Hogy dolgozzam ezt föl?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,34 hetes terhes.Későn derült ki hogy terhes vagyok ezért elvetetni már nem tudtuk.Igazából én nem is szerettem volna akkor se elvetetni ha tudtam volna róla.De erről nem én döntök hiszen még nem vagyok nagykorú.Viszont a szüleim szeretnék örökbe adni a babát.Úgy hogy utánna már nem látogathatnám stb.Én úgy érzem hogy ebbe én fele fogok őrülni,már most minden nap sírok,és máson nem jár az eszem csak ezen,éjszakánként gyakran felébredek és akkor is csak sírok.Hogyan tudnám ezt feldolgozni?Hiszen én hordom ki,én érzem hogy rugdos minden nap,én fogom hallani ahogy legelőször felsír,ébn fogom először látni,az enyém,belőlem van.:'( Már most nagyon szeretem pedig még nem is láttam.Úgy érzem képtelen leszek rá hogy ezt feldolgozzam.Nem tudnám elfelejteni mindig eszembe jutna pl.anák napján hogy igen én is anya vagyok.Tudom hogy fiatal vagyok hozzá de nem bírom.:'( Annyira rossz anyagi helyzetbe nem élünk.Apa olyanokat mondogat hogy ha megtartjuk akkor elköltözik.És hasonlók.Nekik fontosabb a büszkeségük,hogy más meg ne tudja hogy terhes vagok.(mert nem járhatok sehova nehogy metudják.Nem állnak mellettem.Tudom hogy megtudnám csinálni,hogy mellette tanulok.Nem én vagyok az első szerintem aki ezt megtette.Ront a helyzeten az is hogy a baba apukája félig roma származású de nem olyan körülmények között élnek,és nem is hülye.Védekeztünk,a gumi kiszakadhatott amit nem vettünk észre,ezért is nem vettem észre hogy terhes vagyok.Azóta már régen szét mentünk de én még mindig szeretem és naygon nehéz őt elfelejtenem.Tudja hogy terhes vagyok de mikor elmondtam neki akkor annyit mondott rá hogy nem tőle van.:'( Úgy érzem én ebbe bele fogok betegedni ha elveszítem még a babámat is.Terhesség elött se voltam jó lelki állapotban a szakítás miatt.Sokáig együtt voltunk.Hosszú lett,de remélem érthetően írtam le,A válaszokat köszönöm.:'(
2014. okt. 5. 15:40
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/152 anonim ***** válasza:
28%

Persze, mert 15-16 évesen szedjenek fogamzásgátlót, az a felelősségteljes szülő, aki támogatja a GYEREKLÁNY szexuális életét, ugye?? Eszem áll meg.


Felelős szülő azt tanítja, hogy nem kell kapkodni, és ráér később, 18-19 évesen szexuális életet kezdeni, nem kell 15-16 évesen! Káros, egészségtelen, és ez lesz belőle, mint amibe a topicíró keveredett! Maholnap 12-13 éves kislányok is szexelni fognak már, mi legyen akkor, általános ötödikben Káma Szútrát tanuljanak, rúdtáncoljanak, mert annyira szexelhetnékjük van már??


Hol vannak a tényleg felelősségteljes szülők, akik nem félnek korlátokat állítani a gyereküknek, nevelni és terelgetni ahelyett, hogy inkább fogamzásgátlót irassanak neki, mert a gyerekük nem hallgat rájuk, nincs tekintélyük a gyerek előtt??


Nagyon rossz irányba halad a világ, ha 14-16 éves gyerekek szexuális élete elfogadott lett!

2014. okt. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/152 anonim ***** válasza:
3%

Hány hetes voltál amikor kiderült? Szedsz vitamint, eszel normálisan? Ugye tudod ezek nagyon fontosak? A sok stressz sem használ. Milyen életmódot folytattál míg nem tudtad a babát? Az az igazság hogy ahogy Te élsz az katasztrófa.

Voltál vizsgálaton egyáltalán? Lehet nem is egészséges. Én csak azt nem értem hogy egy baba a 16-17 héten sőt még talán előbb is mocorog. 20 hetesen már tutira érzi az ember. Kimarad a menstruáció, az első 1-2 havi talán még nem. Ha már terhes lettél legalább a babára vigyáztál volna...

A szüleid sem sokkal jobbak nálad. Ők is felelőtlenek, sőt talán ők erről jobban tehetnek mint te. Most tegyük fel szüleid nem enyhülnek szülés után sem. Mit fogsz kezdeni egy ártatlan emberi élettel? kimész az utcára vele? Mit tudsz nyújtani neki? Legalább a pasid felvállalná.

2014. okt. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/152 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó.

Szerinted ez újkeletű dolog? Régen is 15-16 évesen kezdtek az emberek szexuális életet élni, sőt, nagyon régen ekkor már házasodtak.

A nagymamám lányosztálytársai 12 évesen szexeltek :D Elsős gimnazistaként engem kinevettek, hogy még szűz vagyok. (14 évesen..)


Szerintem a 16 az átlagos és normális idő a szexuális élet megkezdésére, ha felvan világosítva a lány a védekezésről, és normális a párkapcsolata. A kérdező állítása szerint védekezett. Az más kérdés, hogy szerintem a gumit utána nem árt leellenőrizni, hogy elszakadt-e, de azért a szándék meg volt, meg nem is sokan jutnak erre a sorsra, attól, hogy elvesztik a szüzességüket.

2014. okt. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/152 anonim ***** válasza:
Bocsánat, közben más lett az utolsó.:D 84-es kommentelőnek ment, amit írtam
2014. okt. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/152 A kérdező kommentje:
Járok terhesgondozásra és orvoshoz,csak oda mehetek,de oda is kocsival visznek,mostmár vitamint is szedek.
2014. okt. 6. 12:26
 86/152 A kérdező kommentje:
Előtte se buliztam,cigiztem,ittam,kávéztam stb.
2014. okt. 6. 12:26
 87/152 anonim ***** válasza:
45%

Akkor imádkozz egészséges legyen! Bár ha nem cigiztél, ittál akkor oké :)

Nagyszülők nincsenek? (bocs de nem tudom elolvasni miket írtatok) nem tudnak segíteni?

2014. okt. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/152 anonim ***** válasza:
100%
Vagy amit még tehetnél hogy szülés után apasági vizsgálatot kell csinálni és apukán gyerektartást követelni.
2014. okt. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/152 A kérdező kommentje:
90,91 köszönöm a választ.Azt mondta az orvos egészséges.
2014. okt. 6. 13:16
 90/152 anonim ***** válasza:
28%
És a sulit milyen "hivatalos" ok miatt nem látogatod?
2014. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!