Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudok jó anya lenni?

Miért nem tudok jó anya lenni?

Figyelt kérdés

Van két gyerekem, az egyik most megy suliba, a másik pedig nemrég múlt 1 éves. Őszintén megmondva nem élvezem a gyereknevelést.

A nagyobbik gyerekkel is volt egy ilyen időszakom, de ott igazából egyedül volt és segítség is akadt több mint most.

A kisebb gyerekem viszont sokkal mozgékonyabb, nehezebb eset, hisztisebb, anyásabb, veszélyesebb, hirtelenebb stb...

Úgy érzem sokszor, hogy legszívesebben odaadnám valakinek legalább 2-3 napra, hogy végre nyugodtan tudjak aludni, enni, pihenni, kikapcsolódni, levegőt venni... de ez nem megvalósítható.

Nekem meg nincs hozzá türelmem sem, szóval majdnem hogy kínzásnak érzem ezt az itthonlétet, pedig élvezhetném is. Egészséges, aranyos okos gyerekek, én nekem meg ilyen érzéseim vannak.

Élvezhetném, hogy velük tölthetem az időmet, de csak kínlódom. Próbálnék kikapcsolódni, de egyelőre ezt sem tehetem meg...

Anyukám beteg, anyósom pedig ígyis segít, amikor minden más fontos teendő van a gyerekek mellett, így már nincs pofám megkérni arra, hogy az én jókedvem érdekében is járjon el..

Férjemnek is ezer dolga lenni a ház körül, de őt is sokszor muszáj vagyok megkérni egy-két dologra.

Az a gond, hogy olyan típus vagyok, akinek minden héten, vagy kéthetente legalább lenne egy egésznapos pihenője, hogy fel tudjon töltődni, de ezt nem tehetem meg. Ennél még kb.dolgozni is jobban szerettem, pedig korán keltem, későn jöttem...de jöttek a házidolgok, amikből igazából elegem van.

Most mit lehetne tenni..? Annyira ne bántsatok, szeretnék jó anya lenni, de mintha nem nekem találták volna ki ezt az egészet. Ne értsetek félre, mindent megteszek értük és szeretem őket, de ezt az egész napos "rabságot" ami most még 1-2 évig eltart én nem tudom, hogy fogom tudni elviselni még egyszer...



júl. 14. 18:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Apaként azt tudom neked mondani, hogy jól csinálod, és teljesen természetesen amit érzel. A feleségemnek is van néha ilyen fázisa, de mivel ő is aggódik azon, hogy "rossz anya", ezért úgy kell nekem rugdosnom, hogy menjen már el egy csajos estére legalább. Nagy viták árán sikerült megértetnem vele, hogy nem gáz másra hagyni a gyereket, míg ő pihen. Nekem apaként is jól esett, mikor egyedül voltam hagyva a gyerekkel, jobban tudtam kötődni hozzá.

Egyáltalán nem gáz azt mondani a férjednek, hogy neked szükséged van én időre, és vagy vigye a gyereket az anyóshoz, vagy te mész el a városba kikapcsolódni.

júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

A férjednek nem segítenie kell, hanem ugyanúgy nevelnie kellene a gyerekeket és foglalkozni velük, mert ő is ugyanolyan jogú szülő, mint te.

Elég szomorú, hogy még mindig ott tartunk, hogy a gyereknevelés a nő dolga..

júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!