Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja olyan sok anya,...

Miért mondja olyan sok anya, hogy fürödni, se hajat mosni nincs idejük?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ott a kiságy, beleteszed és vár. Nem kell egyből felkapni, ha sír. Megszűnik az anya létezni, azért mert van egy gyereke? Csak kíváncsi vagyok, más is tud normálisan élni mellette? Főzni, takarítani stb. Hiszen ott a kiságy. Aztán amikor nagyobb játszik magában is, amikor ezeket az alapvető dolgokat csinálja az anyuka.

aug. 7. 12:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/123 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Még nehéz elképzelni, hogy lesz. Nekem anyukám mindig azzal jött, ha felveszem akkor kényes lesz, akaratos, hisztis. A továbbiakban, mikor nagyobb lesz, akkor csúnyán fog viselkedni.
aug. 7. 12:21
 12/123 anonim ***** válasza:
86%
Én nem tudtam sírni hagyni (nem is akartam). Később sem játszott el magában. Talán most másfél évesen már igen pár percet. Mindent akkor csináltam/csinálok mikor alszik. Fontosabb nekem hogy ő biztonságba érezze magát élete első két évében mint hogy minden nap meg legyen mosva a hajam vagy friss kaja legyen.
aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/123 anonim ***** válasza:
100%

Sosem volt egyik gyerekem sem felvéve, ringatva ha nem sírt de ha nyűgös voltak, sírtak egyértelmű volt hogy ott voltam, felettem őket vagy éppen összebújtunk. Ez nem elkapatás!

Tudtam tusolni, hajatmosni mikor aludtak vagy hordozóban jöttek be velem a fürdőbe.

Főzni, takarítani, hajtogatni is tudtam. Nagy méretű járóka volt amit a konyhába is be tudtam húzni. Az volt a lényeg hogy lássanak.

Nem áll meg a világ attól hogy valakinek gyereke lesz csak másképp kell logisztikázni

aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/123 anonim ***** válasza:
88%
Kissé el vagy tévedve. Egy kisbabát nem tudsz elkénxeztetni, ugyanis képtelen az ok-okozati összefüggések megértésére. Ha képes volna rá, akkor egy hónaposan már szobatiszta is volna.
aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/123 anonim ***** válasza:
94%
Az előzőeket kiegeszítve: nekem az volt a legnehezebb, hogy sosem lehetett tudni, hogy 5 percet alszik, 50-et, vagy 150-et... tervezhetetlen volt a nap. A tervezhetetlenseg, és hogy mindig van valami, nagyon megnehezit minden, amugy rutinszerű dolgot.
aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/123 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező én pont így gondolkodtam mint te mielőtt megszületett a babám, szóval teljesen megértelek, de hidd el mikor már ott lesz te is máshogy fogod látni a dolgokat. Persze ahogy írtam, ez nem azt jelenti, hogy nem fogsz tudni semmit csinálni, de nem akkor amikor a pici torkaszakadtából üvölt.
aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/123 anonim ***** válasza:
100%

Az első lányommal minden úgy volt ahogy leírtad. Letettem és elvolt, bármit tudtam csinálni mellette. Alig sírt néha. Természetesen foglalkoztam vele csak nem kellett annyit kézbe vennem.


A második nem ilyen. Ő is van, hogy elvan a hintában(max 20 perc), de neki kell a testi közelségem, attól nyugszik meg. Se apa se senki nem jó csak én. A gyerekemet meg azért szültem, hogy foglalkozzak vele és ne csak egy kellék legyen a házban amit leteszek mint egy poharat és ottmarad. Én szeretek foglalkozni vele. Ha sír, akkor felveszem és megnyugtatom. Sose értettem azokat akik hagyják sírni. Nekem se esne jól, ha figyelmen kívül hagyna mondjuk a férjem amikor nekem szükségem lenne akár egy ölelésre. A babáknak is szüksége van rá csak ők nemtudják elmondani.

aug. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/123 anonim ***** válasza:
91%
Ha lesz gyereked, majd megtudod. Nekem már nagyobb 14 hónapos, de este szoktam fürdeni, amikor elaludt és a férjem figyeli őt közben. Amikor kicsi volt, volt hogy bevittem a baba pihenőszéket és úgy furdodtem, de volt, hogy napokig nem tudtam hajat mosni, mert hiába volt ott a férjem, mire elaludt a gyerek, nem vágytam másra, csak alvásra.
aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/123 anonim ***** válasza:
99%

Van gyereked vagy láttál már gyereket? Nyilván nem lesz baja,ha biztonságos helyre lerakod,míg végzel a dolgoddal,de hogy nem fogja türelmesen kivárni, míg végignyomod a tusolós/hajápolási rutint vagy megfőzöl egy 2 fogásos ebédet az biztos. 😀

Nyilván lehet hagyni sírni, kérdés mennyire jó a baba idegrendszerének, na meg az anyáénak. 😁

aug. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/123 anonim ***** válasza:
99%
Nem tudom, hogy lett volna-e időm, mert az első hetekben konkrétan eszembe sem jutott. (Előtte 2 naponta mostam). Később nyilván, kb. heti 1x összejött, de nekem a fő nehézseg a fáradtsag volt. Ha volt szabad 20 percem, általaban az alvast választottam...
aug. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!