Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Teljesen kisemmiz, vagy van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kisemmiz, vagy van esélyem?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, és fontolgatom a válást.

12 éve vagyunk házasok, semmink nem volt. A feleségem 10 éve nem dolgozik, én havi nettó 400-at keresek. Két kisgyerek van. a két kocsiból, az értékesebb az ő nevén van, mert azt vettük később.

A ház a szocpol miatt 50%-ban az ő nevén van, annak ellenére hogy egy fillért sem adott bele. Kölcsön, tartozás nincs.

Tényleg visz mindent, és utána még nekem kell eltartanom? Vagy, hogy megy az általam, egyedül megszerzett "javak" elosztása?


2014. nov. 16. 00:11
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
 141/203 anonim ***** válasza:
22%
136-os, nem azt mondtam, hogy ebben merül ki a takarítás, de odafigyelünk, hogy ne nagyon koszoljunk mindent, így nem is kell olyan sokat takarítani, és 6 óra alatt végez a bejárónő. Minek mossa le a csempét mindenhol, ahol nem is vagyunk. A kád fölött hatalmas felületen például? Vagy a wc fölött? Egyedül a tükröt kell lemosni hetente, meg a csaptelepeket, hogy ne legyenek vízkövesek.
2014. nov. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/203 A kérdező kommentje:

#140 Mintha a feleségemről beszélnél.

Afelől nincs kétségem, hogy a 2 gyerek mellett, munka nélkül nem kell megszakadni a házimunkában. De még ha forintosítjuk a házimunkát is, akkor sem jön ki akkora összeg, amit a jog neki ítél.

Több válásról tudok (sajnos részletek nélkül), de volt, hogy a gyereket az alkoholista, alkalmi munkákat végző anyának ítélték, annak ellenére, hogy a férj is tökéletesen alkalmas lett volna a nevelésre, jó anyagi háttérrel, és persze biztos talált új anyukát/barátnőt is. Merthogy még egyszer biztos nem fog megnősülni.

A gyerekektől nem sajnálom a pénzt, de azt senki ne akarja bemesélni nekem, vagy magának, hogy ha én kifizetnék neki havi 200.000Ft-ot, azt mindet csak az én gyerekeimre költené. Két gyerekre ennyi pénzt nem lehet elkölteni, hacsak nem fizetnek a házmunkáért, amit sok nő 50.000Ft-os órabérrel számolna.

Arról nem is beszélve, hogy a válás után is szeretnék élni, annak ellenére, hogy elsőre nem megfelelő nőnek hagytam, hogy elvegyen.

2014. nov. 16. 17:20
 143/203 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező!


Te még mindig nem érted, hogy a TE kérésedre maradt otthon, azért nem keres, azért nincs saját karrierje, úgy hogy NE akarj forintosítani semmit se!

2014. nov. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/203 anonim ***** válasza:
89%
kérdező: iszonyatosan önzőnek tűnsz. lehet, hogy a feleséged is megéri a pénzét, de nem úgy néz ki, mint ha olyan ember lennél, akivel érdemes bármilyen komolyabb kapcsolatba belemenni.
2014. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/203 anonim ***** válasza:
21%

143: "hogy a TE kérésedre maradt otthon"


Ezt még is honnét szeded? :)

2014. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/203 anonim ***** válasza:
24%

"iszonyatosan önzőnek tűnsz"


Mitől önző, hogy nem az exét akarja eltartani továbbra is, hanem ha esetleg kifizetne már annyit, azt valóban szeretné látni, hogy a gyerekekre megy? De totál igaza van a kérdezőnek, 100%, hogy nem rájuk menne.

2014. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/203 anonim ***** válasza:
32%
Én a kérdezővel értek egyet, és ha olyan szorgalmas lenne a nő, elment volna dolgozni, és munka mellett még ki tudna takarítani hetente egyszer egy 90 m2-es házat. Szerintem a kérdező inkább nem akarta erőltetni a munkát, mert látta, hogy kelletlen a nő, és gondolta, akkor legalább otthon minden rendben lesz, és lesz egy mosolygós, kipihent felesége, de nem így tötént, mert még takarítani se hajlandó.
2014. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/203 anonim ***** válasza:
25%

Honnan veszed h az ő kérésére maradt otthon??????

Na ezért meneküljetek az ilyen lusta,dolgozni menni nem akaró nőktől.mert a végén kitalálja,h te nem engedted dolgozni szegénykét,és még te leszel a sz.r!!hát itt egyeseknek van bőr a képén.képzeld,nekem se kéne dolgozni menni,mert a férjem egy szó nélkül eltartana,csak nekem nem életcélom az,h egész nap a csempét mosogassam,meg a szekrények alját poroljam!

2014. nov. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/203 anonim ***** válasza:
61%
145. Olvasd már végig a kérdező kommentjeit, utána oszd az észt! Nem engedte dolgozni a feleségét!
2014. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/203 anonim ***** válasza:
79%
147: hát ja, mondjuk én is kelletlen vagyok, de orrba-szájba képzem magam, hogy kelljek vhová. És közben folyamatosan keresgélek, nyelvet is tanulok, háztartást is vezetek és még a rokonok gyerekeire is én felügyelek. Még se érzem úgy, hogy megszakadnék. Lehet nem saját gyerekek, de én vagyok velük egésznap. Ha vki valóban csak kelletlen az mindent megtesz, hogy kelljen.
2014. nov. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!