Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki lehet égni ilyen hamar?...

Ki lehet égni ilyen hamar? Friss anyuka vagyok, úgy érzem mindent elrontok, nem vagyok jó anya és már nemtudom mit hogyan kezeljek.

Figyelt kérdés

Tegnap a 6 hónapos kisbabám le esett az ágyról, kórházba vittük megvizsgálták és azt mondták minden rendben van vele. Én rettegek hogy mégis baja van, folyamat pánikolok, olyan lelkifurdalásom van hogy egésznap remegek és sírógörcsök törnek rám, az ő hangulata most nyügösebb néhány napja kapott oltást ilyenkor ilyen…es azt erzem nem jol csinalom, neha sir es vele sirok mert egyszeruen kiborulok, probalom en tartani magam es pofan verem magam hogy szedd ossze magad hisz itt a picur de azt erzem elfogyom, lemerulok, nincs tobb erom…orditanek, de csak csendben vagyok, faj a melkasom es jon a konnyem, olelest akarok de megis tavolsagot.

Bekattanok….

Mit, hogyan kellene csinalnom hogy jo legyen es olyan anya legyek ami a legjobb a babamnak?


júl. 21. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Valaki nem tud segíteni a baba körül? Nagyszülők, barát, barátnő?
júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Apuka ?
júl. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Férjem az egyetlen segítségem.

És igazából mindent megoldok a babómmal..És nem is szeretném magam mellé egyik nagyszulot vagy sogornot sem mert ok ra ernenek de meg jobban ki lennenek az idegeim igyis eleg amikor jonnek…”ezt nem jol csinalod, arra ne szoktasd” “ennyi idosen en mar ezt azt meg azt csinaltam” kivagyok toluk…

júl. 21. 23:40
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem csak aludd ki magad, keress babamama klubbot, ismerkedj anyukákkal, setaljatok, beszéljétek ezekről a dolgokról. Nem vagy egyedül, biztosan mindent jól csinálsz, nyilván para ha leesik a gyerek, lesz még ilyen. Lehet most csucsosodik neked ez a 6 hónap, atlendulsz rajta, természetes amit érzel, ez állatira nehéz! Tényleg az! Ügyes vagy és jól csinálod.
júl. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nagyon jó anyuka vagy, ez abból is látszik, hogy mennyire szíveden viseled a kicsi sorsát. Mindent nagyon jól csinálsz, csak próbálj megnyugodni és lazábban venni a dolgokat, mert a bébinek sem jó, ha begolyózik az anyja. Minden anyuka besokall előbb vagy utóbb, de ne aggódj, el fog múlni :)
júl. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem kieges, inkabb valami borzaszto merteku szorongas.

Ezen a ponton szerintem erdemes lenne egy pszichologust keresni valahogy.

Vannak online is, bar nyilvan arra az idopontra is kene valaki, aki figyel a babara, de legalabb nem kell elmenned otthonrol.

júl. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Jó anya vagy!

Egy kétgyerekes barátnőm mondta anno, hogy ő biztosra vette, hogy az ő gyereke aztán tuti, hogy nem fog soha leesni az ágyról, aztán persze leesett... 🙃

Az én fiam is leesett , sőt én estem le vele a buszról is... Higgy az orvosoknak, ha azt mondják, hogy minden rendben, és próbáld összeszedni magad, gondolj arra, hogy kisebb balesetek mindenkivel történnek.

Persze az ember mindent próbál megtenni, de én azt tapasztalom, hogy minél a stresszesebb valaki, minél görcsösebben próbál tenni valami ellen, annál nagyobb az esélye, hogy akár csak egy pillanatra is lankad a figyelme vagy bénázik, aztán már meg is történt.

A lényeg, hogy a főbb veszélyeket kell 100%-osan kiküszöbölni, hogy esély se legyen rá, hogy tragédia történjen (pl. ablak/erkély, tűzhely, konnektor, medence stb.).

Amúgy olvass utána, egy ágyról leesésnél elég kicsi az esélye a nagy problémának, ahhoz a testamasságánál jóval magasabbról kell általában leesni (ha belegondolsz, a saját magasságáról sok baba feje pukkan bele mondjuk a járólapba is, mikor tanul felállni meg járni, aztán általában meg sem kottyan nekik 😀)

Családnak mondd el a félelmeidet, aztán ha úgy érzed, hogy kimerült vagy, akkor próbálj segítséget kérni, akár szülő/anyós is besegíthet most huzamosabb ideig, amíg helyre nem áll a lelki békéd.

Ne aggódj, nem lesz baj, ahogy egyre többet mozog a baba, úgy fogsz te is hozzászokni a koppanásokhoz :)

júl. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress fel szakembert, mert ez később csak rosszabb lesz.
júl. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos nem lehet elkerülni, hogy valamibe ne fuss bele.
júl. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Nekem sem volt segítségem. Hiába lakott anyós eleinte 5 percre. Hányszor volt olyan hogy sírtam, mert már nagyon fáradt voltam. És olyankor minden gondolat cikázott a fejemben.

Nálunk az hozott változást, hogy a párom munkahelyet váltott, így a hétvégéi szabadok lettek. Mivel tápszeres baba volt, így hétvégén felkelt reggel vele, és babázott amíg én aludtam. Hétvégén nálunk nem volt házimunka sem csak vasárnap este. Ha neki akartam állni, mindig mondta hogy az nem fog elszaladni, pihenjünk legyünk együtt. Általában hétvégente kirándulni vitt minket, így a főzéssel sem kellett foglalkozni. Vasárnap este meg együtt kitakarítottunk.mostmár egy éves múlt, de ez a szokás megmaradt.

Balesetek meg sajnos mindig előfordulnak. A nagylányom anno egy kerti sziklára esett rá, és fel szakadt a szeme. Pedig fogtam a kezét.

Szóval nyugi nagyon jó anya vagy❤️

júl. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!