Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja olyan sok anya,...

Miért mondja olyan sok anya, hogy fürödni, se hajat mosni nincs idejük?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ott a kiságy, beleteszed és vár. Nem kell egyből felkapni, ha sír. Megszűnik az anya létezni, azért mert van egy gyereke? Csak kíváncsi vagyok, más is tud normálisan élni mellette? Főzni, takarítani stb. Hiszen ott a kiságy. Aztán amikor nagyobb játszik magában is, amikor ezeket az alapvető dolgokat csinálja az anyuka.

aug. 7. 12:01
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/123 anonim ***** válasza:
92%

Hidd el, baromi kevesen vannak akik azt gondolják, hogy az ő szerelmük nem örökké fog tartani, mégis majdnem minden második pár elválik..


Az interneten meg még mindig azt ír az ember, amit akar vagy nem szégyell 😏

aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/123 anonim ***** válasza:
94%
Engedjétek el ez csak egy troll.
aug. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/123 anonim ***** válasza:
81%
De most nem értem, a kommentek elején aztállítod hogy nincs gyereked most meg azt hogy van három is.. Eskü troll vagy. 🤣🤣 Miért érdekel téges hogy a szomszéd Maris hogy nevel gyereket meg miért nem tudja beszárítani a haját meg kikerálni magát minden reggel?
aug. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/123 anonim ***** válasza:
93%

"Gratulálok, ha szoptatás közben a telefont nyomkodod. Miért nem benne gyonyorkodsz? " Ugyanakkor számonkéred egy anyán, ha nem halad a dolgaival. Ha tudnád, mennyi mindent lehet szoptatás közben csinálni, különösen amíg nincs 4-5 hónapos... igen, gyönyörködni is lehet a babában. Na de mondjuk napi tízszer 45 percbe sok minden belefér, amit fél kézzel és két lábbal lehet oldani. Nekem a kisbabám mellett ott volt a testvére is, aki két évesen még "csak" ott tartott, hogy szólt, ha pisilni kellett, de ahhoz, hogy elintézze és a kitörléshez én kellettem. De etettem és ettem is közben, olvastam mesét, rúgtam a labdát - amennyire széken ülve lehet - és még sorolhatnám. A telefonomat nem nyomkodtam, de számítógép előtt ültem, néha még dolgoztam is. Ha úgy vesszük, áldott időszakok voltak, mert ilyenkor csendben volt. A férjem tudott egy kicsit pihenni, legalábbis az idegei, a testvérével beszélgettünk, néha játszottunk és közben a baba evett.

És mielőtt a 2 óránkénti etetésbe kötnél bele: Orvosi előírás volt, úgy két hónapos koráig és nem tudott elég hatékonyan szívni ahhoz, hogy gyorsabban befejezze. Kis pöttöm volt, sárga és sokáig nem gyarapodott rendesen. De hangja az volt és az első hónapokban néha többet sírt, mint amennyit aludt.

A szobatisztaságról: ez olyan, mint amikor apám mindenkinek hangoztatja, hogy mindegyik gyereke már az elejétől kezdve a saját szobájában és ágyában aludt. Aztán kiderült, hogy ez úgy nézett ki, hogy anyukám ott aludt egy matracon a gyerekszobában. Amikor már tudtunk ülni, minket is biliztettek, idővel bele is ment, aminek kellett, ami marha jól hangzik, de ez még nem szobatisztaság, anyám sem nevezi annak. Ha már előre szól a gyerek és vissza is tudja tartani, az már inkább. Egy egy éves gyerek általában még beszéd szintjén sem tart itt, a viselkedéséből éles szemű anyukák tudnak következtetni, mi jön.

aug. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/123 anonim ***** válasza:
93%

Namost, ezt én nem olvasom végig, de elmagyarázom, hogy hol téved ez a “logika” a sírni hagyással.

Az embergyerek az egész evolúcióját nézve 99,99%-ban egy olyan állatvilági környezetben élt, ahol ha újszülöttként, csecsemőként magára hagyták, akkor rövid időn belül elfogyasztottàk. Igen, megették, mert ételnek számított, mint ahogy az állatvilágban a mai napig a legkönnyebb préda egy magára hagyott kölyök. Ez egy evolúciósan belénk kódolt eseménysor, ezért van az, hogy az embergyerek túlélési alapszükséglete az élelmezés mellett gondozójának a fizikai közelsége is, amit egy rövidlátó újszülött elsősorban a hozzá tartozó felnőtt bőrének illatáról, testmelegéből, szívdobogásából azonosít. Tehát ismétlem, tudományos tény, hogy ahhoz, hogy egy újszülöttből optimálisan funkcionáló felnőtt legyen, 2 dolog kell: kaja, biztonság. Kajához szoptatás útján jut, biztonságérzethez pedig a gondozó fizikai közelségével. A kiságyában hiába hallja zuhanyozni az anyukát, az nem az.

Namost, mi van akkor, ha nincs meg ez az igényelt biztonság? Egyszerű: HALÁLFÉLELEM van. Ez egyszerűen átöröklődik. Nincs anya = meghalsz. A csecsemőnek nincs időérzéke. Nincs olyan, hogy várok, mert majd lesz valami. Csak a MOST van. Ha anya most nincs ott, az neki végleges. Ezért van még ebben a szakaszban a sírásnak két szintje: on/off. Amikor a csecsemő sír, azonnal kell neki az anya, hogy tudja, nincs életveszélyben. Egy alkalom még nem örök sérülés, de ha az anya folyamatosan ignorálja a gyermeke jelzéseit, az komoly, egész életre kiható trauma.

Abszolúte logikus, hogy mely területeken, hiszen az ignorálásnak világos üzenete van: a világ egy számodra veszélyes hely, ahol nem vagy fontos, a szükségleteid lényegtelenek. Lesz ebből komoly önbizalomhiány, önértékelési probléma, van hogy felnőttként még az is gond lesz, hogy a saját szükségleteid felismerd és érvényesítsd, nem tudsz megbízni másokban stb.

Azt hiszem, az a világhírű pszichológus, Máté Gábor mondja, hogy az, aki képes sírni hagyni egy babát, azért tudja ezt megtenni, mert ő már egy eleve traumatizált felnőtt. Mert ahogy a babának életösztön az, hogy hívja a gondozóját/anyját, úgy az anyának is életösztöne, hogy erre reagáljon azzal, hogy magához öleli a gyermekét. Az az anya, aki ezt felül tudja írni, tehát aki valamilyen éppen divatos nevelési irányzattal (mint amilyen az általad vallott volt ezelőtt 50-100 évvel) le tud győzni egy ösztönt, az csak azért tudja ezt megtenni, mert lelki sérült. Egy egészséges felnőtt nő nem tudja /akarja ignorálni a babáját.

Ezért pl.az, hogy kiságyra hivatkozol: ma, amikor már közismert, milyen borzalmas károkat okozott a nyugati társadalomnak ez az általad is hangoztatott csecsemőgondozási elv, sok háztartásból teljesen ki is veszett a kiságy, mert nem akarják szeparálni az újszülöttet, hiszen kimutatott tény, hogy a baba teste teljesen ráhangolódik a számára érzékelhető közelségben lévő anyáéra. Szívdobogás, légzés, testmeleg, beszabályozzák a gyermek fizikai állapotát is.

Remélem, így érthetőbb a dolog. Az általad hangoztatott elv igazságára semmilyen tudományos bizonyíték nincs, károssága viszont ma már tudományosan megkérdőjelezhetetlen. Rengeteg orvostudományi, biológiai, pszichológiai kutatás magyarázza meg, miért.

aug. 11. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/123 anonim válasza:
4%

Annyira különbözőek az emberek. Van aki szívből nevel és van aki kényszerből, hogy a vérvonal ne pusztuljon ki. Nem hiszek abban, hogy egy gyermeket egész nap fogni kell. Ezek a szülők valóban lusták és nem szeretnék, hogy a gyermek apja közel legyen az anyához, testileg lelkileg. Akkor szereti az anya a gyermekét, ha ő a saját kezével fürdeti, eteti és rendet tart maguk körül, ezek teszik majd széppé mindennapjaikat.

Akik nem boldogak ringatnak és panaszkodnak. Én azon voltam, hogy a gyerekemnek és nekem is jó legyen, kizártam mások segítségét, nem szorultam olyanokra, akiket a rossz szándék vezérelt.

Kérdező, ne hidd el, amit a sok lusta sznob sír, panaszkodik, minek szültek vagy kinek? Akinek nincs senkije mégis nevel, dolgozik és különb gyermeket nevel, mint akinek megadnak mindent.

Az én gyerekem 9 hónaposan felállt és ment, más gyereke is megy ennyi idősen. Pár szót mondott, de 1 évesen már sok szót tudott. Folyamatosan tanult.

7 hónaposan már bilizett, az embereknek utána kellene nézni, hogy lehet tanítani a babát. 1 évesen szobatiszta volt. Jelzett kezével, ha kellett neki, ütötte a kis popsiját, már rutinná vált. El sem tudom képzelni, hogy 3 évesen még bekakiljon. Ez se a gyereknek, se a szülőnek nem jó.

Különbözőek vagyunk, ezt el kell fogadni, de a kérdezőt, se más kisbabát várót sem kellene félre vezetni.

aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/123 anonim ***** válasza:
94%
106# naná, hogy 7 hónaposan bilizett és 1 évesen már szobatiszta volt. 5 évesen meg diplomája lesz? Ugye ezt te sem hitted el, mert totál hülyeség az egész amit leírtál. 7 hónapos gyerek még nem is ül, magyarázd már el, hogyan is üllt rá!? Vagy egész nap álltál a bili felett a gyerekkel és odacsurgott amikor kellett neki véletlen?
aug. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/123 anonim ***** válasza:
91%
Ez ugyanugy a kèrdező lesz. Most komolyan kèpes voltál egy màsik regisztrációrol ide hányni ezt a sok ökörsèget?? Azt hiszed így már hihetöbb??
aug. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/123 A kérdező kommentje:

Nézz utána neten, esetleg külföldi oldalakon. Biztos vannak fejletlen babák. Mi valószínűleg a fejlettebb babások körébe tartozunk. Nem "véletlen" kellett neki. Az én gyerekem nagyon értelmes. Ezért kellene utána olvasni neked, hogy nem minden baba olyan, mint a tiéd volt és a jó neveléssel csak támogatni tudod a fejlődésben.


"5 évesen meg diplomája lesz?"

Azért ez egy kicsit túlzás, de én már nagyon korán tanítottam, fogékony volt rá. Aláírom vannak elég szellemileg visszamaradott gyerekek. Ez már a másik véglet, jobb volna a kettő között gondolkodni. A szomszédom gyere is az volt, nem tudott szépen viselkedni, kifejezni sem bírta magát, és így még szépen fejeztem ki magam, nagyon visszataszító volt. Nyilván a szülei erre nem büszkék (ők sem értek el egy bizonyos szintet) és mikor lát egy értelmes, okos gyereket a sajátja mellett, akkor úgy viselkedik, mint pl. te is.


Google a barátod, ha nincs igazi baba, akit láthatnál, hogy jár 9 hónaposan, vagy 1 évesen:

"Between 6 and 8 months old, babies get the hang of sitting independently."

"Is it normal for a 9 month old to walk? Babies can start walking as early as 9 months,” Dr. Marshall says. "



Elhiszem, hogy fejletlenebb babákat láttál csak, ettől még nem kell azoknak a szülőknek a nyakába esni, akié ügyesebbek. Nevetséges a létezésüket tagadni, mert ezzel csak magadat járatod le.

aug. 12. 11:17
 110/123 A kérdező kommentje:
#108 Sok oldalon láttam ehhez hasonló vádakat. Az is te voltál? Neked van üldözési mániád? Vajon ez tűnik az egyszerűbb módszernek, mint elhinni, beismerni más tapasztalatának az igazát? Csak tudom, hogy a gyerekem mikor ült fel és mikor járt. Nem kell neked bizonygatnom. Úgy tűnik a neten kívül nem létezik neked világ. Sok minden hihetetlen lehet számodra.
aug. 12. 11:22
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!