Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
 201/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Köszi még egyszer mindenkinek a biztatást! Még nem jött meg.

Maja, elvileg a ciklus 29. napján vagyok, okt. 2án jött meg. De mivel 14-e helyett 17én volt az ovum, így most vagyok 13 dpo-n, azaz ovuláció után 13 nappal. Szóval elvileg még nem késik és ma vagy holnap esedékes, hogy megjöjjön. Egyenlőre nem érzek semmi különöset a melleim/bimbóim kicsit érzékenyek, és csak reménykedem tovább. Tudod már melyik orvoshoz fogsz menni?

Ez hülye kérdés, de ha összejön a baba akkor egyből ahhoz az orvoshoz kell menni, akit majd megakarunk fogadni? és ott mi történjen? mármint elmegyek az első vizsgálatra kb. 6 hetes és a vizsgálat után megkérdezem hogy doktor úr elvállalja-e a szülést? Nem korai még ilyenkor megkérdezni? Vagy hogy megy ez? (már gondolta hogy kiírom kérdésbe mi is ennek a menete :)

Szép napot nektek!

Viki

2013. okt. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 202/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! :)


Ne haragudjatok, hogy így "ismeretlenül" ideírok Hozzátok, csak megláttam a kiírt kérdést, és elkezdtem olvasgatni a hozzászólásaitokat. Végül annyira felkeltette az érdeklődésem, hogy mindet elolvastam, és nem bírtam ki, hogy ne szóljak hozzá! :) Nagyon jó látni, hogy milyen jó kis csapat gyűlt össze, és hogy mennyire támogatjátok egymást lelkiekben. Azért is "tévedtem ide", mert a párommal mostanában került szóba a gyerekvállalás, igaz mi jövő ilyenkorra tervezzük, hogy elkezdünk próbálkozni, de már most tisztára be vagyok zsongva. :) Olykor olvasgatok a témában, és nagyon sok hasznos dolgot/tanácsot látok, illetve jó ha az ember előre tud pár dolgot. Először is Maja, szeretnék Neked gratulálni, igaz én nem izgultam végig veletek a dolgokat már az elejétől, de ahogyan elkezdtem olvasni a beszélgetéseteket, és ahogyan folyamatosan lapoztam, minden napnál én is elkezdtem izgulni érted/értetek! :) Annus, Melinda, Szilvi, Edina, Viki, Kriszti szorítok nektek is, kitartást kívánok és mielőbbi 2 csíkot!! :)(Viki, talán Neked már esélyes is lehet!!! :)) )

Egyébként én fogamzásgátlót szedek már 5éve folyamatosan, úgy terveztem, hogy jövő március körül abbahagyom, hogy a szervezetem jövő ilyenkorra teljesen helyreálljon és felkészüljön a baba fogadására. Remélem jövő ilyenkorra már én is izgulhatok a párommal...:)


További szép napot Nektek, és boldog babavárást/mielőbbi pozitív tesztet kívánok!! :)


Üdv.: K, 23/N

2013. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 203/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok csajok,


Annus, ez a Schlüsser só is jól hangzik. Utána nézek mindenképp. Szinte bármire képes lennék a görcsök csillapítására. Én is nehezen viselem. A magnézium is jó lehet. Feltétlenül megszeretgetem a férjem. Csak kérdés mikor és hányszor. :D Egyébként holnap ünnepli a születésnapját, ezért is szerettem volna valami különlegessel meglepni. Jelen esetemben egy 2 csíkos terhes teszttel de ez most nem jött össze. Haladunk tovább az idővel. Pedig milyen szép kis ajándék lett volna. Sebaj. E nélkül is szép szülinapja lesz. :)

Maja, mi is nagyon várjuk, hogy minél hamarabb nőgyógyászhoz juss. Végre láthatod majd a babucidat és beszámolhatsz nekünk az első uh-s élményedről. Szorítunk! Örülök, hogy nem kellett nehezeket emelgetned. Gondoltam, hogy lesznek furcsa szituk de ezek szerint áthidaltátok. Jó, hogy ennyire figyelnek rád a családtagok. :)

Köszönöm a bíztatásod. Szavaid nekem is erőt adnak és arra ösztönöznek, hogy nem kell görcsösen akarni. Bár én már rég elhagytam a görcsösséget. Csak természetes vágyakozást érzek a baba iránt ami rám is jobb hatással van. Lesz ami lesz alapon majd csak becsúszik. :)

Viki, egyre közelebb vagy a nem várthoz. Gondolok rád!

A feltett kérdéseidre keresett válaszokat én sem tudom. Ezek számomra is új információk lennének.Ha gondolod írd ki kérdésbe, én is kíváncsi vagyok rájuk. :)


Kedves "idegen". Örülök, hogy ide tévedtél hozzánk.Ahogy látod itt már összegyűltünk páran és több mint egy hónapja bíztatjuk egymást, de mindig szívesen fogadunk egy újabb babára vágyót aki szintén hozzászól az eddigi beszélgetéseinkhez esetleg megosztja velünk tapasztalatait, terveit és csatlakozik hozzánk. Remélem beszélhetek a többiek nevében is. :)

Elhiszem mennyire be lehetsz zsongva. Hát még mi! :)

Sok szerencsét kívánok neked a jövő évi baba tervezéshez és váráshoz. Plusz ahhoz, hogy akkor tudj teherbe esni amikor szeretnél. A fogamzásgátló remélhetőleg akkorra már ki fog ürülni a szervezetedből, ha csak jövő ilyenkortól szeretnétek próbálkozni. :)


Puszi nektek csajok. Szilvi :)

2013. okt. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 204/802 anonim ***** válasza:
100%

Na mizujs Maja??Kaptál idöpontot csütörtökre??? :)Gondolom mennyire várod :)

Viki hét veled mi a hleyzet?? Elvileg ma vagy a 14. napon...remélem nem jött meg :) Holnap reggel tesztelj,ha van babó akkor azt már halványan de mutatni fogja :) Drukkolok továbbra is!!!

Szilvi,Annus,Edina nektek mikor lesz kb peteérésetek??


Hát Maja nekünk tényleg egyszerre mozogtak a ciklusaink. Pont tegnap néztük hogy szombaton lesz újhold :D (de mi horgászat miatt lestük meg,a párom fanatikus horgász és elvileg ekkor jönnek a halak :D :D) De most hogy írtad lehet nekünk a babát hozza meg...

Kicsit bizonytalan vagyok ovu terén h mikor is lesz,mert a múlt hónapban a ciklus 24. naprjára sikeredett :S

Tesztelgetek aztán majd látom :) Mindenesetre a párommal így sokkal jobbak az együttlétek hogy nincs beütemezve hogy 2 naponta szex. Igaz 3 napnál több így sem marad ki,de legalább tényleg akkor vagyunk együtt amikor jólesik :D

Kedves Utolsó!

Örülök hogy csatlakoztál a kis csapatunkhoz :) tényleg nagyon jó beszélgetni a lányokkal a babavárós témákról. Igaz te még nagyon elötte állsz a dolognak de ahogy írtad is sok hasznos info elhangzik itt ami talán majd segíthet a késöbbiekben. Pl Maja által javasolt méhpempö...

Én is gondolkoztam ha esetleg nem jönne össze decemberig(remélem azért összejön) akkor hoztnék anyumékkal otthonról,mert jönnek ki karácsonyozni hozzánk :)

Kellemes délután lányok! :)

Puszi Kriszta

2013. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 205/802 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Képzeljétek, nagy nehezen eldöntöttük, hogy kihez megyünk dokihoz a párommal és ma tudtam meg, hogy 2hétig szabin lesz és legközelebb majd 21.-én lesz a magánrendelése. Igaz, azt mondta, hogy nem vagyunk elkésve, és az abszolút reális, hogy akkor menjek. De én/mi már úgy beleéltem/éltük magunkat, hogy megyünk, hogy most nagyon csalódott vagyok. Most morfondírozok, hogy megvárjam a dokit, hogy visszajöjjön szabiról vagy keressek másikat. Jajj, én már nem tudom...Olyan nehéz ez! Mit csináljak szerintetek? Párom ragaszkodna ehhez a dokihoz, mert osztályvezető főorvos, a barátnőm ha 50-et szülne is nála szülné stb...Nem tudom, hogy mi legyen...

Örülök neki Kedves Idegen, hogy írtál.:) Nagyon aranyos vagy, hogy így végigolvastál mindent és szorítottál értünk. Mi is szorítunk Neked, hogy sikerüljön jövőre, amikor Ti szeretnétek. Én tavaly októberben tettem le a bogyókat és most októberben sikerült. Nem tudom, hogy van-e köze hozzá, de sokan írták, hogy 1év kellett a tisztuláshoz, pedig a dokik mindig azt mondják, hogy ennek nem kell tisztulni, mert alig van hormontartalmuk. De azért nekem is kellett idő még beállt a ciklusom, és minden olyan lett, mint régen. Ezt csak azért írom le, hogy kalkuláld bele.

Viki továbbra is szorítok! Remélem hamarosan jó hírekkel szolgálsz! Küldök egy angyalkát, hogy rávarázsolja a csíkod mellé a 2.csíkocskát!!! :)

Kriszta, figyeld meg az újholdat. Nekem nagyon bevállt. Jajj, annyira érzem, hogy Neked most lesz az ovud és sikerülni is fog.

Szilvi én is mindig terveztem, hogy ekkora-meg akkora milyen jó ajándék lenne és soha nem jött be. És ezt még nem írtam le nektek, de képzeljétek el, hogy amikor 2csíkos lett a tesztem, utána héten volt a szülinapom és amikor megszületik, akkor lesz a párom szülinapja. Olyan jót mosolyogtam rajta, hogy nekem ez eszembe sem jutott, de ő tudott a legjobban időzíteni. Mindkettőnk kicsi ajándéka! :)

A többiek remélem mihamarabb jelentkeznek!

Jó éjt!

Maja

2013. okt. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 206/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Viki szurkolok neked, hogy most már ne jöjjön meg, annyira izgatott vagyok!

Maja, várom, hogy te is eljuss dokihoz a héten, és láthass pocak képeket! Örülök, hogy a szüret is jó volt, igyál mustot helyettünk is! No és a férfiak azért vannak, hogy vigyázzanak ránk. Hétvégén nekem kellett jó néhány nehéz dolgot emelnem, még mielőtt megjött volna hétfőn, és gondoltam is rá, hogy szólok a páromnak, hogy mi lenne ha inkább ő emelgetné a 20 literes vizes vödröt, de aztán tudtam, ha már tudná hogy babásak vagyunk, biztos nem engedné :)

Kriszta akkor nektek mindjárt itt van az ovu várható ideje. De annak örülök a legjobban, hogy most már nem erőltetitek a 2 napot, hanem ahogy jól esik, hidd el ez a legfontosabb! És ha így is 2 naponta van, mégsem kényszer hanem öröm!

Melinda nagyon eltűnt, remélem minden ok.

Edina téged is várunk vissza és fogjuk a kezedet!

Szilvi volt olyan tündér és írt nekem emailt, és képet is küldött az esküvőjükről, olyan gyönyörűséges volt! Jó volna, ha ti is beszállnátok az emailozásba, persze megmaradna ez itt nekünk. Én nagyon örülnék ha ti veletek is lehetne emailezni is! Persze aki meg akar maradni az anonimitásnál azt is teljes mértékben megértem.

Kedves K! olyan jó, hogy írtál! Én is már jó ideje figyeltem a fórumokat, olvasgattam, mikor még csak én terveztem a babát. Jó hogy te is már most tudatosan készülsz :) Reméljük szépen lassan sikerül nektek is majd felkészülni, és ha úgy tervezitek jövő ilyenkor bele vágni a baba tervezésbe komolyan! Addig is szívesen látunk!

Kriszta reméljük nem csak a halak fognak jól kapni most ebben a hónapban!

Én a Jónás módszerben csak annyira hiszek, hogy a holdhoz kötődik a női ciklus is. A Jónás módszer lényege, hogy akkor vagy termékeny, amikor a hold ugyan abban a fázisban van, mint amikor te születtél! Szerintem ebben semmi ördöngösség nincsen. Nekem most november 3 a piros napom, tehát a termékeny Jónás naptár szerint, ami pont mensi után lesz, de majd meglátjuk :) Tehát nekem is újholdra esik a termékeny napom, a Jónás módszer szerint, és miért ne lehetne a ciklusom 7. napján peteérésem, és bízom benne :)

Remélem most már tényleg elengedett lesz a párom, és boldog védekezés mentes napok várnak majd rám. Nekem a pé-m elvileg 11-én hétfőn lesz, szóval elvileg a jövő hétvégén kellene élesben együtt lenni.

Kriszta odakint nem lehet kapni méhpempőt? Vagy csak még nem kerested?

Szilvi a Schüssler sók nagyon jók, mi nagyon sok mindenre használjuk. Kismama barátnőmnek is ajánlottam, és ő az 1-11 Schüssler krémmel keni a hasát, hogy azzal táplálja, és bár nagyon nagy a pocija, gyönyörű, semmi csúnya vonal nincs rajta! Amit írtam a 7 magnézium só, nagyon jó görcsök ellen. A legjobb görcs esetén 10 szemet forró vízben feloldani és úgy langyosan meginni, tényleg nagyon hamar hat.

Na majd még mesélek Schüsslerről ha érdekel!

Lassan jön a hétvége, nem tudom jövök e még.

Pénteken megemlékezünk a halottainkról, és fogok gondolni az elvesztett babáitokra is, főleg Edinára!

Fogjuk egymás kezét!

Puszi Annus

2013. okt. 30. 20:41
 207/802 A kérdező kommentje:

Szilvi párodnak akkor majd boldog szülinapot és lepd meg valami tutival :)

Én az enyémnek nyáron fényképezőt vettem, hogy majd legyen mivel megörökíteni életünk fontos eseményeit :) Pl a pocakot, meg majd a babót :)

Maja utólag is boldog szülinapot! azt hiszem ez igazán fantasztikus ajándék volt neked! No és majd lesz a párodnak ha megszületik! Mikorra is számolod, hogy születni fog?

Én nem tudok okosat mondani doki ügyben, én tuti ügyeleteshez megyek az elején.

Viszont ha ez az orvos az aki neked is szimpatikus, te is úgy érzed, hogy megbízol benne, akkor hosszú távon jó lesz nektek ha hozzá jársz majd. Ami a barátnődnek a tökéletes doki, nem biztos, hogy neked is az, azért ezt tartsd szem előtt.

Én őszintén nem tudom, hogy mi a különbség, ha magánrendeléshez jár az ember lány nőgyógyászhoz, vagy ha kórházba. tájékoztassatok már miért jobb magán dokihoz menni? Hátha meggyőztök, hogy nekem is kéne egy :)

Viki a te dokis kérdésedre se tudok választ, írd ki aztán majd oszd meg mi okosakat mondtak mások!

Maja szóval én egyrészt kivárnám a szimpatikus dokit, másrészt majd meg örülnék, hogy végre valaki igazolja a terhességet, lehetőleg uh-val és villogó baba szívvel! Bár én annyira nem vagyok felkészült, azt se tudom, hány hetesen lehet már szívhangot látni.

Most elgondolkodtam, hogy én azt hiszem fel vagyok készülve, de annyi mindenben nem vagyok tájékozott. :( Azt hiszem én is bepánikolnék ha össze jönne a baba, mert annyi kérdés merülne fel bennem. No de nekem most nem kell pánikolni, mert még egy hónapom most tuti van.

Bár néha azon is pánikolok, hogy mi van ha terhes vagyok, csak nekem még megjött úgy is, mert hall ilyet is az ember. És most megint mintha gyengébb lenne a vérzésem mint szokott. De nem pánikolok, nyugtassatok meg!

No elmegyek elteszem magam holnapra!

Puszi nektek Annus

2013. okt. 30. 20:52
 208/802 anonim ***** válasza:
100%

Maja , aranyos vagy :) remélem tényleg jòk a megérzéseid velem kapcsolatban és sikerülni fog :) tegnap este olyan menszisen fájt a hasam,nem tudom ez jelent e vmit :) tesztelgetek,tesztelgetek.... :D

Nem tudom h lehet e itt kapni mehpempöt,de én mindig otthonròl hozok gyògyszereket,vitaminokat. Itt pl még elevit sincs...az otthoniakat meg ismerem nagyjábòl :)

Ha tényleg ez az orvos lesz a választott dokid akkor én megvárnám még ezt a 2 hetet, addigra már 8 hetes kismami leszel :) vagy ha nagyon türelmetlenek vagytok akkor jelentkezz be máshová és a 8.héttöl pedig váltasz. Gondolom nem kell rögtön kiválasztani h kinél akarsz szülni :)

Majd irj h hogy döntöttèl :)

De jò nektek lányok holnap nem dolgoztok...

Itt ügyesen megcsinálták mert nov elsö hétvégéje a halottak napja...mindig hétvègére esik igy...

Kriszta

2013. okt. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 209/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Sajnos megjött :(((

Nagyon magam alatt vagyok, iszonyúan csalódott és hiába mondtam azt hogy nem fogok sírni, sajnos nem jött össze... Azt hittem könnyebb lesz, de még rosszabb :(

Holnapra remélem jobb lesz, de most nagyon ki vagyok...

2013. okt. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 210/802 anonim ***** válasza:
100%

Jajj nagyon sajnálom Viki hogy megjött :(( sird ki magad ha jòl esik,meglátod utána jobb lesz :) én is pont igy éreztem magam 1,5 hete...

Meglátod eljön a mi idönk is,csak gyözzük kivárni.

Holnapra biztos jobban leszel,aztán majd közeledik a peteérés ...

Fel a fejjel!

Kriszta

2013. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!