Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Teljesen kisemmiz, vagy van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kisemmiz, vagy van esélyem?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, és fontolgatom a válást.

12 éve vagyunk házasok, semmink nem volt. A feleségem 10 éve nem dolgozik, én havi nettó 400-at keresek. Két kisgyerek van. a két kocsiból, az értékesebb az ő nevén van, mert azt vettük később.

A ház a szocpol miatt 50%-ban az ő nevén van, annak ellenére hogy egy fillért sem adott bele. Kölcsön, tartozás nincs.

Tényleg visz mindent, és utána még nekem kell eltartanom? Vagy, hogy megy az általam, egyedül megszerzett "javak" elosztása?


2014. nov. 16. 00:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/203 anonim ***** válasza:
82%

Vagyonközösség van a házasságban. Nem számít, hogy kinek mi van a nevén, a házasság alatt keletkezett vagyon közös, fele-fele arányban megy. A feleséget nem kell eltartanod, csak a gyerek után gyerektartást fizetni.


Nincsenek "egyedül megszerzett javak". Minden közös, a feleséged hátteret biztosított neked, ebbe a felállással te is egyetértettél, hiszen 10 évig így éltetek.

Mondhatni, ő beáldozta a saját karrierjét a tied miatt. Ebbe a felállásba egyeztetek meg KÖZÖSEN.

2014. nov. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/203 anonim ***** válasza:
85%
Külön vagyonod csak örökség lenne, illetve 1-2 extra kivétel van, de az nem rátok vonatkozik.
2014. nov. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/203 Argloss ***** válasza:
95%
A vagyonmegosztásról meg is lehet egyezni, plusz az sem kőbe vésett dolog, hogy a nőnek kell tovább nevelnie a gyerekeket. Neked kell eldöntened, hogy mi fontosabb...
2014. nov. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/203 A kérdező kommentje:

A gyereket mindig a nőknek ítélik. A bíró is nő. Abban nem vagyok biztos, hogy a fele vagyon elég neki, illetve, hogy gyerektartás címén, milyen összegeket kényszerítenek ki belőlem.

Esetleg munkabért ne fizessek neki, hogy beáldozta a "karrierjét" "értem"???

2014. nov. 16. 00:32
 5/203 intrepid ***** válasza:
94%
A házasság alatt szerzett vagyon fele megilleti mindkét házasfelet váláskor, függetlenül attól, hogy kinek mennyi volt a jövedelme. A gyarapodás az közös. Más a helyzet akkor, ha az egyik fél rendelkezik vagyontárggyal a házasság előtt. Pl. van egy háza. Az az ő különvagyona, az nem feleződik. Eltartanod pedig nem értem, hogy miért kellene válás után? Gyerekek vannak? Gyerektartást akkor kell fizetned, de asszonytartást csak egészen kivételes esetben itélnek meg. Fogadjál ügyvédet, ne sajnáld rá a pénzt, mert úgy veszem észre, hogy a jogban nem vagy otthon, kell a szakértő segítség, mert különben úgy kiforgatnak mindenedből, hogy csak pislogsz.
2014. nov. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/203 anonim ***** válasza:
92%

"A gyereket mindig a nőknek ítélik. "


EZ nem igaz.

2014. nov. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/203 A kérdező kommentje:

Mivel nincs munkahelye, és én jól keresek, ez akár egy kivételes eset is lehet. Vagy nem?

A gyerektartást hogyan számolják? Vagy annyit kér amennyit akar?

2014. nov. 16. 00:47
 8/203 anonim ***** válasza:
81%

"A gyereket mindig a nőknek ítélik. "


A bírósági statisztika szerint ahol mind a két fél küzd a gyerekért, ott nagyjából egyforma arányban kapják meg. Azért vannak főleg a nőknél a gyerekek, mert a legtöbb férfi nem is akarja válás után nevelni, a felek (mint ahogy mi is) eleve úgy mennek a bíróságra, hogy abban megállapodtak, hogy a nőnél lesznek a gyerekek.

Úgyhogy ha szeretnéd a gyerekeket nevelni, akkor tessék szépen küzdeni értük.



"A feleségem 10 éve nem dolgozik"


10 évig nem törődött a gyerekekkel, a bejárónő takarított helyette, nem tett eléd egy meleg ételt, nem vasalta az ingedet amiben elmentél reggel, hogy megkeresd a havi 400 nettót?

2014. nov. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/203 anonim ***** válasza:
64%

Ne legyél már ennyire hülye kérdező. Szereted egyáltalán a gyerekeidet? Ha igen, akkor nem beszélnél így, hogy úgyis az anyuknak ítélik őket. Neked van vagyonod, lakhatásod, biztos kereseted, neki ha jól értem semmije sem. Simán neked ítélhetnék a gyerekeket, ha érdekelne egyáltalán a dolog.


Asszonytartást meg csak nagyon ritka esetben ítélnek meg Magyarországon, többnyire ha pl. munkaképtelen testi-szellemi állapotának köszönhetően a feleség ill. ha kb.5 gyerek van és ezért nem dolgozott. 10 évet sehol nem támaszt alá 2 gyerek megléte...


Gyerektartásra kb. 40%-ot ítélnének meg 2 gyerekre, de ez nettó 200-ból irreálisan magas lenne, valószínűleg ezért konkrét összegben ítélnék meg.

2014. nov. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/203 anonim ***** válasza:
25%
mennyi idősek a gyerekek?
2014. nov. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!