Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja olyan sok anya,...

Miért mondja olyan sok anya, hogy fürödni, se hajat mosni nincs idejük?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ott a kiságy, beleteszed és vár. Nem kell egyből felkapni, ha sír. Megszűnik az anya létezni, azért mert van egy gyereke? Csak kíváncsi vagyok, más is tud normálisan élni mellette? Főzni, takarítani stb. Hiszen ott a kiságy. Aztán amikor nagyobb játszik magában is, amikor ezeket az alapvető dolgokat csinálja az anyuka.

aug. 7. 12:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/123 anonim ***** válasza:
85%
Megint jött hergelni a népet. 🤣🙄
aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/123 anonim ***** válasza:
89%

Egy tanács! Inkább kettő. NE HALGASS ANYÁDRA MEG NE HAGYD SÍRNI A GYEREKEDET A KISÁGYBA

.

aug. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/123 anonim ***** válasza:
90%

Majd meglátnám, ha gyereked lesz, hogy lenne szíved otthagyni a kiságyban sírni-ordítani, miközben te főzöl.


Nyilván ez a hajmosásos sztori túl van tolva, de azért hosszabb dolgokat tényleg nehéz megcsinálni. Arra meg várhatsz éveket, hogy ellegyen a gyerek egyedül.

aug. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/123 anonim ***** válasza:
91%
Anyukád mindenfélét is fog mondani. Ne vedd fel mert kézbeszokik, hagyd sírni had erősödjön a tüdeje és a többi.. Ha nyugalmat akarsz meg nyugodtan főzőcskézni meg hajatmosni amikor kedved támad , akkor ne vállalj gyereket..
aug. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/123 anonim ***** válasza:
79%
Gondoltam,hogy nincs gyereked, valószínűleg nem is láttál testközelből még csecsemőt.Mármint egy egész napot,0-24-ben,mert akkor értenéd,hogy mire mondják.Anyád "régi bútordarab"az akkori dumát nyomja,ami bizonyítottan káros.Akkor még ezt nem tudták.Egy baba soha nem hisztiből sír,így elkényeztetni sem lehet azzal,ha akkor megvígssztalod.És nem,ettől nem lesz hisztis,nem lesz akaratos.4 gyerekem van,egyiket sem hagytam sírni,igény szerint szoptattam,mégsem volt SOHA bolti hiszt,vagy akaratosság.Mindig foglalkoztam velük,mindent elmondtam a saját értelmi szintjüköm,és ami fontos szerintem,hogy soha nem hazudtam nekik,és az ígéretet betartották.Tehát ha pl elmentünk a boltba, megbeszéltük előre,hogy egy dolgot választhatnak.Egyet is választottak.Nem vettem meg mindent,mert ők úgy akarták,de nem is akarták,mert tudták,hogy azt az egyet,amit kérnek,azt megkapják.Ha olyan helyre kellett menni,ahol nem volt ilyen lehetőség, akkor oda nem vittem őket.Orvosnál sose hazudtam,hogy nem fog fájni,ha egyszer fájdalmas volt a vizsgálat,stb.A hiszti nem emiatt van,elkényeztetés pedig ne. Itt kezdődik.
aug. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/123 anonim ***** válasza:
36%

Ja és még annyi hogy ez a nem tudok tusolni-hajatmosni sztori kicsit túl van tolva. Nem kell 30 perces fürdőket venni.

Egy gyors tusolás+ hajmosás is meg tud lenni 5 perc alatt ha nagyon akarja az ember.

A többi az lustaság meg igénytelenség. (Mondom ezt úgy hogy derékig érő hajam van)

Nem kell puccparádé sminket feldobni de egy szinezett hidratáló, szempillaspirál max 2 perc.

#13

aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/123 anonim ***** válasza:
75%

Fogadok hogy nincs gyereked...

Persze hogy nincs...

Te vagy aki itt kerdezget folyamatosan...

Ilyen kérdésed is volt már pár hónapja ...

aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/123 A kérdező kommentje:

"Gondoltam,hogy nincs gyereked, valószínűleg nem is láttál testközelből még csecsemőt."


Nagyon szeretem a gyerekeleket, kiskorom óta és sokat játszottam velük, vigyáztam is sokat kisbabára, rokon és baráté. Nyilván annyi idő alatt nem derül ki, hogy hogy kell nevelni egy babát. Én felvettem, sőt csokit is adtam neki, mert annyira édes volt.


"akkor ne vállalj gyereket.."


Nem értem miért írnak sértő, bunkó dolgokat. Egy egyszerű kérdést tettem fel, amúgy régen facebookon is láttam ezzel kapcsolatos posztot.


"Anyád "régi bútordarab""


Nekem nagyon jó a kapcsolatom édesanyámmal, és úgy gondolom jól nevelt. Nem régi bútordarab, de ezt majd rád is elfogja mondani a gyereked generációja.

Arra nem emlékszem nyilván vissza, ha sírtam ott hagyott a kiságyban. De az biztos, hogy nem voltam a toporzékolós fajta gyerek később.

Csak azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam, hogy igaz-e az az állítás, hogy elkényesztetik, ha folyton a kézben van és lehet e hátulütője, ha minden megvan engedve, majd megkap mindent stb.

Köszönöm a normális válaszokat.

aug. 7. 13:28
 29/123 anonim ***** válasza:
71%

Látszik mennyire bejött anyukád módszere…

Megsúgom ha folyamatosan ignorálod a gyereked igényeit/érzéseit még hisztisebb lesz. Illetve a dackorszak nem kivédhető azzal, hogy folyamatos stresszben tartod a gyerekedet (mert a sírni hagyás ezt eredményezi). Az mindenképp lesz. Akár “elkapadtad”, akár nem. A kérdés, hogy milyen alapüzenetet közvetítesz a saját gyerekednek. A sírni hagyással csak a leendő önbecsülését rombolod, mert a nulladik pillanatban az a megélése a világról, hogy ő nem számít, a saját anyját nem érdekli mi van vele. Nice!

aug. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/123 anonim ***** válasza:
85%

"elkényesztetik" 😂

Nyilván te sem "kényesztetted el" a nyelvtantanárodat.

aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!