni.

Maja az én is kérdezni akartam, hogy mivel te is Borsod megyéből vagy, hogy hol fogsz szülni? Én Miskolctól lakom 40 km-re és ott szeretnék szülni majd a Semmelweisben, meg ott fogok járni magándokihoz is. Te Borsod melyik részéből vagy? Én a déli részről :) És egyébként mi újság mikor mész dokihoz? Hogy vagy? Izgatott? Én nem is tudom hogy mit fogok érzeni, mert a ha összejön a baba, de annyira izgatott leszek hogy szerintem aludni se fogok tudni. És igen jó hogy egyébként mindannyiunknak az első babája lesz :)

Nekem sajnos olyan munkám, hogy ha összejön a baba nem dolgozhatok majd, egyből táppénzre kell mennem...Szóval először majd a házi dokihoz megyek hogy írjon ki betegszabira, amíg nem megyek a nődokihoz hogy igazolható legyen a terhesség. Nagyon rendes a házi orvosom, tudja hogy hol dolgozom én több magzatkárosító dolog is van (vegyszerek elsősorban)és biztos segít majd hogy hogy legyen az elején. Én nagyon szerettem volna dolgozni amíg jól esik, de sajnos így esélytelen, az viszont igaz hogy még nem is tudom hogy egyáltalán mennyire leszek rosszul majd az elején....lehet annyira hogy eszembe se jutna dolgozni :) Minden esetre nagyon hiányozni fog a csapat, biztos gyakran be fogok majd nézni, és várnak majd vissza. Több kollégám is tudja hogy próbálkozunk és mindig kérdezgetik hogy mi újság.

A másik amit kérdezni akartam hogy ti hogy tervezitek hogy mikor fogjátok elmondani a családnak hogy babát vártok? Mivel én majd nem dolgozhatok és táppénzen leszek, így a családnak kénytelen vagyok elmondani az elején mert gyanús lenne hogy miért nem dolgozok, valamint így az összes kollégám is tudni fogja hogy mi a helyzet (kb. 70en dolgozunk a cégnél). Szívem szerintem csak a 12. hét után mondanám el mindenkinek. A barátoknak, ismerősöknek csak akkor fogom elmondani.

Szép napot Nektek! Viki

2013. okt. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/802 anonim ***** válasza:
100%

Hello Lányok!

Nem felejtkeztem el rólatok,de nem tudok írni.

Holnap jelentkezem és mesélek bőven. Nyugi jól vagyunk!;-)

Maja

2013. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Kriszta szorítok neked holnap a dokihoz, reméljük semmi komoly bajod nincsen. Gondolkodtam, hogy tudsz te 23-án dokihoz menni, de rá jöttem Svédországban nem munkaszüneti nap :) Gondolok rád majd!

Maja örülök, hogy jól vagytok, majd írj!

Viki, egy újabb közös bennünk, az én munkám is olyan, hogy elvileg nem nagyon dolgozhatnék tovább. Már sokat gondolkodtam, hogyan kellene csinálni. Ha most télen össze jön a baba, akkor tuti nem akarok dolgozni a fűtetlen raktárban, nem lenne túl ideális. Ha tavasz körül jön majd csak össze, akkor már csak a fizikai munka ami gond lehet. Már most igyekszem arra figyelni, hogy ok nélkül ne emeljek nehezet. Én is arra gondoltam, hogy amint megtudom hogy terhes vagyok, elmegyek háziorvoshoz, és megbeszélem vele mi legyen. Gondolkodtam, hogy már most elmegyek a háziorvoshoz, és megkérdezem, szerinte mi lenne a jó megoldás. A főnök asszonyomnak is kénytelen leszek azonnal szólni, ha maradok is dolgozni, mert ugye majd nem emelhetek nehezet. Mivel a cégvezető rokonom, így nem félek, hogy gond lenne, de sokat gondolkodom, hogy kinek szóljak majd először. Szerinted sem gond, ha már rögtön az elején elmennék én is táppénzre? Az a bajom csak, hogy unokatesóm, mikor terhes volt, nem hagyta azonnal abba a munkát, persze bement irodába dolgozni, de félek, hogy majd hozzá viszonyítanak, de lehet én nem akarok majd dolgozni terhesen.

Csajok most ennyi tellett, legyen szép hetetek, majd jövök!

Puszi Annus

2013. okt. 22. 22:48
 160/802 anonim ***** válasza:
100%
Szia Annus! Igen az elején elmehetsz táppénzre, mint írtam régebben nálunk most 4 kismama van, abból 2 irodán, ők még dolgoznak, és a másik két kismama akik fizikai munkát végeznek mint pl. én is (nálunk is hideg van, sokszor vagyok felfázva) egyből az elején elmentek és kiíratták magunkat. Úgy tudom az egyik a háziorvoshoz ment és betegszabit kért addig (1-2 hétig), amíg nem tud a nődokihoz menni. Azért nem ment hamarabb mert ha még nincs szívhang és nem lát semmit az orvos akkor még úgy sem igazolható a terhesség. Szóval szerintem én is így fogom csinálni. Nekem szerencsém van mert egyébként rendes a házi orvosom, de szerintem, találkoztak már ilyen helyzettel és alap hogy segítenek. :) Viki
2013. okt. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!