Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák válaszolnát...

Tapasztalt anyukák válaszolnátok ezekre a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Előre köszönöm a válaszokat:D


1. Érintés mentes hőmérőt lehet használni csecsemőnél? Vagy az mást fog mérni mint a hagyományos digitális hőmérő pipsiba?


2. Lázra milyen kúp legyen mindig itthon? Nektek mi vált be a legjobban?


3. Mi az a gyógyszer ami mindenféle képpen legyen itthon? Ha esetleh beteg lenne vagy valami?


4. Milyen otthoni módszerek a legjobbak lázcsökkentéshez?

Ugyan úgy lehet őket alkalmazni egy 1 hónapos babánál mint pl egy 6 hónaposnál is?


5. Mivel kezditek a lázcsökkentést?


6. Mindenféle képpen lázas lesz oltások után? Ezek, hogyan zajlanak le?


7. Mi volt az első dolog ami miatt hívtátok az ügyeletet? Volt, hogy mentőt hívtatok egyből inkább?


8. Mikor lett beteg elsőnek a babátok? Hány hetes,hónapos,éves volt?


9. Mennyira visel meg titeket ha beteg a babátok? Meg lehet ezt "szokni"?


10. Mikortól kezdtetek könyvből estimesét olvasni nekik?

Vagy maradt az altató éneklés?



júl. 14. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
1Lehet, de én mint felnőtt magamat se tudom hitelesen mérni vele. 2Egyénfüggő kérsz egyet a patikába vagy megkérdezed az orvost. 3 Talán lázcsillapító esetleg korának való orrspray. 4. gyógyszer vagy langyos fürdő. 5. attól függ milyen magas 6.nem és hamar elmúlnak 7. azt hittük 40fokos a láza mert érintés nélküli sz*rral mértünk felhívtam és mondták mérjünk végbélbe ott derült ki téves riasztás volt. 8. mikor bölcsis lett volt már 2éves 9. rossz látni de ez van. 10. a kezdetektől
júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Az érintésmentes lázmérőt felejtsd el.

Egy hónapos babát nem kúrálunk a saját eszünktől, hanem rohanás vele az orvishoz, ha kell, ügyeletre. És ez fél éves koráig szigorúan így van.


Nem, nem lesz mindenképpen(!) lázas oltás után.

júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

1. Lehet

2. Már nem kúpot írnak fel, hanem cseppet.

3. Flamborin csepp

4. Ilyen pici babánál érdemes azonnal cseppet adni, nem házi módszereket használni, ha komoly láza van.

5. Én egyedi esetem miatt 37,8 foknál Flamborin cseppel.

6. Dehogy lesz, nekem egy oltás után sem lett lázas.

7. Egyszer hívtam a mentőt, làzgörcsöt kapott, elég sokkoló volt. Az 5-ös pontra visszatérve, én ezért adok neki már 37,5- nél Flamborint (oké, kb. 3-szor volt összesen lázas amúgy 4 év alatt), mert hiába mondták el, hogy a lázgörcsöt ez nem elözi meg, az tiszta trauma volt nekem, és bár felfogom, mégis adom, ez van :D

8. 1 éves kora után, megfàzott.

9. Szerencsére ritkán beteg, akkor is csak 1-2 napra, nem visel meg, ápolom természetesen, sajnálom, de nem ülök kardomba dőlve miatta. Ezt megszokja az ember.

10. 2,5 éves kora óta, előtte nem érdekelte.

júl. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

3, pont ez jutott eszembe, hogy akkor biztos lázgörcsre hajlamos. Abban az esetben én is úgy tudom hogy inkább csillapítani kell időben.


1, nem próbáltam még, de nem hallottam róla jókat emiatt nem is használok olyant.

6 hós korától pedig hónaljban mérem. Annyi a különbség hogy nem levonod a 0.5-öt hanem hozzáadod.


2, most nem jut eszembe a neve, de kupot írt a doki. M betűs azt tudom, ha eszembe jut leírom.


3, nagyon kicsi babának őszintén szólva csak orvosi javaslatra adok bármit is.

4 hónapos kortól hasznos az ors,

A fenistil csepp (ez nem tudom hány hós kortól van), de ha beteg általában ezt használjuk.

Normaflore (ha jól emlékszem csecsemőknek is mehet a betegtájékoztató szerint), lándzsás utifű szirup (1eves kortól), kakukkfű, kamilla, citromolaj párologtatásra. Ezeket már az elején is csináltam.

Mégegyszer kiemelném hogy az orvosi felügyelet fontos, mármint a hozzáértő orvosi felügyelet.

4-5, 1.5 éves koráig összesen 2 kupot használtunk el.

Alapvetően ha nem hajlamos lázgörcsre és amúgy elvan akkor nem kell csillapítani. 39-ig nálunk belefér kategória. Neha-neha beleultetem fürdeni, de nem hideg vízbe hanem neki megfelelőbe és az idő alatt lehűl vele annyira hogy hűtse is, de ne legyen hirtelen hideg. A régi praktikák közül csak ezt használom. Illetve én hordozom/tam is és au izzadással is megy le a láz és méregtelenít. Illetve nagyon sokat kínálom cicivel, nagyobb korában amikor vizet is ihat akkor vízzel is.

6. Hála isten nem volt még ilyen.

7. Pár hetes volt amikor kicsit meghűlt. Majdnem megfulladt a taknyában, ahogy hallottam egyből orsziporszi.

Ha nagyon szenved akkor az én szívem is szenved, ahogy próbálom könnyíteni neki. 15 hónapos kora óta mesélek neki ha nem alszik el cicivel.

júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tobbszor leirtam mar itt, de en a beurer digitalis babalazmerore eskuszom! A figurasra, nekunk eppen kutyas van :D


Nagyon pontos, 3 masodperc alatt mer. En mindig honaljban mertem a babamnak, tokeletes volt.

Amugy nalunk panadol baby van itthon mindig, az bevalt lazra eddig, kupot meg nem adtam neki.

Csak akkor csillapitom, ha rosszul is erzi magat, amugy nem.

Oltasok utan valtozoan volt lazas, volt hogy igen, volt hogy nem, most ezen elore nem kell parazni. A laznal szamomra sokkal rosszabb a nyugtalansag es a nem alvas, nala mindig ez a jellemzo oltas utan. Sok siras, sok keles ejszaka, de ez is max 2 napig tart, aztan vege.


Amugy meg ha nem oltas miatt lazas, akkor 3 honapos korig egyenesen a korhazba kell menni. Nekunk igy mondta a gyerekorvos.


10 honaposan volt eloszor beteg, de igazabol csak megfazas volt pici hoemelkedessel, gyogyszer se kellett neki, csak orrcsepp es orrszivas. Na ez az utobbi nem a kedvenc tevekenysegunk, de nyilvan ha muszaj akkor muszaj. Most 15 honapos. Nyilvan izgultam egy picit, de en ezt annyira nem paraztam tul, mert ez nem volt komoly. Na majd ha bolcsis lesz, biztos jo sokat lesz beteg is 😬😬 Azert pl egy hanyos-hasmeneses virusnal biztosan aggodni fogok nagyon.


Esti mese most konkretan meg nincs, enekles se. Napkozben olvasunk, enekelunk, alvasoknal o tok mast igenyel, igy alkalmazkodom hozza.

júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem nem ér semmit.

(Munkahelyen használtunk ilyet Covid alatt, senkinek nem ajánlom, össze-vissza mért.)

2-3. Nem adtam soha kúpot, Flamborin cseppet ajánlott a gyerekorvos (de azt annyira utálja, hogy a biztonság kedvéért beszereztem Nurofent is 🙂)

4. Egészen picinél egyből orvos/ügyelet. Később már nem is kell feltétlenül csillapítani a lázat, az az új ajánlás, hogy ha nem rossz a közérzete, akkor hagyni kell a szervezetet küzdeni.

5. Egy éves kora körül volt lázas először, csak cseppet kapott, de azt sem a láz miatt, inkább fájdalomcsillapításra. Már 22 hónapos, legutóbb nem is csillapítottam napközben, első éjszaka kellett neki adnom egy pár cseppet, mert nem tudott aludni, másnap már jó kedve és nyugodt éjszakája volt a láz ellenére is szerencsére.

6. A kisfiam egyetlen egy oltás (3. Bexsero) után lett lázas, a többinél maximum csak nagy piros, fájó duzzanat lett a szúrás helyén, emiatt volt, hogy cseppet is kellett adnom, de általában jól viselte őket.

7. Sosem volt ilyen (csak egyszer egy baleset miatt kötöttünk ki a kórházban), de szerencsére a gyerekorvosunk szinte állandóan elérhető Viberen, ha baj van, este és hétvégén is tudom kérdezni, mert persze mindig olyankor talál meg minket valami nyavalya...

8. Pontosan nem tudom, egy éves kora körül.

9. Mikor látom, hogy valami nagyon fáj neki (pl. oltás után volt, hogy annyira bepukkant a helye, hogy rá sem tudott állni, remegett a lába és folyton sírt) vagy mikor nagyon lázas volt, és annyira bágyadt volt tőle, hogy csak nézett ki a fejéből, akkor azért eléggé aggódtam.

Egy sima takonykór/gyomorrontás/láz nem vág annyira oda, mert az ilyesmi őt sem szokta megviselni.

10. 22 hónapos, este nem olvastam még neki sosem. Olyankor cicin alszik el, délután van, hogy ringatom, akkor éneklek neki, de mostanában elaltatja magát :)

júl. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig végbélben mértük neki, utána Germicid kúpot kapott.
júl. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Sosem használtam, így nem tudom.

2. Kúpot nem használtunk, csak Flamborin cseppet, később Panadolt.

3. Flamborin.

4. Lázra semmilyet nem javaslok, gyógyszer kell. Hőemelkedésnél meg lehet próbálni levetkőztetni, hátha csak túlmelegedett a baba teste. (Nagyobb gyereknél meg ugye nem lazmérő alapján csillapítunk lázat, hanem hangulat és közérzet alapján.)

5. Gyógyszerrel, de én csak végbélben mért 38,5 felett kezdtem.

6. Dehogy lesz, talán egy bexsero után lett hőemelkedése a fiamnak. Ilyenkor inkább többet alszanak és/vagy nyűgösek.

7. Nem hívtam ügyeletet, pici babánál úgyis azt mondják, vigyük be. 7 hónapos volt a babám, már napok óta enyhén beteg volt, de egyszer csak magas láza lett (39°C), egész délután aludt, és elkezdett hányni. Akkor bevittük az ügyeletre, felesleges volt.

8. 2 hónapos volt, nathas lett.

9. Sajnálom szegényt, de nem visel meg, majd meggyógyul. Amikor mi szülők is keményen betegek voltunk és a baba is, na az pokol.

10. Esti mesét nem olvasunk, de napközben sokszor, 10 hónapos korától érdekli igazán.

júl. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
64%

Az új orvosi ajánlás az, hogy láz esetén nem kell semmit sem adni a gyereknek (meg magadnak sem egyébként). A láz az ami "kezeli" a vírusos megbetegedést illetve oltás után is természetes. Ha folyamatosan leviszed a lázád, akkor több ideig lesz beteg. Dr. Novák Hunornak van róla tán videója, érdemes utánanézni. Akkor érdemes neki láz- és fájdalom csillapítót adni, mikor erős fájdalmai vannak, és az miatt nem tud aludni és enni. Szenvedni nem kell hagyni a gyereket. Mi ezt követtük a gyereknél, és működött, ha beteg is lett 1-2 nap alatt meggyógyult. Magunkon is kipróbáltuk, úgy hogy magunkat azért jobban hagytuk szenvedni, de nálunk is működött.

A BEXSERO oltás után azonban biztos kell neki fájdalomcsillapító, mindegyik után nagyon szenvedett a gyerek.

Mi mindig kúpot adtunk neki, mert az édes lázcsillapító lötyiktól a legtöbbször csak kihányta azt is amit nagy nehezen megevett. Az ilyen lötyiket mi magunk használtuk el szép lassan, leginkább fejfájásra meg ilyenek.

júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9. A kérdésben 1 hónapos baba szerepel. Ekkora csecsemőnél Novák Hunor ajánlása sem ez.
júl. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!