Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is októbertől próbálkozó...

Ti is októbertől próbálkozó párok vagyok? Lenne kedvetek beszélgetni, megosztani élményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Olyan jó lenne beszélgetni olyanokkal, akik szintél most fognak majd a baba váráshoz, vagy már régebben hozzá fogtak, de még nem jött össze a baba. Szívesen megosztanám én is a tapasztalatokat, izgalmakat, élményeket, és olyan szívesen olvasnám mások történéseit is.

2013. szept. 22. 21:18
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
 511/802 anonim ***** válasza:
100%

Az 510-es is én voltam, Szilvi! Véletlen elküldtem közben és láttam, hogy véletlen Majának írtam a vásárolgatós szöveget, amikor Meliék voltak beszerezni pár cuccot. Még reggel van!!:D Bocsi, Maja! De a babonás dologgal én is úgy vagyok, ahogy Te! A piros-fekete babakocsi kombináció jó ötlet, bár nekem nem tetszik ez a 2 szín így egyben. De tudom, hogy a legtöbb babakocsiban megtalálható a fekete és ezt variálják mással. Én ezen is ki voltam, vagy vagyok "akadva", hogy ezek a tervezők egyáltalán miért azt a színt használják egy olyan dologra amiben az életünk értelmét hordozzuk/sétáltatjuk majd, hiszen a fekete a gyásznak a színe és én rögtön erre asszociálok. :) Na ez csak a személyes véleményem. Lehet csak én fújom fel ennyire, de nézzétek el nekem! :) Persze, mindenkinek más az ízlése! :)

Szóval Annus, bizony, várom már a vizsgálatot, gondolom Te is az első vagyis 0. uh-t, ahol megállapítják, hogy a kicsi babád életben van. A lelki hullámvasút természetes. Remélem hamarosan enyhülnek ezek az érzelmi kilengések, változások és még felhőtlenebbül tudod élvezni a terhességed. De jó is neked! :)

Krisztáéknak is nagyon jó lesz. Kicsit kikapcsolódnak és még az ovu is akkora várható, amikor jönnek! Ennél jobban nem is alakulhat. Kriszta, egyébként melyik hétvégén jöttök? Most vagy jövő hét? :)

Viki drága, amennyit csak tudtok, bújjatok össze a pároddal. Főleg előbb! Sokat számít az is. Minden rendben lesz. Ne aggódj! Én is pozitívan állok hozzá, MINDIG! Új hónap, új esélyek, remények! Csak így lehet. :)

Melinda drága, neked is nagyon puszi az arcodra! Örülök, hogy TI vásárolgattatok a férjeddel és együtt tudtátok tölteni az időt. Biztos jó kis program lehetett! Addig intézkedjetek amíg tudtok, utána igazad van, nehezebb lesz nagy pocival. :)


Mindenkinek sok puszi, ne haragudjatok ha valakit kihagytam! Én is elég furcsán érzem most magam a mensi miatt. Áááá...ez sosem jó. :(


Jó hétvégét csajok, Szilvi. :)

2014. febr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 512/802 anonim ***** válasza:
100%

Szia Szilvi! Hát sajnálom, hogy megjött, de az jó hogy ilyen pozitív tudsz lenni :)

Nekem tetszik egyébként a fekete-piros babakocsi :)

Kismamik, ha kaptok újabb Uh képet várjuk szeretettel :) Most nem tudok sokat írni, mert sajnos ma is dolgozom...

Puszi mindenkinek! Viki

2014. febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 513/802 anonim ***** válasza:
100%

Szijjasztok Csajok!


Szilvikém nagyon sajnálom h megjött :( pedig én tényleg annyira hittem benne h most sikerült neked...a tünetek is megvoltak...na de azokra tènyleg nem lehet adni,főleg ezek után. Viszont örülök h ilyen könnyen veszed azt h megjött. Mindenben van vmi jó,most pl majd mehetsz peteèrès figyelőbe

:)


Annus nagyon izgulok èrtetek a 0.uh miatt :) gondolom mennyire várjátok már. Elkísér a párod is??? Én mindig szeretem az ilyen dolgokat egyedül intézni,úgy terveztem h ha mindent rendben talál a doki,na akkor utána jöhet a párom is. Szóval mi mèg kettesben nem voltunk uh-n.

Feltétlenül írj majd utána,a héten pedig pihizz sokat ha már úgy is szabin vagy :)


Melinda te mikor mész következő vizsgálatra???jujj biztos szép a babakocsi,tök szupi lehet így vásárolgatni a babának :) tényleg egy kicsit korai még,na de ha most volt akció :)

Örülök h sikerült több időt tölteni a férjeddel :) ès mintha magamat olvastam volna h főzès mosàs takarítàs,néha én is besokallok és akkor észbe kap a kedves párom. Amúgy én mindig 2 napra főzök. Nem hülyesèg,próbáld ki :) de ha nem kell főznöm a tuti h vagy mosòkonyhàm van vagy takarítás van a soron,szóval ritka az olyan mikor du nem kell semmit csinálnom.

Viki,örülök h jobban vagy ès már a közelgő ovudra koncentràlsz :) az lh teszt jó dolog,előtte 2-3órát ne igyál és ne pisilj. Szóval akkor nem kezdted el a mèhpempőt???

Végeztèl a melóban??szombaton nem a legjobb dolgozni...

Maja,akkor ti még nem nagyon vásárolgattatok a babának :) mikor tervezitek elkezdeni? A piros-fekete babakocsi tènyleg praktikus jó fiúnak és lánynak is. :)

Mikorra vagy kiírva???ezt mèg nem is kèrdeztem. Azt tudom h vmikor júniusban...eleje vège?

Mi hazaértünk a gellértes-pesti kiruccanásból :) nagyon jól éreztük magunkat. Esti sèta a dunaparton,nézelődés a váci utcán. Egyszer mèg el is tévedtünk séta közben :) és egy kis utcában kötöttünk ki.nem tudom mennyire nézitek az rtl-en az èjjel nappal bp, de ott sétáltunk el az anikó-marci üzlete előtt és pont forgatás volt.:)

Aztán voltunk az árkàdba is,a gellért fürdőbe,thai masszàson felmásztunk a citadellára tegnap este pezsgővel :) szóval jó volt. Egyébként maga a gellért szálló ès fürdő egyáltalán nem nagy szám...csalódtunk benne....jobbat vártunk...na de nem ez a lényeg hanem h jól éreztük magunkat :) még méhpempőt is találtunk egy bioboltban,szóval azt is vettünk. Mert mi ugye ketten szedjük és kell az utánpótlás.

Őőő fogalmam sincs mikor volt ovum vagy h egyáltalán volt e. Szerda este nagyon fájtam a derekam is majd leszakadt...de azóta is érzek kisebb fájdalmat jobb oldalt olyat mint mikor a múltkor nem repedt merg a tüszőm. Szóval nerm tudom....várom a menszimet 13-14 körül,mert sztem így ez a hónap elúszott.

Nem tudom ki kèrdezte,talán Melinda... 17én megyek a kórházba a magyar orvoshoz...remélem nem akkor akar majd megjönni :D


Amúgy kb 3 hete kipattant a fejemből h mi lesz a neve a kislányunknak ha egyszer lesz. Szerencsére a páromnak is tetszik :) olyan hirtelen de olyan határozottan tört ki belőlem. Aztàn ma a repülőn az előttünk ülő anyukával elkezdtünk beszélgetni míg vártuk h kinyissák a gèp ajtaját leszállás utàn és mit ad isten pont úgy hívták a kislányát mint amit mi szeretnénk :) mondtam is páromnak h ez egy jel volt :D


További szèp hètvègèt Lányok!

Puszi: Kriszta

2014. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 514/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok lányok,


jaj Szilvikém nagyon sajnálom, hogy megjött, de jobb ez, mint ha még mindig kétségek között lennél. Sajnálom hogy kiütött a mensi. Remélem holnapra jobban leszel! ès büszke vagyok rád a hozzáállásod miatt :-)


Krisztikém tök jó, hogy ilyen jól éreztétek magatokat, biztos szuper lehetett, mert ez minden szuper pihentető dolog. De jó, a vizsgálatod sincs mar messze, remélhetőleg tényleg nem akkor akar majd megjönni haha. Tök jó, hogy nektek már nevetek is van! Mi majd ha megerősítik, hogy kislány az ultrahangon, akkor esünk neki a nevek közötti válogatásnak, de már most kettő név ott van a listánkon :-)Egyébként majd 12én megyek az új vizsgálatra, már alig várom :-)


Maja örülök hogy nem csak én vagyok ilyen aggódós :-) Amúgy meg teljesen beletrafáltál a babakocsi dologba :-) Piros haha :-D Vagyis a huzat piros, a kocsi meg fekete. Egyszerűen hihetetlen, hogy milyen színekben árulják a babakocsikat! Esküszöm ez volt a legvilágosabb szín, amit megfelelő áron és minőségben tudtunk találni. Teljesen egyetértek Szilvivel,m hogy ez a fekete nagyon gáz, és engem is a gyászra emlékeztet, de nincs más basszus. Röhej! A választék: sötétkék-fekete, fekete-fekete, kakabarna-fekete, szürke-fekete, sötétzöld-fekete.. Egyszerűen röhej, pláne azért mert itt élünk a sivatag közepén basszus, van ezeknek esze hogy erre az éghajlatra sötét színű babakocsikat gyártanak?? Eskü nem értem, de lehet benne van a hiba.. Mindegy, a pirossal kiegyezek, és legalább a pici sem sül meg benne. A férjem meg már majdnem kiolvasta az egyik könyvet, és már érzem a hatását, mert kedves megjegyzéseket tesz rám, amiket tudom hogy a könyvben tanácsoltak :-) Cuki :-D


Annusom megértelek ami a lelki hullámvasutat illeti, és nem tudom nálad hogy lesz, de nálam ez a 2. trimeszterre se múlt el.. Szóval készülj fel mindenre haha Örülök hogy sikerült megnyugtassalak, nem mindenki ilyen átszellemült típus, nem is kell. Magában úgyis örül az ember, de az egyáltalán nem baj, ha nyugodt. Tök jó hogy nemsokára te is mehetsz az orvoshoz.


Vikikém sajnálom hogy sokat dolgozol. Az ovuteszt pedig jó ötlet, legalább tudod hogy mikor van!! Addig is fel a fejjel, ne fordulj be! Nem érdemes hidd el!


Mindenkinek szép hétvégét :-)

Melinda

2014. febr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 515/802 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Lányok!


Kérdésbe is kiírtam, de nektek is felteszem a kérdést, hogy szerintetek pozitív-e az ovutesztet? vagy még fog erősödni? Olyan izgi, most csinálom először és örülök hogy működni látszik :) Olyan jó lenne már egy ilyet tesztelni terhességi tesztbe is :)

[link]


Viki

2014. febr. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 516/802 anonim ***** válasza:
100%

Viki :)

Szerintem ez màr pozi :) lehet eddig azért nem sikerült mert nem is jókor időzítettetek :) azért tesztelj holnap is mert lehet 2 napig is pozi és első negatív nap van ovud. Bújjatok össze ma, a mai katonàk màr biztos versenyben lesznek :)

Puszi:Kriszta

2014. febr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 517/802 anonim ***** válasza:
100%
Ez pozi az tuti :-) Melinda
2014. febr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 518/802 anonim ***** válasza:
100%
Köszi Csajok! :)
2014. febr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 519/802 A kérdező kommentje:

Sziasztok Lányok!

Viki ez tök jó pozi teszt!Nekem 10 nap alatt egyszer se lett még halvány csííkocskám se. Maradt még 4 vagy 5 ovu tesztem amit Majától kaptam, ha szeretnéd, nagyon szívesen tovább küldöm neked. Ilyen klubbos ovu tesztek lesznek :) De örülök, hogy neked pozi lett a teszt! Pasit elkapni, és szeretgetni :)

Kriszta örülök, hogy itthon voltatok, és jól éreztétek magatokat. Szerintem ne add fel, lehet épp azért sikerülhetett, mert nem figyelted az ovut. Azt sajnálom, hogy a szálloda nem volt a legjobb, mi sajnos ilyen helyen még soha nem voltunk, nem tudom milyne lehet. :(

Akkor már cska két hét és mehetsz a klinikára is, nagyon varoom azt a kivizsgálálst!

Ez nagyon jó, hogy megvan a lánynevetek. Amikor cask így kipattan az ember agyából, az a tuti :) Majd elmeséles milyen név, vagy nem akarod előre ellőni?

Szilvi sajnálom h megjött, de örülök, hogy előre nézve tekintünk a következő hónapra. Vizsgáknka vége, most nyugisabbak is lesznek a napok, hátha ez majd segíte a fognatatásban. Te szedsz vitamint? Már nem emlékszem te mit írtál.

Maja mindjárt itt van 12 és akkor megint mehetsz baba lesre :) te már érzed a babát lehet úgy könnyebb.

Melindám örülök, hogy a papas könyvek ilyne jó hatással vannak a párodra. Az én párom is érdeklődik, ő szívesen olvasgatja a kismama újságjaimat is, és leleksen meséli, miket tudott meg. A baba kocsiülésekből pl. már nagyon tájékozott, és tudatosan fogunk majd vásárolni biztos. Én nem igazán szertem a piros színt, a feketét már sokkal jobban, azt sokat hordom, mert praktikus szín, sokmindennel variálható. Táskám, kabátom, meg gatyám is van fekete. Nekem az elegancia színe inkább, meg a praktikumé. Bár mikor unokatesóm a terhessége végén csupa fekete nyúlós ruhában járt, azt nagyon rossz volt látni, zavart a fekete egy nagy pocakos kismamin.

Maja, Melinda mikorra várjátok pontosan a babát?

Nekem elég pocsék hétvégém és kedvem van. :(

Pénteken délutános volt a párom, ígx megbeszéltük szombaton megyek. Már hetekkel ezelött beterveztem, hogy szombat reggel elmegyek itt Kecskeméten egy ESküvő kiállításra. NA már pénteken gyanus volt, hogy a művház honlapján ahol elvileg rendezték, nem találtam semmit. Na szombat reggel már fél7kor felkeltem, bekapcsoltam a gépet, és megtaláltam nagy nehezen, h elmarad :( Se baj elkeztdem mennyasszonyi ruhákat nézegetni, de hát nem nagyon van olyan ami nekem tetszik. Aztán felkelt húgom, anyukám, apukám, készülődtünk, hogy sebaj, akkor bemegyünk máshova, éppen indulnánk, hűgom időre ment táncpróbára, amikor jön az SMS a biztosítótól, hogy a környékünkön ünoseső várható. Így húgom busszal ment be, engem meg szépen lebeszélt hogy ne menjünk sehova, így itthon kellett maradnom. Így páromhoz se mehettem. Na ettől kiborultam, sírtam. Egyébként is érzékey típus vagyok, de most nem tudtam ellen állni, pedig tudtam, hogy veszélyes lenne ónosesőben kocsikázni egyedül. Szóval maradhattam itthon, elvagyunk, jó nekiláttam pakolni a szombámban is ami régóta váratott magára, de nagyon rossz h nem tudtam elmenni :(

Jövö héten itthon leszek, de hétközben a párom dolgozik, szóval nem sok értelme átmenni. NA mindegy, bocsi h rátok zúdítom.

Holnap megyünk turizni, remélem jó less.

Várom a pénteki vizsgálatot. A párom nme jön, de valószínű, hogy édesanyám majd elkísér, de nemhiszem hogy be is jön. Még mindig nem jött meg, szóval valószínű tényleg babát várok. Egyszerűen roszsul esik kimondani és leírni is hogy terhes vagyok, mert ez nem teher. Be ruháztam már egy két könyvre is. Pszichológus kismama barátnőmtől kaptam a tanácsot Ranschburg Jenő Szülők Könyve művére, amit meg is vettem, és a nekünk szóló születésig részt már elovastam :) Képzeljétek karácsonyi bevásárláskor pedig betévedtem egy antikváriumba. Nekem már kislánykorom óta nagy hobbim, hogy a keresztnevekről olvasok. Már 12 évesen kikölcsönöztem a könyvtárból az Utónévkönyvet. Azóta beszereztem több újabb változatot, és a MTA hivatalos listáját is le szoktam tölteni, azon minden hónapban frissülve rajta vannak az adható keresztnevek. NO lényeg, hogy az antikváriumban a régi 96 előtti Ladó Utónévkönyvet kerestem, amiben még kevesebb név van, de nekem hasznos, hogy melyik nevet mikortól adhatték MAgyaroszágon. És volt ilyen könyv, aminek nagyon örültem, de volt más vevő is, így szétnéztem a szüléssel, gyerekneveléssel kapcsolatos könyvek között és találtam egy könyvet aminek a címe: Otthon szültem. A szerzőnő neve nagyon hasonlít az enyémre, és volt egy pont ilyen nevű csoporttársam is az egyetemen, ez jel volt, meg is vettem a könyvet. Engem eddig is foglalkoztatott az alternative lehetőségek a szülésnél, és nagyon élvezem a könyvet, sok hasznos tanács van benne, majd mesélek róluk! NEm cask otthon szüléshez, hanem úgy egyáltalán.

Mivel már kislánykorom óta hobbiként böngészem az utónévkönyvet, és a neveket, így nekem van pár kedvenc nevem. Fiú nevekkel bajban vagyok. VOlt pár kedvecem, aztán már nekem se tetszenek, meg a párom is leszavazta őket, úgyhogy ott még nem tudom. Lánynevekből van két kedvenc, amiket én nagyon biztosan érzem hogy adni szteretném. A párommal teljesen ellentétes névadási elveink vannak. Én mindenképpen másik nevet, lehetőleg ritkábbat, nem tömeg nevet szeretnék adni. A párom a saját nevét szeretné a fiának adni, mert ár 5 generáció óta öröklődik. Így a terv az, hogy a lánynevekben én választok első, ő második keresztnevet, fiúnévben pedig ő választ elsőt én másodikat. A fiúnknak azért is szeretnék két nevet, hogy meg lehessen különböztetni az apjától, legalább hivatalos levelekkel...

Mostani neveink lányunknak a Bíbor Anna, fiunknak a Gabor Illés névpáros. Viszont most volt egy isteni sugallatom. Aztnap amikor első posit teszteltünk Pál napja volt, és ez a párom második neve a kedvenc listán. ÉS elgondolkodtam, ha fiú a posaklakóm lehet a Gabor Pál nevet kapja, de ez meg olyna öregesen hangzik, de a Palkó becézés tetszik, egyébként Gábrisnak szeretném majd becézni :) A lányunkat pedig Borinak :)

Egy biztos Bor-ka lesz, Bíbor-ka vagy Gábo-rka :

Ide ért öcsém is vidékről, most jobb a kedvem, írhattam nektek is, kiönthettem a kis szívemet, köszönöm, hogy meghallgattok!

Mindenkit nagyon ölelek!

Jó hetet nektek!

Puszi Annus

2014. febr. 2. 19:57
 520/802 A kérdező kommentje:

Na az még le maradt, hogy én zöld babakocsit szeretnék :) Egyrészt mert a kedvenc színem, másrészt pedig mert unisex szín, és mivel legalább két gyereket szeretnénk, így amit lehet unisexet szeretnék. Egyébként is rózsaszín ellenes vagyok, én magma nem hordom, nem szeretem, és zavar, hogy a kislányok 90% biztos cska rózsaszínben jár. A másik szín ami még tetszik babakocsiban és unisex szerintem a barna-bézs variációk. Ezekben is láttam már tetsző szinösszeállítást. Én már baba ruhákat is túrkáltam magunknak is, mert jól esett :) Vannak csajos dolgainkis , de igyekszem unisexeket beszerezni. Nekem csecsemő ruhában legjobban a fehérek tetszenek.

Puszi Annus

2014. febr. 2. 20:04
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!