Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja olyan sok anya,...

Miért mondja olyan sok anya, hogy fürödni, se hajat mosni nincs idejük?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ott a kiságy, beleteszed és vár. Nem kell egyből felkapni, ha sír. Megszűnik az anya létezni, azért mert van egy gyereke? Csak kíváncsi vagyok, más is tud normálisan élni mellette? Főzni, takarítani stb. Hiszen ott a kiságy. Aztán amikor nagyobb játszik magában is, amikor ezeket az alapvető dolgokat csinálja az anyuka.

aug. 7. 12:01
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/123 anonim ***** válasza:
86%

A csecsemő ha sír és az anyja megoldja problémáját, megnyugtatja, azzal kielégíti a szuksegleteit. Ami egy anya dolga, ösztönösen. Nézd megaz állatvilág őt, a természet rendjét. Nem hagyják vedtelenul a kicsinyeket. Se a törzsi asszonyok. A modern világ mindenben szemben akár menni a természeti, ösztönös rendnek.

Én mindig felvettem, rajtam aludt, hordoztam, nem volt másra bízva,rengeteget voltunk kettesben. Most, 5 évesen és ezek előtt is, olyan gyerekem volt, van, akivel olyan bizalmi kapcsolatom van, hogy hihetetlen. Minden nap elmondja, hogy mennyire kedves vagyok, odaado, türelmes. Mindenhova jön velünk, mert mindenhol tud viselkedni. Kicsi kora óta visszük mindenfele. Olyan szeretetet ad, hisztik nélkül, hogy elmondani nem tudom milyen boldog vagyok vele. Sosem én voltam az első, mindig ő, az igényei. És ez nem azt jelenti, hogy minden más háttérbe szorult, egyszerűen ez egy plusz. Most is ugyanúgy szerelmes vagyok a ferjembe, nagyon sokat szexelünk. Egyetemen utolsó éves vagyok, dolgozok. Nem kellett feladni madam, egyszerűen csak elfogadonak, minden időszak átmeneti, nem kell szembe menni az árral.

aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/123 anonim ***** válasza:
95%

Mindenki tud gyereket nevelni, amíg gyereke nem születik.

Igen, gyerektől függ. Ha eszik-alszik baba, akkor persze több ideje van az embernek. Ha 5 percet alszik max, aztán üvölt, hogy az anyja nincs a közelben, akkor szopacs. Nekem volt ilyen, és olyan gyerekem is. Nem tudsz elkapatni egy kisbabát. Egy kisbaba!! Nem játszmázik. Nem hagytam ordítani egyiket sem. Nem lettek "toporzékoló gyerekek" ettől. És rendben ke is váltak rólam. Ahogy nőttek, úgy tudtak egyre többet járszani magukban. Nem úgy kell elképzelni, hogy azért, mert nem hagyod ordítani, akkor soha az életben nem lesz tőle nyugtod, de a baba korszak erről szól.

aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/123 anonim ***** válasza:
24%
Pfujj, itt egyesek tényleg napokig léteznek zsíros hajjal, ahelyett, hogy 3 perc alatt megmosnák a csap alatt, nem kell utána belőni, összefogod, oszt nem igénytelen. Aztán csodálkoznak egyesek a sok váláson. (Tudoooom, itt mindenki férje imádja az asszonyát zsírtól tocsogó, viszkető fejjel is. És mindenki babája lilára üvölti magát, ha nincs csecsen. Nem, ezt nem hiszem el.)
aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/123 anonim ***** válasza:
5%
Jajj utolsó majd téged is jól lepontoznak mint engem mert nem hiszik el hogy zuhany alatt is lehet hajatmosni és ez nem tart 5 percnél tovább. Annyit meg ha nem alszik a baba napközben hogy ez beleférjen akkor el kell vinni kivizsgáltatni mert nem normális dolog
aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/123 anonim ***** válasza:
76%
Az empátiát nem sikerült belétek nevelni. :)
aug. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/123 A kérdező kommentje:
#53 #54 megértelek titeket.
aug. 8. 10:25
 57/123 anonim ***** válasza:
74%
#53. Gratulálok, ennél tajparasztabbul meg sem lehetett volna fogalmazni.
aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/123 anonim ***** válasza:
93%
Sose akkor tört rám a hajmosás utáni vágy, amikor egy perc időm nem volt, apuka megjön, zsupsz kezébe a baba, vagy esti altatás alatt még jobb. Első hónap volt igazán kényes időszak, mert ott még nem állt be az alvása, nekem meg gatsebem fájt, aranyér, mellem feszült, ömlött belőlem a vér, szóval ott az a rituálé amíg mindent megtisztítok, cserélek, nyomasztó volt.
aug. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/123 anonim ***** válasza:
97%

Egyébként az én gyerekem 6 hós alszik 3x. reggel 1 órát délután 2öt estefele 40 percet. Majd alszik 20h30tol-6ig itt eszik majd visszaalszik. Este mikor elaludt akkor fürdök, hajatmosok kencézek de amúgy meg hozom magammal a fürdőbe és elnéz reggel pl, vagy akkor kenem ki magam amikor elaludt délelött, vagy porszívózok néz a szönyegéröl, egy valamit nem tudok megoldani az a főzés, akkor főzök mikor a férjem hazaér és így van másnap délre is fött étel

Újszülöttként meg evett aludt 3 órát is egyhuzamba a házat átmostam hetente, untam magam. 🤣 Ez a jobbik véglet. De amikor fenn volt sokszor sírt, sokat volt kézben,szinte le se lehetett rakni az első 2 hónapban. de pl 16órát a 24ből aludt 3 hós koráig. Sose volt annyi szabadidőm mint az első 3 hónapba. 🤣 Ez is babafüggő.Nekem ilyet dobott a gép.

aug. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/123 anonim ***** válasza:
14%
Nekem tényleg az a válsz fura, hogy neki se áll, mert ha nem szárítja be, szénakazal... hát basszus. Ezerszer inkább legyen szénakazal, de tiszta, jó illatú, mint zsíros, úgyis összefogod, nem? Az meg nem sokkal több idő egy wczésnél. Én sokszor csak órákkal később fésülöm ki, addig szárad a levegőn...
aug. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!