Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja olyan sok anya,...

Miért mondja olyan sok anya, hogy fürödni, se hajat mosni nincs idejük?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ott a kiságy, beleteszed és vár. Nem kell egyből felkapni, ha sír. Megszűnik az anya létezni, azért mert van egy gyereke? Csak kíváncsi vagyok, más is tud normálisan élni mellette? Főzni, takarítani stb. Hiszen ott a kiságy. Aztán amikor nagyobb játszik magában is, amikor ezeket az alapvető dolgokat csinálja az anyuka.

aug. 7. 12:01
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/123 anonim ***** válasza:
85%

#53 Az hogy nincs idő, az nem a zsírban tocsogó hajat jelenti! Hanem hogy az ember ezen a téren a minimumot tudja hozni. Nincs a hajon fél orat hajkondicionalo, nincs beszárítva, nincs kétnaponta mosva, esetleg ritkabban van festve, vágva. Nekem mindig tiszta volt a hajam, de csak szimpla lófarokban, es kicsit száraz is volt, mert nem volt időm ápolgatni.


Az, hogy nincs idő rá, pont azt jelenti, hogy wc-zésnyi idő van rá, pár perc, és ki mit tud kihozni ebből. Tehat igenis tök más, mint gyerek előtt, igenis komoly szervezest igenyel, hogy legyen rá par perc, es a legtöbb anyuka meg is oldja úgy is, hogy nincs rá idő, de nem lesz az az eredmeny, mint régen, mert 2-3 perc alatt nem lehet ugyanazt hozni, mint fel óra alatt.

aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/123 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező ugysem fogja elhinni, milyen nehézségekbe lehet ütközni. Hiaba irja majdnem mindenki. Majd meglátja.

Gyerektelenek megjegyzeseit soha egy pillanatig nem vettem magamra, én sem tudtam elképzelni előtte (pedig 12 eves koromtol kvazi en neveltem az akkor született kistesósamat, es mindig sok gyerekkel voltam körülveve, bebiszitterkedtem is).

aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/123 anonim ***** válasza:
83%
60-as.Nem azt mondtam,hogy soha nem mostam,vagy hogy zsíros,igénytelen volt,de nem mostam 2 naponta,csak hetente,mert hétvégén itthon volt a gyerek apja,és akkor volt időm bebaltsamozni,megszárítani,kivasalni.Az én hajam szárítás,vasalás nélkül,szó szerint mint a kazal,mert száraznak tűnik,mindenfelé áll, akkor is,ha lófarokba fogom.Mindenhol göndörödik, kiáll.Szóval igen,nem álltam neki az 5 perces hajmosásnak,mert igénytelenebbül nézett volna ki,mintha csak hétvégén van megmosva.Nem viszketést a fejem,nem volt lucskos a zsírtól,nem volt korpás tetves,hajléktalan,de valóban nem volt időm normálisan rendbe tenni,csak hétvégén.Az,hogy úgyis összefogod,az csak egy dolog.Nem mindegy,hogy egy normális copfod van,vagy egy kócos valamit összegimizol,és sokkal ótvarabbul nézel ki,mintha hozzá se kezdtél volna.De hagyjuk már ezt,ez a kérdés is egy gyermektelen(gyanítom unatkozó tini)tollából fakadt,akinek halvány gőze sincs még róla milyen egy kisbaba a nap 24 órájában,nem csak pár órában mikor cukiskodni kell vele.Ez tipikus esete annak,mikor valaki addig mindent jobban tud a dologról,ameddig benne nincs az adott cipőben.Ráadásul nem minden baba egyforma,ezt is meg kell érteni.Van aki elnézelődik pár hónaposan is,meg megnyugszik pár perc alatt a kiságyban,meg van aki az élete első évét kézben tölti gyakorlatilag,mert hányásig ordít ha ébren van.Sok esetben egyébként nem is ok nélkül.
aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/123 anonim ***** válasza:
16%
61. :) Reggel vagy bármikor nappal azon nap mikor hajat fogsz mosni kenj fel hajmaszkot, hajolajat a hajadra és fogd össze kontyba( ha nem mész sehova) én így teszek, este kimosom és nem száraz sosem a hajam mert szépen egésznap pakolás volt rajta hajmosás elött. Erre nem kell sok idő 2-3 perc mig felkened egész nap úgy vagy majd este hajatmosol. :) Extrán jót tesz a hajnak.
aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/123 anonim ***** válasza:
52%

#64

Köszi a tippet! :) Mondjuk a lányom általaban babakocsiban tudott elaludni, igy ritka volt hogy nem mentünk sehova, de szerencsére már 3 eves, ugyhogy ujra van időm kondicionalt, hidratalt, melirozott hullamos fürtöket létrehoznom a fejemen :) (pedig nem is volt bölcsis)

aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/123 anonim ***** válasza:
94%

“ Egyszerűen ott a kiságy, beleteszed és vár. Nem kell egyből felkapni, ha sír. ”

Én ezt a tanácsot nagyon köszönöm neked az összes anyuka nevében, minekünk ez eszünkbe se jutott volna soha a büdös életbe nélküled, szóval örülök, hogy jöttél te gyerektelen és itt vagy velünk, hogy a hasznos tanácsaidat megfogadhassuk;))))

aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/123 anonim ***** válasza:

65!

Jaj okés akkor már túl vagy a nehezén. Na az enyém sose alszik babakocsiba se autóba 😑🤣 Csak itthon a pihe puha ágyában hason. #64

aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/123 A kérdező kommentje:

#66

Elmondások alapján mondtam te gyerekes ősasszony! Nem egy szülőtől hallottam, hogy a kiságyba kellett tenni a gyereket, ha muszáj volt csinálni valamit. Nem azt írtam, hogy órákig hagyták bőgni a gyereket reggeltől estig. Írta valaki, hogy az se normális, ha a csecsemő reggeltől estig visít, akkor ott valami baj van, beteg, nehogymár 1-2 éves koráig csak bömböljön, ha le mered tenni 1 perces pisi ürítésre. Rengeteg asszony funkciónálatlan. Csak eszi a penész, hogy lustálkodhatjon. Arra viszont van idő, hogy telefont nyomkodjad és beszóljál nekem meg egy csomó netes oldalon, mert trollok vagytok. Szó szerint megeszi a retek az ilyen ősanyákat. Most azért vagytok ilyen idegbajosak? Magatokra ismertek. Nehogymár annyira ne legyen időd, hogy tisztálkodj. Nyavajogtok és magatokra veszitek, hogy uralkodik felettetek a gyereketek, még jó sokáig. Mennyi üvöltő, hisztiző gyerek van, ledobja magát a földre, ha nem kap meg valamit. Először titeket kellene megnevelni, úgy írtok, mintha visszamaradott tinik lennétek, szülni persze könnyű. Nem beszélve arról, hogy meddig becsinálnak, mert arra nem képesek, hogy megtanítsák bilizni. Egyszerűbb, ha hagyják beszarni 2-3 évesen is. Ez mind a lustaság! Közben nyavajog az anyuka, hogy nem tud kimenni pisilni se, elég szánalmas. Azt hittem ezek ilyen rém hírek a fiatal lányoknak, nehogy akarjanak gyereket, először erre gondoltam, de lehet tényleg vannak ilyen gyenge személyiségek. Sőt biztos. Csak menj ki az utcára, látod milyen megkeserett slampos anyák vannak, nem is puszilják meg rendesen a gyereküket, csak nyomkodják a telefont. Mennyi ilyet láttam. Közben igénytelenek. Aztán csodálkoznak, hogy a férj máshoz bújik. Kaptam normális választ is. Azokat mind lepontozták az igénytelen szülők. Azért van remény, léteznek normális szülők, akik tudják, hogy kell nevelni, gondolom irígyek vagytok rájuk, azért keltetek így ki magatokból. Így nem ijnedek meg a fiatal nők a gyermekvállalástól.

aug. 8. 17:10
 69/123 anonim ***** válasza:
78%
Az érzelmi intelligencia az írásaidat látva, nem erősséged.
aug. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/123 anonim ***** válasza:
92%
Hát....látjuk,hogy téged anyád milyen jól nevelt.Nincs is gyereked,de tudod,hogy ha egy picibaba ordít ha nincs a közelben az anyja, akkor az tuti csak beteg lehet.Az meg se fordul a fejedben,hogy neki az anyja a minden,mert nemrég még az ő testében volt.Az ő illatát,hangját,szívverését ismeri.Csak sírással tudja jelezni,ha fázik,melege van,fél,vagy fáj valami.Gondolom az se mond sokat,hogy élettanilag éretlen az emésztőrendszere,ezért nem tud sokszor egyedül büfizni,pukizni,kakilni.Arról nem is írok semmit,hogy ez az egész élet,az evéstől a levegővételen át az ürítésig teljesen új dolog neki,eddig ugyanis nem kellett ilyeneket csinálnia.A biliztetés is idegrendszeri érettség kérdése,ha a 2 napos babát bilire teszed, akkor is csak akkor lesz szobatiszta,mikor agya előbb érzi az ingert,és fel is fogja,hogy mit kellene olyankor csinálni.Nekem pl van olyan gyerekem,aki oviban még gyakran bepisilt,és van olyan,aki most múlt 2 éves,és már teljesen szoba,és ágytiszta.Ugyanúgy nevelem őket,nem vagyok/voltam lusta,de ameddig minden nap 100x bepisilt,addig pelenkáztam.Nem lehet ugyanis annyiszor takarítani,stb,és felesleges is lett volna eröltetni.Írtam már,hogy az elkényeztetés sem az amit te annak gondolsz,és a hiszt sem ebből alakul ki.Azért még egy gyerek se lett hisztis,mert csecsemő korában nem hagyták sírni,hanem kielégítették az igényét,legyen az bármi,akár csak az anya testközelsége.Legközelebb akkor okoskodj szerintem,ha lesz gyereked.Addig fogalmad sincs semmiről.
aug. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!