Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja olyan sok anya,...

Miért mondja olyan sok anya, hogy fürödni, se hajat mosni nincs idejük?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ott a kiságy, beleteszed és vár. Nem kell egyből felkapni, ha sír. Megszűnik az anya létezni, azért mert van egy gyereke? Csak kíváncsi vagyok, más is tud normálisan élni mellette? Főzni, takarítani stb. Hiszen ott a kiságy. Aztán amikor nagyobb játszik magában is, amikor ezeket az alapvető dolgokat csinálja az anyuka.

aug. 7. 12:01
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/123 anonim ***** válasza:
63%
Az én apámat is egy olyan nevelte, mint a te anyád. Meg is látszik, hogy milyen idegbeteg lett a fiacskája. 🥲
aug. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/123 anonim ***** válasza:
89%
Te amúgy tisztában vagy azzal hogy egy baba nem tud másképp jelezni? Ha fáj sír, ha éhes sír, ha szomjas sír, ha magányos sír, ha fél sír, ha melege van sír... soroljam még? Ő így fejezi ki magát. Neki anya/apa a biztos pont az életében akiről tudja hogy segít ha jelez, benne bízik. Hát nem lenne szívem ott hagyni sírni. 😞 szerintem ez nem elkapatás, hanem anyai szeretet, ösztön. Még a macska is visszamászik a kölykei közé ha azok sírnak. Mi emberek meg hagyjuk ott ordítani? Eszembe sincs. Hozzáteszem így is van időm magamra is... 🤨
aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/123 anonim ***** válasza:
73%
#39. Öröm, hogy hozzád hasonló "anyák" nevelik majd a jövő generacióját. Ha szerencsénk van, előbb jön a világvége.
aug. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/123 anonim ***** válasza:
90%
#39. Neked egyetemi végzettséged?! Hja, végül is ilyen ponthatárok mellett min is csodálkozzunk...
aug. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/123 anonim ***** válasza:
31%

"Hiszen ott a kiságy."

Hallottam már olyan nézetet, hogy sérül a gyerek, ha kiságyba kerül..

Kérdező, vannak szélsőséges nézetek. Van, akik szerint 0-24-ben karban vagy mellen kell lennie a babának és ha nem így van, akkor gyermekbántalmazó sz@ranya vagy.

Nagy átlagban ha a gyerek nem beteg, akkor nem csak üvölt és szopik egész nap. És induljunk ki a pozitívan: van apuka is. Fokozottan problémás, egyedülálló, akár többgyerekes anyáknál tudom ezt csak elképzelni, hogy szó szerint nem fürdik és nem mos hajat. Normál esetben ezeket az alapvető dolgokat mimdenki megoldja gyerek mellett is. Nyilván nem ázok órákat a habokban és nem lövöm be úgy a sörényemet, mint a Taft-reklámban. De a fürdést hajmosással együtt azért 15-20 perc alatt meg lehet csinálni. Sőt, az sem ördögtől való, ha az anya pl. 1-2 havonta elmegy fodrászhoz.

aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/123 anonim ***** válasza:
73%

Erre mondaná a testvérem, hogy ahogy azt Móricka elképzeli...

Vannak eszik-alszik babák, letehetetlenek is. Pontosabban le lehet őket is tenni, csak akkor hangosan elkezdenek sírni. És nem azért, mert elkapatták őket, egy pár hetes, hónapos babát állítólag nem lehet elkényeztetni, hanem azért, mert ők ilyenek. Sírással tudják jelezni, hogy valami nem jó nekik. És ezt néha csak az anyai közelség orvosolja. Ha ilyenkor beteszik a kiságyba, hogy sírja ki magát, az neki nem tesz jót. Az előttem szólókat kiegészíteném azzal, hogy van baba, aki ilyenkor hány is, ami egy nehezen gyarapodó babánál különösen rossz és nehezebb is megnyugtatni, ha egy teljes hajmosást előtte már végig ordított. Na meg melyik anya az, aki képes teljes nyugalommal hajat mosni, amíg a babája sír. Gyors zuhany, esetleg valami gyors hajbevizezés is belefér, de a második gyerekünknél rendes, alapos hajmosásra stb. csak akkor volt időm az első hónapokban, ha valaki más vigyázott rá addig. Ráadásul a férjemmel nagyon nem volt el, így igyekeztem minél rövidebbre venni a tisztálkodást.

Ilyet többnyire pár hetes, hónapos babák anyáitól hallottam, erre az életkorra pedig erősen jellemző a kiszámíthatatlan napirend, a peches kb. harmaduknál pedig a "hasfájás" (= rendszeresen nagyon sír a baba valamitől). Ha végre elaludt a baba, akkor sem tudhatod, hogy 5 perc múlva ébred vagy 2 órával később. Így tervezd a napodat! Ha van nagyobb testvér, az még bonyolultabbá teszi.

aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/123 A kérdező kommentje:

44 "#39. Neked egyetemi végzettséged?! Hja, végül is ilyen ponthatárok mellett min is csodálkozzunk..."


Mellőzzük már a kicsinyes sértegetéseket. Ez már a múlt századból való, ahol a tanárok próbálták teljesen lenyomni a szárnyukat bontogató tehetségeket! Fáj, hogy ennyire vitted? Tanár néni. Először a saját életedben kellene rendet rakni, nem egy idegent piszkálni. Nem lehet elég diákot sértegetni? Ide kell jönni táplálkozni??? Járj pszichológushoz! Kezeltesd magad. Nem a kérdésre kaptam választ. Semmi közöd milyen anya lesz belőlem. Mások véleményére, tapasztalatára vagyok kíváncsi a gyereknevelésben. Ítélkező, gonosz, megkeseredett tanár néni. 😁

Tűzd ki a falra az okleveled, mással nem igen büszkélkedhetsz.

aug. 7. 15:50
 48/123 anonim ***** válasza:
63%

Én este mosok hajat ha elalszik a gyerekem. Általában fél 8-kor legkésőbb 8-kor alszik és utána megyek fürdök, hajat mosok ha kell. Aztán még a férjemmel szoktunk sorozatot nézni vagy hétvégén ha jönnek barátok kint vagyok velük.

Nappal nehéz eset az én gyerekem is mert nem alszik jól. Nehéz tőle főzni mert ugye az időigényes, úgyhogy akkor főzök ha haza jön a férjem. Amúgy lehet tőle enni, wcre menni, mosást indítani, teregetni. Elvan a játszószőnyegen egy fél órát utána már kellek neki.

Amikor alszik akkor legtöbbször őrzöm az álmát mert mint mondtam nappal rossz alvó, van hogy 20 perc alvás után felébred úgyhogy vissza kell altatnom, akkor mocorog, kiesik a cumi azért ébred. De szerencsére éjjel alszik, leteszem fél 8-kor és 7-8-ig alszik, csak enni kel és alszik is vissza.

Reggel is van időm felöltözni, fesulkodni, reggelizni. Beteszem a kis pihenőszékbe és nézi ahogy össze készülök.

aug. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/123 A kérdező kommentje:

#45


Köszönöm, hogy értelmes, kedves választ kaptam tőled!

aug. 7. 15:54
 50/123 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ezt úgy kell erteni, hogy nincs ra annyi idő, mint kéne, nem akkor, amikor kéne, es tenyleg előfordul, hogy be van tervezve, de egyszerűen nem jön össze, es ha másnap valami jelenés van, ez baromi frusztrálo tud lenni. Es igenis, ha az ember mar 2 napja meg akarja mosni, de csak a 3-4-en sikerül, akkor pontosan azt érzi, hogy még hajat sem tud mosni, főleg, hogy ez eleinte rendszeres.



Inkább azt mondanám, hogy nem tőled függ, hogy éppen aznap be tudod-e iktatni. Elsősorban a gyerektől, plusz igen, apukátol is. Nem úgy megy, mint előtte, hogy beosztod magadnak. Véletlen persze ez is összejöhet, vagy ha a gyereknek már van legalabb egy fixen tudható hosszabb alvása, és az mondjuk nem éjjel 1 es 3 között van, hanem valami emberi időben még.

aug. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!