Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Teljesen kisemmiz, vagy van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kisemmiz, vagy van esélyem?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, és fontolgatom a válást.

12 éve vagyunk házasok, semmink nem volt. A feleségem 10 éve nem dolgozik, én havi nettó 400-at keresek. Két kisgyerek van. a két kocsiból, az értékesebb az ő nevén van, mert azt vettük később.

A ház a szocpol miatt 50%-ban az ő nevén van, annak ellenére hogy egy fillért sem adott bele. Kölcsön, tartozás nincs.

Tényleg visz mindent, és utána még nekem kell eltartanom? Vagy, hogy megy az általam, egyedül megszerzett "javak" elosztása?


2014. nov. 16. 00:11
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/203 anonim ***** válasza:
63%

"annak igen h cserélnék, mert ha nincs munka akkor azér otthon lenni elviselhetőbb"


Nem, nem az. Én írtam, hogy voltam otthon GYED-en és mint dolgozó anya is, és ebből sokkal fárasztóbb volt az otthonlét. Folyamatos készenlétben kellett lenni, se kávészünet, se nyugodt pisilés (főleg ha több gyerek van).

2014. nov. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/203 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem akarok adni neki semmit. De a felezést sokallom.

Ha Ő dolgozott volna, akkor én biztos megbecsültem volna őt, mint ahogy most is megbecsülöm/megbecsültem. De biztos nem fölényeskedtem volna vele, és tutira nem aláztam volna meg állandóan. Ez szerintem személyiség, és nem pénzkérdés.


A pénz nem probléma. A ház meg úgysem kell neki, és ha egyedül maradok, akkor nekem sem.

A gyerekeket nincs esélyem megkapni.


Munkahelye lenne, van ismerősünk, megfelelő beosztásban, akár holnap is kezdhetne.

remélem egyszer tényleg bíró leszel, csak nehogy koppanj, a férfiak is ugyanúgy el tudják látni a gyerekeket. Egy dolgot nem tudnak, amit a nők. Szülni.


Kaptam én is privát üzenetet, de nem válaszoltam, mert nyilvános vitát szeretnék. Igaz én normális, és rendes üzenetet kaptam. Küldeni egyet sem küldtem senkinek, és főleg nem minősíthetetlent.


A gyerekek sokat jelentenek, és kb 10 éve könyörgök, hogy javuljanak a dolgaink, de a feleségemmel, erről még beszélni sem lehet.

2014. nov. 16. 02:08
 53/203 anonim ***** válasza:
75%
[link] belinkelem mert érdekes.
2014. nov. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/203 anonim ***** válasza:
86%
Most már nagyon nem értem, igazából mi is a bajod a feleségeddel? Hogy nem megy dolgozni 12 órát, mint te? Vagy a silány szex? Vagy miért akarsz válni?
2014. nov. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/203 anonim ***** válasza:
11%

tehát akkor jobb (kevésbé fárasztó) egy anyának dolgozni, mintsem a gyerekével lenni

itt jön a képbe a gyerek igénye, mivel neki biztosan (?) jobb az anyával -legalábbis eleinte - mint bölcsibe oviba..

2014. nov. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/203 anonim ***** válasza:
17%
"Vagy miért akarsz válni?" válaszolok helyette: mert sz*rul végzi a munkáját
2014. nov. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/203 anonim ***** válasza:
89%
55. Ne térj el a tárgytól, a kérdezőnek nem ez a problémája.
2014. nov. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/203 anonim ***** válasza:
98%

"A gyerekeket nincs esélyem megkapni."


Miért is? Drogozol, alkoholista vagy, vagy mi?

Őszintén: ha csak és kizárólag a te választásod lenne, tehát a feleséged sem akadékoskodna és a bíró csak a te igen vagy nemedre vár: akarod őket nevelni? Minden reggel iskolába vinni munkahelyről szaladni értük, ha valamelyik beteg otthon tudsz maradni, este kikérdezed a leckét, gyűjtesz árokparton gyomokat és préseled le a környezetre?

Ha nem, akkor ne kifogásokat keress, meg anyapárti bíróságokat szidj, hanem valld be, hogy nem kérsz a felelősségből.

Ha igen, akkor tessék szépen küzdeni, akár meg is kaphatod őket (van ismerős apa, aki pici babát perelt el az anyjától), vagy fele-fele időt tölthetsz velük, nem kell vasárnapi apukának lenned!


"a férfiak is ugyanúgy el tudják látni a gyerekeket."


Nem mondtam, hogy nem tudják, csak azt, hogy a legtöbb nem is akarja mert baromi nagy macera, nincs szabadidő és sok a fáradtság. A lehető legolcsóbb és legkönnyebb módja a gyereknevelésnek, ha havonta valaki odatol egy kis pénzt és kéthetente jópofizik a gyereknek.

2014. nov. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/203 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező: nem olvastam el a válaszokat, mert túl sok. A törvény úgy szól, hogyha nincs vagyonszerződésetek, akkor fele-fele arányban oszlik el minden. Ez nem ki semmizés. Továbbá a gyermekeket támogatnod kell, aszerint amint a törvény ki mond. A házon gondolkozzatok el, hogy azzal mi legyen, mert a szocpolt ki kellene várni, hogy lejárjon, így talán az árából mindketten tudtok hová menni. Kisemmizni nem semmizhet ki a feleséged, de ez van a törvény igazságos. Mindenhol így van, sőt van ahol még durvább. Ha nem voltál hűtlen, akkor a feleség nem tud még többet követelni peres úton. Ha hűtlen voltál, és bizonyítani is tudja, akkor igen, de ez fordítva is így van.


/ Off: a gyengébbek kedvéért pedig, a kérdező jogi tanácsot kért, nem házassági tanácsadást. Továbbá kérdező, szerintem ilyen kérdést nem itt a gyikon kéne feltenned, hanem egy ügyvédnél, vagy pedig minimum egy jogi fórumon, van bőven ilyen neten. Ha a válaszokat nem hiszed el, akkor kérdezd szakemberektől meg. /

2014. nov. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/203 anonim ***** válasza:
6%
én drogoztam
2014. nov. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!