Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja olyan sok anya,...

Miért mondja olyan sok anya, hogy fürödni, se hajat mosni nincs idejük?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ott a kiságy, beleteszed és vár. Nem kell egyből felkapni, ha sír. Megszűnik az anya létezni, azért mert van egy gyereke? Csak kíváncsi vagyok, más is tud normálisan élni mellette? Főzni, takarítani stb. Hiszen ott a kiságy. Aztán amikor nagyobb játszik magában is, amikor ezeket az alapvető dolgokat csinálja az anyuka.

aug. 7. 12:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/123 A kérdező kommentje:
Gonosz anyuka megjegyzésekre nem vagyok kíváncsi, de látom az emberség nem sokakban marad meg. Sajnos. Nem tudom milyen példát mutatnak az ilyen anyák a gyerekeknek, akik gusztustalanul beszolnak egy egyszerű kérdésre!?
aug. 7. 13:33
 32/123 anonim ***** válasza:
83%
Melyik volt itt szerinted gusztustalan beszólás, aranyoskám?
aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/123 anonim ***** válasza:
79%

Nincs gyereked , ugye ?

Ez olyan , hogy amíg nincs, addig nem érted meg mondhatunk akármit is. Teljesen feleslegesen gondolkozol ezen.

aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/123 anonim ***** válasza:
74%

#26 Nem tudom te hogy mosol hajat 5 perc alatt, de légyszí taníts 😂 Nekem a hajszárítás 10 perc + zuhanyzás + hajmosás + öltözködés, szóval együtt 20 perc.


Amúgy nekem volt olyan, hogy nem tudtam elmenni 20 percre. A baba vagy kézben volt vagy cicizett vagy rajtam aludt. Pisilni párszor kimentem, de azt végig is sírta. 😔

Úgy ettem, hogy fél kézzel kiszedtem valami alapanyagokat a szendvicsnek és aztán beraktam az adamo hintába és míg ettem, addig ráztam. Mondjuk heti két-három könyvet ki tudtam mellette olvasni, de enni, wc-re menni és fürdeni kihívás volt. Volt, hogy inkább vittem kézben wc-re, de annyira törékenynek tűnt, hogy ott is féltettem nagyon <3


A férjem este fél 7-re ért haza, utána evett egy 30-45 percet, aztán fürdés (20 perc a fürdőszobában, ami alatt kétszer-háromszor kiszólt, hogy pelus, popsitörlő, body kimaradt 🤨🤯), majd kaptam vissza/felváltva cipeltük, mert eleinte kólika fél 12-ig sírt, általában utána tudott elaludni. Ami úgy nézett ki, hogy általában 45 percet aludt egyhuzamban, aztán ébredt. Kivéve az első kettő blokkot, az első volt 3 órás majd egy 2 órás alvás, utána 45 percenként keltünk reggel fél 9-ig. Amikorra a férjem elment dolgozni. Ha telefonáltam mellette rögtön ébredt. Ha ébren volt, akkor sírt. Később nem volt kólika, az jobb volt, de akkor meg nem tudtam mellőle kimászni az ágyból este.


De ő kólikás refluxos baba volt, a harmadik hónaptól picit könnyebb lett, mert akkor már csak egész nap altattam, de legalább este nem sírt 3 órát. Az ötödik hónaptól meg rendszeresen aludt mozgó babakocsiban egy órát, úgyhogy legalább nem egy 300 méteres körön kellett vele sétálnom, hogy hazaérjek szoptatni, ha véletlenül kelne (szerintem nem volt elég tejem eleinte amúgy, épp mindig a minimumot hízta és nagyon-nagyon rossz kedvű volt, de körülöttem mindenki annyira szoptatáspárti volt, hogy valahányszor felvetettem a tápszert lehurrogtak, hogy “hát hízik”, meg a reflux miatt nem mertem, kórházban is voltunk fulladással).

aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/123 A kérdező kommentje:

#30 bocsi... helyesírás oktató nénike, azért kíváncsi lennék mennyit olvastál életedben... és milyen végzettség tudsz felmutatni.

Kötekedni jöttél, máshoz nem értesz.

aug. 7. 13:51
 36/123 anonim ***** válasza:
17%
Zuhanyozás közben szoktam haját mosni. Így simán meg van 5 perc alatt. GlissCur 7 second miracle balzsammal simán meg van a zuhany plusz hajmosás ennyi idő alatt. Utána majd szárad magától. Max akkor szoktam szárítani ha mennünk kell valahova
aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/123 anonim ***** válasza:
85%

Pisilni/kakalni nyilvan elmegy az ember, akkor is, ha sir a baba. Meg esetleg megiszik egy pohar vizet es/vagy bekap egy ket falatot, hiszen ha anyuka osszeesik es elajul, mi lesz egesz nap a babaval, amig apa haza nem er?

Szoval a szuksegleteit ki kell elegitenie, ha eppen elkezd sirni a baba, akkor is.

aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/123 anonim ***** válasza:
73%

#35. Hát erre most ráfaragtál. Magyar nyelv és irodalom szakos tanár vagyok. Nyilván kicsit többet olvastam és olvasok, mint te.

És te mihez értesz, csillagom? Mert eddig nem sok mindenre derült fény...

aug. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/123 A kérdező kommentje:

#38

Nem vagyok a csillaga!🤮 Nem is értem, hogy oktathat egy internetes troll. A tisztelet és az intelligencia hiányzik, hiába tetszett magolni. Oktatni az iskolában kellene! Gondolom azért kutatja, hol talál helyesírás hibát az interneten, mert annyira leköti az olvasás. Ha-ha! Mindenkinek kell egy hobbi!

Egyetemi végzettségem van, amihez tehetség is kell, nem mindenkinek adatik meg.

Nyilván nem fogom megosztani egy idegennel.


"Aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja"

aug. 7. 14:16
 40/123 anonim ***** válasza:
76%
Az a helyzet, hogy az csak élesben derül ki, milyen az, hogy egyszerűen MINDIG van valami akut megoldandó dolog. Ha meg mégsincs, es van szabad 20 perced, akkor hirtelen legalabb 5 dolog jut eszedbe, amit nem muszaj, de nagyon jo lenne megcsinalni, es altalaban nem a hajmosas áll az első helyen... hacsak nem már tenyleg azt is nagyon muszáj.
aug. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!