Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Teljesen kisemmiz, vagy van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen kisemmiz, vagy van esélyem?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, és fontolgatom a válást.

12 éve vagyunk házasok, semmink nem volt. A feleségem 10 éve nem dolgozik, én havi nettó 400-at keresek. Két kisgyerek van. a két kocsiból, az értékesebb az ő nevén van, mert azt vettük később.

A ház a szocpol miatt 50%-ban az ő nevén van, annak ellenére hogy egy fillért sem adott bele. Kölcsön, tartozás nincs.

Tényleg visz mindent, és utána még nekem kell eltartanom? Vagy, hogy megy az általam, egyedül megszerzett "javak" elosztása?


2014. nov. 16. 00:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/203 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerektartást hogyan számolják? Vagy annyit kér amennyit akar?"


Kérni kérhet amennyit akar, de nem biztos hogy megkapja. Ha te ebbe beleegyezel és az összeg reális, akkor a bíró megítéli. Nekünk csak megkérdezte, hogy mind a ketten megfelelőnek tarjuk-e, az igen válasz után minden kötözködés nélkül megítélte.

2014. nov. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/203 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel nincs munkahelye, és én jól keresek, ez akár egy kivételes eset is lehet. Vagy nem? "


Nem, ez hétköznapi este. A kivételeset pl. jogdíj.

2014. nov. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/203 A kérdező kommentje:

#00:53

A statisztikákban nem hiszek, mert én is tudok olyanokat készíteni, amilyeneket akarok, úgy hogy közben nem másítom meg az adatokat.


"10 évig nem törődött a gyerekekkel, a bejárónő takarított helyette, nem tett eléd egy meleg ételt, nem vasalta az ingedet amiben elmentél reggel, hogy megkeresd a havi 400 nettót?"


Ezzel azt akarod mondani, hogy a szexet is ki kell fizetnem neki, akárcsak egy hivatásosnak? Annak ellenére, hogy a szolgáltatás még csak silánynak sem volt nevezhető? Amiért ugye egy hivatásos, egy fillért sem kapna.

Szerinted, én 10 évig nem törődtem a gyerekekkel, nem tettem rendbe a házat, udvart, autókat, és nem én fizettem azt az ételt, amit elém, és maga elé is tett, és nem őrájuk költöttem azt a pénzt, amit abban az ingben kerestem, amit én fizettem magamnak, amit az én általam fizetett villannyal, és vasalóval vasalt ki?


7,10 évesek a gyerekek.

A 40%-ot azért sokallanám.

2014. nov. 16. 01:07
 14/203 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom nem csak úgy saját maga a feleséged döntötte el hogy ő márpedig nem dolgozik, hanem közösen, netán a te buzdításodra döntött így nem? A háztartási munka is munka, bármennyire is semmibe veszik a férfiak. Hazamentél a tiszta otthonotokba, ettél meleg ételt, fölvetted a tiszta ruhát, stb... Igenis dolgozik a feleséged is, úgy hívják háztartási munka! Ha ő nem végezné ezeket el, akkor fizethetnél szépen takarítónőt, szakácsot, gyereknevelőt, stb.... A feleséged igenis a támaszod volt 10 évig, elvégezte az otthoni munkát!
2014. nov. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/203 anonim ***** válasza:
86%

"Amiért ugye egy hivatásos, egy fillért sem kapna. "

De kapna, csak utána már nem őt választanád.

2014. nov. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/203 anonim ***** válasza:
28%
"A feleségem 10 éve nem dolgozik" , való igaz 2 gyereket nevelni nagyon nehéz talán még fárasztóbb mint a te munkád, bár nem írtad le h mit dolgozol...
2014. nov. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/203 anonim ***** válasza:
42%
Hát azért az háztartási munka nem tesz ki napi 8 órát. még négyet se, csak ha nagyon akarom. Én nő vagyok, és szoktam itthon tevékenykedni, de sose éreztem munkának, inkább kikapcsolódás a tanulás közben, után. A mosógép kimos, a vasalás max napi fél óra, takarítani elég hetente néhány órát, azt meg nem tudjuk, hogy mennyire konyhatündér az asszonyka, de aki szeret és tud főzni, annak az se megterhelő, És azt se tudjuk, hogy van-e bejárónő
2014. nov. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/203 A kérdező kommentje:

Nem veszem semmibe a háztartási munkát, sőt értékelem, és ezért sem akartam, hogy dolgozzon. De azt elvárnám, hogy a nők is elismerjék, hogy a férjek is dolgoznak. Lehet, hogy ők "csak" elmennek dolgozni (napi 12 órát), míg az asszony főz, mos, takarít..., de ha egy ""csak dolgozó" férj napját is így kirészleteznénk, hidd el sokkal hosszabb lenne a lista. Én konkrétan felújítottam a házat, és környékét, és komfortosabbá is tettem, és folyamatosan fejlesztem, fenntartom. Persze a támogatása, elismerése, nélkül. Ez sem kisebb feladat, mint a házi munka.

Ha takarítónőt, szakácsot, gyereknevelőt, hivatásos hölgyet kellett volna fizetnem, akkor olcsóbban jöttem volna ki.

Arról nem is beszélve, hogy "elválás" esetén nem tarthatnának igényt a fele vagyonra, és a gyerekekre sem.


#01:12 Igen. :-)


Bejáró nő nincsen, és rengeteg gyors/konzerv kaját eszünk.

2014. nov. 16. 01:21
 19/203 anonim ***** válasza:
24%
Lehet hogy nem egy 40 m2-es lakásban élnek ám, ahol csak elég hetente takarítgatni. Egy családi házban van ám munka bőven. Van egy ismerősöm, annyi ablak van a házukon, mire végez, kezdheti elölről. Ott sem dolgozik a feleség, de én nem írigylem egyáltalán, a férje egy porszemet nem tűr meg otthon, állandóan suvickolnia kell a nőnek, meg minden nap hazajár ebédelni a férfi, pontban délben ebédet kell tenni elé, meg meleg vacsorát. Rendezi a számlákat a feleség, a gyerekeket, mindent otthon.
2014. nov. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/203 anonim ***** válasza:
30%
És akkor most arra gondolsz, h tök sz.pás lesz az életed, elmegy a fele pénzed ő meg vígan él majd tovább?
2014. nov. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!