Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Teljesen kisemmiz, vagy van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kisemmiz, vagy van esélyem?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, és fontolgatom a válást.

12 éve vagyunk házasok, semmink nem volt. A feleségem 10 éve nem dolgozik, én havi nettó 400-at keresek. Két kisgyerek van. a két kocsiból, az értékesebb az ő nevén van, mert azt vettük később.

A ház a szocpol miatt 50%-ban az ő nevén van, annak ellenére hogy egy fillért sem adott bele. Kölcsön, tartozás nincs.

Tényleg visz mindent, és utána még nekem kell eltartanom? Vagy, hogy megy az általam, egyedül megszerzett "javak" elosztása?


2014. nov. 16. 00:11
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/203 anonim ***** válasza:
92%

Mások is írták, megerősítem: fele-fele osztozkodás lesz, kivéve abból ami a házasság előtt a különvagyonotok volt, tehát nem a házasság alatt szereztétek. A gyerektartás 40% két gyerekre, a fix összeg az amiben megállapodtok vagy amit a bíró ítél(nettó 400-nál ez nem lesz kevesebb, mint 100.000 Ft, de ha később jóval kevesebbet keresnél, lehet csökkenteni). Asszonytartást nem kell fizetned, mert ha pl az ex alkalmas mosogatásra vagy takarítónőnek, tehát cselekvőképes, akkor nem ítélik meg. A gyerekeket annál a szülőnél helyezik el, aki alkalmas a nevelésükre, képes biztosítani a megfelelő anyagi körülményeket, és akinél a legkisebb traumát szenvedik el a váltáskor(ha pl az egyik szülő messzire költözik a gyerekek megszokott környezetétől, az hátrányban van).

Őszintén megvallva nem tartalak alkalmasnak két kicsi gyerek nevelésére, hiszen a gyerekekkel nem te voltál otthon, az exed jobban ismeri az igényeiket, ráadásul úgy látom hogy téged jobban érdekel az elveszített pénz, mint a gyerekeid jóléte. Lehet hogy 40% gyerektartás sok, de a gyerekeid kapják, tőlük sajnálod? Te legalább ki tudod majd fizetni, mások gyerekei nélkülöznek a nemfizető és minimális összeget fizető apák miatt.

2014. nov. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/203 anonim ***** válasza:
73%

Az előzőnek igaza van, téged nem érdekelnek a gyerekeid sorsa csak a pénzed, ez már gusztustalan.

Amikor elvetted akkor tudtad, hogy a házasság alatt vagyonközösség van, tehát nem érti senki itt miért hisztizel ezen.

2014. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/203 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem meg azok a nők a gusztustalanok, akik itt verik magukat, hogy huuuuu nekik van x gyerekük akiket nevelnek és mostmár ők az istenkirályok!!!!Meg hogy micsoda szörnyű nagy meló, hogy gyesen vannak, és házimunkát kell otthon végezni!Na az ilyen "nőktől" ráz ki engem a hideg.Ezt már több topicban is megbeszéltük, hogy a háztartásbeliséget nem lehet összevetni azzal, ha valaki napi tizenórákat robotol a munkahelyén, bármennyire is szeretnének egyesek nobel-díjat kapni az otthoni s.eggmeresztésért.Először is, az idődet saját magadnak osztod be, nem kell reggeli ötkor kelned, nem kell mindennap takarítani, a mosást a gép csinálja, az ebéd megfőzése max két óra hosszát vesz igénybe.Vasalni egyszer, max kétszer kell egy héten.Akkor mégis mi a jó fenét csinál otthon a nő ezen kívül???Hacsak nincsenek otthon állatok, gyümölcsös, vagy legalább öt gyerek, nem igazán tudom elképzelni, hogy mi az a rengeteg munka, amit egész nap csinálni kell.Azok a nők, akik ilyen helyzetben vannak, szerencsések, hogy a férjük egy balek(már bocs kérdező), és engedi az otthoni láblógatást.De mindegy, ha a nő normális lenne, nincs ezzel baj, ha megtehetik.Csak itt jön elő a probléma, mikor a nő pofátlan, és válás után neki kéne minden, amit a FÉRFI hozott létre.Nekem nő létemre sosem lenne képem ahhoz, hogy 1.otthon meresszem a seggem, miközben a férjem dolgozik, 2. válás után elvegyek tőle mindent, amit ő szerzett az ő munkájával!!
2014. nov. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/203 anonim ***** válasza:
10%

add be a válást és egyúttal a gyermekelhelyezést is

egyszer sem biztos h a nőnek ítélik a gyereket

csak küzdened kellene egy kicsit

2014. nov. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/203 anonim ***** válasza:
12%
Ez a nő nyilván csak a pénzedért jött össze veled. De nem értem minek vetted feleségül!! Nem szeret, nem dolgozik, nem főz, nem takarít, nem jó anya. Őszintén mondd meg, milyen indíttatásból vetted feleségül? Te sem szereted őt. Te nem akartad hogy dolgozzon, most nem értem miért hisztizel.
2014. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/203 anonim ***** válasza:
26%
19-esnek meg a lepontozóknak: 350m2-es házunk van, hetente egyszer jön bejárónő, akkor kb 6 órát dolgozik, rend van és tisztaság, ablakot évente 1-2-szer mos. Úgyhogy ne mondjátok nekem, hogy a házimunka munka. Esetleg ha öt háztartást lát el valaki.
2014. nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/203 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekeidről csak azt ismételgeted, hogy úgysem kapod meg őket - legalább bevallanád, hogy nem kellenek - , és inkább a lógó pötsödet siratod.
2014. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/203 anonim ***** válasza:
100%
93-as: hány gyereked van?
2014. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/203 anonim ***** válasza:
91%

Évi egy-két ablakpucolás mellett kussolnék... ha neked ez tisztaság, akkor a lakás többi része se lehet jobb, az simán belefér heti 6 órába.


Én dolgozom, mellette látom el a háztartást, de a 70 nm-re sem elég a heti 6 óra.

2014. nov. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/203 anonim ***** válasza:
20%

97: ennyire nem ismered a jogot? Nagyon ritka esetben ítéli a bíróság az apának a gyermekeket. Ez nem hiszti, hanem tény. Az esetek 90%ban az anyának ítéli, elérhető, hogy ne így legyen, de igen nagy pereskedések árán...és eléggé olyannak kell lennie ahhoz az anyának, hogy esélye legyen az apának. Tudnék sztorikat mesélni.


Off: Persze le lehet nyugodtan nézni a kérdezőt. Elvégre a te meglátásod szerint valószínűsítem, hogy minden férfi csak egy szemét, link, senkiházi..., hátha még "sírni" mer.

2014. nov. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!