Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja olyan sok anya,...

Miért mondja olyan sok anya, hogy fürödni, se hajat mosni nincs idejük?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ott a kiságy, beleteszed és vár. Nem kell egyből felkapni, ha sír. Megszűnik az anya létezni, azért mert van egy gyereke? Csak kíváncsi vagyok, más is tud normálisan élni mellette? Főzni, takarítani stb. Hiszen ott a kiságy. Aztán amikor nagyobb játszik magában is, amikor ezeket az alapvető dolgokat csinálja az anyuka.

aug. 7. 12:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/123 anonim ***** válasza:
81%
Az én babám 2 hetes, ha nem lenne itthon a férjem lehet nekem se sok időm lenne, mert mikor üvölt akkor torkaszakadtából, nem lenne szívem így hagyni sírni. Mondjuk azért ha sikerül elaltatni akkor el van pár órát, szerintem a többi baba is, de mondjuk sok anyuka inkàbb pihen ilyenkor, ha mondjuk éjszaka nem tud
aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/123 anonim ***** válasza:
89%

"beteszed és vár" Ha te tudsz nyugodtan hajat mosni, úgy hogy közben sír, ordít a babád, akkor persze, hogy van időd. Nekem nem volt lelkiismeretem így tenni. Ez persze, nem jelenti azt, hogy nem volt időm hajat mosni, mert ha végre nagy nehezen elaludt akkor tudtam vagy sokszor bevittem a játszószőnyeget, hordozót etetőszéket és ott volt mellettem miközben hajat mostam.

Nekem anyám volt ilyen, hogy mindenre ez volt a válasza, hogy "hát ott a kiságy ott el van" és csodálkozik, hogy 18 éves korom óta nem tartjuk a kapcsolatot.

aug. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/123 anonim ***** válasza:
84%
Normális anya nem hagyja ordítani a babáját annyi ideig
aug. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/123 anonim ***** válasza:
86%

Jah, én nem hagytam sírni. 😅 Ha hagyod sírni úgy nyilván van időd mindenre is, vagy ha nyugis gyereked van.


Nekem olyan volt, akit kb. letenni nem lehetett vagy ha igen ringatni kellett az adamo hintában vagy tolni a babakocsit. Úgy nincs időd semmire.


A gyerek előtt én is mondtam, hogy szarul csinálja mindenki (is), majd én, de aztán kiderült, hogy szorongani fog, ha sírni hagyod (új kutatás szerint, ami amúgy szerintem nem igaz, mert engem nem hagytak sírni, aztán írtóra szorongok, de ugye ezen tökre szorongtam, hogy nem sírhat a baba, mert szorongani fog, szóval nem hagytam sírni).

aug. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/123 anonim ***** válasza:
94%
Hár mert ez nem ilyen egyszerű.Nekem az ösztönöm soha nem hagyta ,hogy sírni hagyjam.Egyébként káros is sírni hagyni.Ettől függetlenül nyilván azért wc+re elmentem,meg le is zuhanyoztam,enni is tudtam,de tény,hogy nem akkor mikor nekem jólesett volna,hanem amikor a pici hagyta,vagy ha valaki volt itt.Emellett olyan fáradt is voltam,hogy pl este nem álltam már neki hajat mosni,mert nem volt már kedvem szárítani,vasalni, anélkül meg olyan ,mint a szénaboglya,így inkább volt copfban.Főzni,takarítani meg a legszükségesebneket megcsonáltam,aztán hazaért a párom,és megcsinálta,vagy átvette a babát,elvégre nem csak én vállaltam gyereket.Úgyhogy ennyi a magyarázat,nem mindenki képes nyugiban fürödni,főzőcskézni,vagy nagytakarítani miközben a kisded lilára vált fejjel ordít utána a kiságyból,vagy járókából,és kapaszkodj meg,van olyan gyerek is,aki később sincs el magában,csak ha már megy, akkor még utána kell menni.
aug. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/123 A kérdező kommentje:

De az már elkapatás, amit ti mondtok. Hiszen kitapasztalja a kicsi, hogy ha sír akkor egyből felveszed, megkapja, amit akar és egy percet se bír egymagában nyugodtan gügyögni. Attól tartanék, hogy majomszerűen elkényesztetném. Utána már semmire nem mondhatsz neki nemet, amit kér, hisztizik boltban meg kell neki venni. Stb.

Nekem nincs gyerekem, szóval tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Amúgy nekem ezeket anyukám mondta és valahogy egyetértek vele, én is felnőttem és jó a kapcsolatunk. Nem akarnám, hogy folyton minden egyes percben a gyerek mellett legyek, mert van egy egészséges énidő. Meghát mosni, főzni is kell.

aug. 7. 12:17
 7/123 anonim ***** válasza:
93%
Azért, mert egy síró babát egy anya nem hagy csak úgy ott a kiságyban. Én amikor elaludt, akkor mentem zuhanyozni, de többször volt, hogy sírni hallottam és gyorsan végeztem. Kiderült, csak képzelődtem. Az anyai ösztönök erősek, sokszor felül írják a szükségleteket.
aug. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/123 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint, amit írtok a babától függ, hogy nagyon sírós vagy nyugodt természetű?
aug. 7. 12:18
 9/123 anonim ***** válasza:
88%
Nem elkapatás, egy kicsit jobban utána kellene ennek olvasni. Ha sír, vmi baja van (éhes, szomjas, fáj a hasa, jön a foga stb).
aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/123 anonim ***** válasza:
99%
Igen, vannak babák, akik nyugodtabbak, vannak akik meg kevésbé. De ezek időszakok is lehetnek, vmikor jobb, vmikor rosszabb.
aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!