Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja olyan sok anya,...

Miért mondja olyan sok anya, hogy fürödni, se hajat mosni nincs idejük?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ott a kiságy, beleteszed és vár. Nem kell egyből felkapni, ha sír. Megszűnik az anya létezni, azért mert van egy gyereke? Csak kíváncsi vagyok, más is tud normálisan élni mellette? Főzni, takarítani stb. Hiszen ott a kiságy. Aztán amikor nagyobb játszik magában is, amikor ezeket az alapvető dolgokat csinálja az anyuka.

aug. 7. 12:01
 71/123 anonim ***** válasza:
90%
#68. Mekkora analfabéta troll vagy. (funkciónálatlan, lustálkodhatjon) 🤣😂 Egyetem há'!😂🤣😅 De legalább pörgeted az oldalt, láthatóan értékelik a működtetői. 😉😅😉
aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/123 anonim ***** válasza:
93%

#68

Már csak azt nem értem, miért írtad ki a kérdést? Te már gyerek nélkül is mindent tudsz, úgy tűnik. Hiszen ott a kiságy!

Pedig sok normális, korrekt választ kaptál arra, hogy "miért mondják hogy nincs idejük".

aug. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/123 anonim ***** válasza:
90%
Nem bírod a válaszokat látom azért törölteted. A gyermektelenek gyerekről szoló okoskodása nem releváns mert foggalmad se lehet arrol amit még nem éltél át azt fogd fel a pici agyaddal ha megy
aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/123 A kérdező kommentje:

😂😂😂 Nem tudom min vagytok ennyire kiakadva. Nekem több tesóm is van és már 1 évesen szobatiszták voltak. 2 évesen már túl nagy hozzá. Rendes kaját eszik, és a végtermék is az. Az óvodában nem szeretik aki beszarik. Az ovónénik Azt mondják az anya hibája. Az én édesanyám jól nevelte a gyerekeit. Szerintem mindenben igaza van. Nem fogok egy majmot nevelni,azért mert követem az "új trendet" . Igen is túl kényes gyerekek lesznek így, amiket legtöbben kifejtettek. Kivéve 1-2 választ.

#71 nem is lesz ettől jobb elfoglaltágod, mint a neten lógni. Ki foglalkozik vele, hogy a telon tökéletes legyen a helyesírása. A lényeg átment. Magyarországon a tanárok nagy része a legnagyobb selejt, nézd meg a skandináv allamokat. Be se tehetnéd oda a lábad. Örülök, hogy ide ragadtál. Elvégre mivel foglalkoznál. Szegény, vajon hány oldalt nézel végig, én csak 1 kérdést írtam ki, de nem fogom itt pazarolni az időm. Inkább olvasok, filmezek, hobbi dolgokat csinálok, a lényeg, hogy jól érzem magam, ami tényleg feltölt. Neked csak az marad, hogy mások rossz helyesírása után nyomozgass a neten és a suliban, és jól beolvass, milyen szar ember az illető. Ezáltal te többnek érzed magad. Végülis ez is egy élet cél! Ebből töltekezel, ez iszonyat szánalmas. A párod biztos örül neki. Ha van egyáltalán. Nyelvtan tanár néni csak magolt, de a lényeget nem érti.

Amugy a legtobb tanárt ki kellene rúgni. ahova tesóm járt volt egy molesztáló, a gimiben is, nézd meg a neten hány cikk van pedo tanárokról. Tisztelet a kivételnek, akadt néhány szuper tanár de na de azok tényleg jó tanárok voltak és fel se mennének ilyen hulladék gyakori kérdés oldalra, pláne nem szapulni mást, mert attól értelmesebbek.

Az egyetemi papiroddal, (már ha van 😂 bár a bunkó stílus miatt simán kinézem, hogy csak tanári karrier futotta) és a helyesírásnaci jellemeddel max a tescoba léphetsz előre.

Az én munkám viszont gyümölcsöző. Szóval ez a különbség az ilyen romlott tanárok között és azok között akik az életben csodás munkákat hoznak létre. Nem késő, hogy te is megtaláld!

#73 nem töröltetek semmit. szépen nevelsz gyereket a selejt agyaddal. Ezért van ennyi értékes tini. Ugyan nem éltem át, de fel lehet készülni rá, nem csak kipottyantani aztán nevelni úgy ahogy esik... azaz, ahogy ti, sehogy!

Az anyukáknak se írtam volna le a véleményem, nézd vissza, sokáig csak bólogattam, próbáltam finom lenni, de olyan alja stílusban szóltatok le engem és az édesanyám, hogy úgy döntöttem, ezt megérdemlitek az igazságot. Az igazság pedig fáj. Ja és nehogy azt mondjátok, hogy új dolgot hallottatok tőlem. Rengeteg helyen hallani.

aug. 9. 15:50
 75/123 anonim ***** válasza:
100%
Legyél olyan szuper anya, mint a tiéd volt. 😊🥰
aug. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/123 anonim ***** válasza:
93%

74: Kérdező: Miért írsz ki kérdést, ha nem vagy kíváncsi a válaszokra? Te tudod már gyerek nélkül is, hogy mi a megfellebbezhetetlen igazság, mert anyukádnak mindenben igaza van és vannak testvéreid is. Képzeld, nekem is vannak, nagy családban nőttem fel, mielőtt saját gyerekeim lettek volna, aktív nagynéni voltam. Az első unokaöccsöt a szülői házba hozták haza a testvéremék, rengeteget voltam náluk, babáztam, pelenkáztam, segítettem a fürdetésben stb. De ezek, sőt a saját elsőszülött gyerekünk sem készített fel arra, milyen az, amikor egy baba nagyon sírós. Amikor egyszerre gyötri a reflux és a szélgörcs és még anyás is mellé. Kis súlyú, nem gyarapodik és csak sír (tejem szerencsére volt bőven). Ott állt tanácstalanul a többgyerekes, sokunokás anyám, anyósom is, megpróbáltak mindent, de nem. Mondták is, hogy ilyen sírós babát még nem láttak. A mai napig sírós, ez van. Viszont soha, egyiküknek sem jutott eszébe, hogy azt javasolja, hogy rakjam be a síró újszülöttet a kiságyba és mossak hajat. Ha az a célod, hogy már csak a kiságy láttán is sírásban törjön ki a babád, akkor ez az egyik legjobb módszer rá! Aztán altasd el ott, ha tudod. Anyukám tanácsairól meg annyit, hogy hasznosak, érdemes megfontolni, de pont ma mondta, hogy milyen jó, hogy hozzátáplálás terén kicsit a saját utamat jártam, mert nekik nem mondták, hogy ilyet is lehet.

Szobatisztaság: Arra kondicionálni lehet egy babát, hogy ha bilire ülteted, belepisiljen, ha elég sűrűn csinálod (vagy ráérzel l. EC), pelenka sem kell, de ez még nem szobatisztaság, csak akkor, ha vissza is tudja már tartani. Ehhez pedig érettség kell, amit nem tudsz siettetni, csak késleltetni.

Egyébként ahogy a plakáton írták: "Ott kell lenned, hogy átéld!" Ja és amúgy pl. szoptatás közben is lehet ám hozzászólást írni.

aug. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/123 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik nem csak engem borzasztott el ez a téma. Más is feltette a kérdést 2016ban:


Mit jelent az, hogy valaki nem tud hajat mosni és vécére menni gyerek mellett?


Erre van 1 ilyen valasz:

"El is szégyellném magam, ha több napig zsíros hajjal és lebüfizett felsőben lennék itthon, még akár a férjem előtt is.


Nem értem, nekem három gyerekem van (a fiuk 6 és 4 évesek, a lányunk 7 hónapos), de sosem volt olyan, hogy ne lett volna időm reggel tornázni, letusolni, feltenni egy alap sminket, megcsinálni a hajamat, normálisan elkészülni. Pedig sosem hagytuk sírni egyiket sem, nem a TV előtt nőttek fel.


Szerintem ahol egy gyereknél már azzal is gondok vannak, hogy anyuka elmehessen pisilni, ott valami nagyon nem oké..."

aug. 9. 17:23
 78/123 anonim ***** válasza:
87%
Egészségedre, most már remélem elégedett vagy.
aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/123 A kérdező kommentje:

Gratulálok, ha szoptatás közben a telefont nyomkodod. Miért nem benne gyonyorkodsz? Mondom, hogy ezek a szülők, csak fogják a gyereket egész nap és fekszenek, ülnek. Nem kell főzni, se mosni rendesen, tisztán tartani a lakást, se magadat, haj, fogmosás, jól van az úgy büdösen. (sok szülő szája büdös mint a WC) Hiszen sír a gyerek és hónapokig, évekig a kezedben kell tartani.

Több cikket olvastam a témában, a gyermek tudja, hogy a sírással ki tudja érdemelni, hogy kézben legyen, később is ilyen marad. Aztán a szülők nem tudnak semmire se nemet mondani, mindent megkapnak amit kérnek....Hiszen csak el kell bőgnie magát, és ugye mondjuk a már 2 éves síró gyereket nem szabad sírni hagyni.

aug. 9. 17:33
 80/123 A kérdező kommentje:
#76 képzeld 1 évesen már teljesen szobatiszta vt.
aug. 9. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!