Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudok jó anya lenni?

Miért nem tudok jó anya lenni?

Figyelt kérdés

Van két gyerekem, az egyik most megy suliba, a másik pedig nemrég múlt 1 éves. Őszintén megmondva nem élvezem a gyereknevelést.

A nagyobbik gyerekkel is volt egy ilyen időszakom, de ott igazából egyedül volt és segítség is akadt több mint most.

A kisebb gyerekem viszont sokkal mozgékonyabb, nehezebb eset, hisztisebb, anyásabb, veszélyesebb, hirtelenebb stb...

Úgy érzem sokszor, hogy legszívesebben odaadnám valakinek legalább 2-3 napra, hogy végre nyugodtan tudjak aludni, enni, pihenni, kikapcsolódni, levegőt venni... de ez nem megvalósítható.

Nekem meg nincs hozzá türelmem sem, szóval majdnem hogy kínzásnak érzem ezt az itthonlétet, pedig élvezhetném is. Egészséges, aranyos okos gyerekek, én nekem meg ilyen érzéseim vannak.

Élvezhetném, hogy velük tölthetem az időmet, de csak kínlódom. Próbálnék kikapcsolódni, de egyelőre ezt sem tehetem meg...

Anyukám beteg, anyósom pedig ígyis segít, amikor minden más fontos teendő van a gyerekek mellett, így már nincs pofám megkérni arra, hogy az én jókedvem érdekében is járjon el..

Férjemnek is ezer dolga lenni a ház körül, de őt is sokszor muszáj vagyok megkérni egy-két dologra.

Az a gond, hogy olyan típus vagyok, akinek minden héten, vagy kéthetente legalább lenne egy egésznapos pihenője, hogy fel tudjon töltődni, de ezt nem tehetem meg. Ennél még kb.dolgozni is jobban szerettem, pedig korán keltem, későn jöttem...de jöttek a házidolgok, amikből igazából elegem van.

Most mit lehetne tenni..? Annyira ne bántsatok, szeretnék jó anya lenni, de mintha nem nekem találták volna ki ezt az egészet. Ne értsetek félre, mindent megteszek értük és szeretem őket, de ezt az egész napos "rabságot" ami most még 1-2 évig eltart én nem tudom, hogy fogom tudni elviselni még egyszer...



júl. 14. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Bébiszitter? Kéthetente egy napot csak ki tudnátok fizetni...
júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

A férjednek nem segítenie kène, hanem kivennie a részét a gyereknevelèsből.

Vigyàzzon ő a gyerekekre, csinàld te a kerti munkàt.

Valahogy oldjatok meg, hogy legyen időd feltöltődni, ez így nem egészséges.

júl. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy rossz anya, csak ember. Attól nem vagy rossz anya, hogy szükséged van a kikapcsolódásra.
júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán nem vagy rossz anya, az anyai kiégés, esetleg depresszióval megspékelve sajnos elég gyakori jelenség, főleg, ha huzamosabb ideig van otthon az ember. Ugye az lett volna a megoldás, ha több időt vártok a két gyerek között, visszamész dolgozni, "erőt gyűjtesz" egy második gyesre. Nyilván ezt már utólag nem lehet megoldani. Szerintem jogos, hogy énidőre vágysz, és a férjeddel kéne elsősorban megbeszélni, hogy mivel ketten vállaltátok a gyerekeket, a gondozásukból is mindkettőtöknek ki kell vennie a részét, lehetőleg egyenlő módon (tudom, ez sok családban sajnos utópia). Nagyon fontos lenne, hogy tudj töltődni, egy kifacsart anya nem tud magából se adni...
júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Miért lettek törölve a válaszok????
júl. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem az egyes miért lett lepontozva, pedig igaza van. Neked segítség kell, ha a családtól nem megy,akkor fizetett segítség.

Egyébként nem vagy rossz ember, ez természetes, amit érzel, csak nálunk aki ezt ki meri mondani, azt a társadalom általános megvetése sújtja.

júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Hát ha ilyen típus vagy, nem értem miért vállaltál második gyereket,,,, Amúgy meg bébiszitter a megoldás
júl. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjed 2 hetente 1 napra nem tud vigyázni a saját gyerekeire? A ház körüli teendők is fontosak, de a te mentális egészséged még inkább, priorizálni kell. És a hétköznapokban semmi én-időd nincs? Sport, séta, találkozó barátnőkkel, elvonulás és olvasás vagy bármi más nyugiban pár órára? Hetente legalább egyszer? Ennyt sem tud a férjed részt venni az életetekben?
júl. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Te jó anya vagy. A férjed miért nem tud jó apa lenni??
júl. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó anya vagy, és jól csinálod! ❤ Ne aggódj ezen, mindenki szokta ugyanezt érezni, nem vagy ezzel egyedül.
júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!