Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Teljesen kisemmiz, vagy van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kisemmiz, vagy van esélyem?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, és fontolgatom a válást.

12 éve vagyunk házasok, semmink nem volt. A feleségem 10 éve nem dolgozik, én havi nettó 400-at keresek. Két kisgyerek van. a két kocsiból, az értékesebb az ő nevén van, mert azt vettük később.

A ház a szocpol miatt 50%-ban az ő nevén van, annak ellenére hogy egy fillért sem adott bele. Kölcsön, tartozás nincs.

Tényleg visz mindent, és utána még nekem kell eltartanom? Vagy, hogy megy az általam, egyedül megszerzett "javak" elosztása?


2014. nov. 16. 00:11
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/203 anonim ***** válasza:
70%

"De a felezést sokallom. "


Ez lényegtelen! AKkor is felezés lesz.

Érdeklődj egy ügyvédnél, ugyanezt fogja mondani.


"Másik fontos fogalom a szerzeményi vagyon, amit közösen szereztek a házasság alatt.

- Az egyik legnagyobb tévhit, hogy a párok fizetés mértéke szerint szeretnék szétosztani a szerzett vagyont. Itt fontos tudni, hogy bármennyi volt a két fél jövedelme, a közösen szerzett vagyok fele-fele arányban lesz tulajdonukhoz. Itt lehet fontos, hogy a házassági vagyonjogi szerződés megkötésekor, miben térhetünk el a törvénytől.

- Bizonyos ingóságok meghatározott együttélés során közös vagyonná alakulhatnak."

2014. nov. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/203 anonim ***** válasza:
77%

# 59,


Törvény alapján az feleződik, ami a közös idő alatt összejött, nem? Ami előtte volt az nem számít.....

2014. nov. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/203 A kérdező kommentje:

#44 Mivel egy szép, és fiatalos nőről van szó, feltételezem, hogy hamar találna magának új pasit, még gyerekkel is, igaz emiatt szűkülne a kör.

Még nem vagyok biztos a válásban, de azért fontolgatom, mert az önbecsülésem, a sárba tiporta. Lekezelően, megalázóan bánik velem, (persze nyilvánosan) silány sex - havonta max 1-szer. Az döbbentett rá, hogy baj van, hogy pszichés merevedési gondjaim lettek, amihez azért még fiatal vagyok. Szexet csak én kezdeményeztem, és mindig olyan örömmel fogadta, hogy már pár éve kezdeményezni sem merek, mert gyomoridegem van a félelemtől.

Ezek után, meg sem tudnám csalni, meg félnék is egy nő elé állni - illetve lógni.

2014. nov. 16. 02:22
 64/203 anonim ***** válasza:
94%

"Ha hűtlen voltál, és bizonyítani is tudja, akkor igen, de ez fordítva is így van. "


NEM! A hűtlenség Magyarországon SEMMIT nem számít. Nem jogi kategória.

2014. nov. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/203 anonim ***** válasza:
64%
Komolyan én 23 évesen kezdjem el magyarázni, hog miért kell házassági szerződés?
2014. nov. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/203 A kérdező kommentje:

"NEM! A hűtlenség Magyarországon SEMMIT nem számít. Nem jogi kategória."

Arról már hallottam, hogy a gyerek biológiai apja senkit nem érdekel, csak fizessen utána valaki, de ez most ledöbbentett.

2014. nov. 16. 02:25
 67/203 anonim ***** válasza:
3%
62: nem. Nem számít ami előtte volt - hogy kinek mi volt előtte külön -, csak akkor ha írtak szerződést róla. Én így tudom.
2014. nov. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/203 anonim ***** válasza:
100%
Nen akartok megpróbálkozni párterápiával? Azt gondolom, hogy csúnya játszmákkal tartjátok egymást fogva, és húzzátok le egymást a mélybe...
2014. nov. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/203 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Akkor válj el, ha úgy érzed, hogy nem lehet helyrehozni a kapcsolatotokat.


AZ anyagiakról meg annyit, minél tovább halogatod a válást, annál többet kell majd fizetned.

2014. nov. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/203 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, így már érthetőbb a probléma, és meg is értelek, de ha elváltok akkor is felezni kell a vagyont, bármi történt köztetek.
2014. nov. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!