Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumival kapcsolatban fel...

Cumival kapcsolatban fel tudtok vilagositani?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy a 3,5 hónapos kislányom igényli a cumit, altatásnal úgy alszik el. A szájába adom, már csukja is a szemét és 10 percen belül alszik.

A nagyobbik lányomnak nem kellett soha, így nem vagyok képben.

Mam-os cumit használunk, ha jól emlékszem 0-3 hónap vagy 0+, nem emlékszem a csomagolasara.

Honnam tudom, hogy új/nagyobb kell már neki? Ha a Mam-os most jó, akkor ne is próbálkozzak másfajtaval? Mennyire befolyásolja a fogakat? Van olyan, ami nem ront a későbbiekben a fogak állásán?



júl. 18. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem, ha mamot elfogadta, akkor hagyd azt. Tudni fogod , hogy mikor kell váltani, jelezni fogja. Az enyém például 6 hónaposan kezdett el cumizni, 18 hónaposan váltottunk egyel nagyobb méretre és 2 évesen magától elhagyta az egészet. Többet nem igényelte. Fogait nem tette tönkre. Mi Avent cumit használtunk.
júl. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kell cserélni mint egy fogkefét, legalább 3 havonta új. Nyilván ha előbb elhasználja, kiharapja, hamarabb.

A mérettel pedig követheted a csomagoláson írt ajánlást. Azért kell a méretcsere, mert a kicsi veszélyes egy nagyobb babának, fulladásveszélyes, mert befér a szájába fogóval együtt.

Nekünk 0-6, 6-12, 12-18 méretű volt.

Sajnos igen, elcseszte a fogait, pedig hamar leszokott (1,5 évesen ) és "fogszabályzós" fajtát használt.

Második gyereknek nem is adtam.

júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk MAM-os közül a perfekt fajtájú vált be. Annak direkt ilyen lapított a kialakítása, hogy a fogaknak és az állkapocsnak jó legyen. Fiamnak nem okozott fog problémát. 3 éves volt mikor leszoktattuk róla.
júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha "kinövi" a méretet, akkor cseréld le. Fulladásveszélyes,hisz egy 0+ cumit egy 6 hónapos már simán be tud teljesen tuszkolni a szájába.

Lehet, hogy méretváltásnál kell majd neki pár nap, míg átáll.

júl. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mamnál több fajta van, van amelyik 0-6 hós, de van amelyik 0-2 hós, pl ez:

[link]


Nem egyformák a babák, az enyém pl nagyon picike volt és 2 hónaposan hatalmas volt a 2-6 hónapos cumi, kb 3 hónaposan cseréltük le végül. Látni fogod.

júl. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!