Hogy dolgozzam ezt föl?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,34 hetes terhes.Későn derült ki hogy terhes vagyok ezért elvetetni már nem tudtuk.Igazából én nem is szerettem volna akkor se elvetetni ha tudtam volna róla.De erről nem én döntök hiszen még nem vagyok nagykorú.Viszont a szüleim szeretnék örökbe adni a babát.Úgy hogy utánna már nem látogathatnám stb.Én úgy érzem hogy ebbe én fele fogok őrülni,már most minden nap sírok,és máson nem jár az eszem csak ezen,éjszakánként gyakran felébredek és akkor is csak sírok.Hogyan tudnám ezt feldolgozni?Hiszen én hordom ki,én érzem hogy rugdos minden nap,én fogom hallani ahogy legelőször felsír,ébn fogom először látni,az enyém,belőlem van.:'( Már most nagyon szeretem pedig még nem is láttam.Úgy érzem képtelen leszek rá hogy ezt feldolgozzam.Nem tudnám elfelejteni mindig eszembe jutna pl.anák napján hogy igen én is anya vagyok.Tudom hogy fiatal vagyok hozzá de nem bírom.:'( Annyira rossz anyagi helyzetbe nem élünk.Apa olyanokat mondogat hogy ha megtartjuk akkor elköltözik.És hasonlók.Nekik fontosabb a büszkeségük,hogy más meg ne tudja hogy terhes vagok.(mert nem járhatok sehova nehogy metudják.Nem állnak mellettem.Tudom hogy megtudnám csinálni,hogy mellette tanulok.Nem én vagyok az első szerintem aki ezt megtette.Ront a helyzeten az is hogy a baba apukája félig roma származású de nem olyan körülmények között élnek,és nem is hülye.Védekeztünk,a gumi kiszakadhatott amit nem vettünk észre,ezért is nem vettem észre hogy terhes vagyok.Azóta már régen szét mentünk de én még mindig szeretem és naygon nehéz őt elfelejtenem.Tudja hogy terhes vagyok de mikor elmondtam neki akkor annyit mondott rá hogy nem tőle van.:'( Úgy érzem én ebbe bele fogok betegedni ha elveszítem még a babámat is.Terhesség elött se voltam jó lelki állapotban a szakítás miatt.Sokáig együtt voltunk.Hosszú lett,de remélem érthetően írtam le,A válaszokat köszönöm.:'(
2014. okt. 5. 15:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/152 anonim ***** válasza:
22%

Most mit mondjak? Hogy magadnak csináltad a bajt?

Nem véletlenül mondják, hogy tini gyerekként NE szexelj.

Nem vártál. Terhes lettél. Te hibáztál, simán várhattál volna, de nem, neked muszáj volt.


Megérdemled, nem tudlak sajnálni. Remélem, a gyerek normális családba kerül, és megtanítják neki, hogy szexelni csak felelősséggel!

2014. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/152 anonim ***** válasza:
75%

Ez egy nagyon nehéz helyzet, de a szüleidet is meg kell értened. Hiába te hordod ki, te érzed, hogy rugdos minden nap stb., ha nem te fogod eltartani, nem te fogsz pénzt keresni ahhoz, hogy pelenkát és ruhákat vegyél neki, akkor elég kevés a beleszólásod. Itt az a legkisebb gond, fogsz-e tudni tanulni mellette... Inkább azt kéne felfognod, hogy ha tanulni fogsz tudni, dolgozni akkor sem, és nem lesz miből eltartani a gyerekedet. Szeretnéd, hogy éhezzen? Szeretnéd, hogy a szüleid akaratuk ellenére neveljenek egy olyan gyereket, akire nincsenek felkészülve, akit ők nem akartak? Mert elárulom, nem te leszel az, aki vigyáz a gyerekre, miközben tanulsz majd és iskolába jársz, hanem a szüleid! Számukra ez sokkal nagyobb felelősség, mint számodra. Ahhoz meg külön gratulálok, hogy a gyerek apja azt sem hajlandó beismerni, hogy az övé a gyerek... Mindenesetre ez még megoldható: apasági vizsgálatot kell kérni, és neki akkor kötelessége a gyereked 18 éves koráig gyerektartást fizetni - de hidd el, abból önmagában nem fogod tudni felnevelni a gyereked.


Nem csak arra kell gondolni, mennyire nehéz lesz tőle elszakadnod, hanem arra is gondolnod kellene, mennyire nem vagytok olyan helyzetben, hogy megfelelő körülmények között nőhessen fel...

2014. okt. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/152 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos ugyanazt tudom mondani, mint az első.

Gyerek vagy még bőven. Igazán várhattál volna a nemi élettel, amíg te magad fel tudod vállalni a következményeket, és felelősen tudod vállalni a babát is.


Szomorú, de ez van.

2014. okt. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/152 anonim ***** válasza:
83%
[link] Vedd fel velük a kapcsolatot, talán tudnak segíteni.
2014. okt. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/152 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.A válaszodnak semmi köze nincs a kérdéshez.Igen lehet oltogatni mert ez a legegyszerűbb.Helyzetembe lennél nem ezt mondanád.Szerelemből volt,nem csak úgy hogy jött és ment.Emellett védekeztünk,de semmi nem nyújt 100%-os védelmet.Veled is ugyanúgy előfordulhatott volna ahogy bárki mással.És zserintem nem én agyok az első aki 16 évesen feküdt le a barátjával.Ha oltogatni tudtok csak akkor inkáb ne írjatok választ.
2014. okt. 5. 15:48
 6/152 anonim ***** válasza:
60%

"Szerelemből volt,nem csak úgy hogy jött és ment."

Szóval egyik nap szerelemből együtt vagytok, másik nap meg kidob téged, és letagadja, hogy felcsinált? Micsoda szerelem...

2014. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/152 anonim ***** válasza:
65%

"Annyira rossz anyagi helyzetbe nem élünk.Apa olyanokat mondogat hogy ha megtartjuk akkor elköltözik.És hasonlók.Nekik fontosabb a büszkeségük,"


Nem, nem a büszkeségük fontosabb, egyszerűen nem akarják helyetted nevelni az unokájukat. Mert nyilván úgy gondoltad, hogy azt a gyereket a szüleid tartanák el veled együtt, ők nevelnék - megint csak veled együtt - te meg járnál suliba, és néha babáznál, ha épp kedved van hozzá.

Teljesen igaza van az előttem íróknak, ezért nem kellene a gyerekeknek szexelni. Jobb lett volna, ha inkább a hajasbabáddal játszol ahelyett, hogy felnőttesdit játszottál volna.

2014. okt. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/152 anonim ***** válasza:
53%

"Nem ez volt a kérdés. A válaszodnak semmi köze nincs a kérdéshez."

Hogyne lenne köze. Ha nem fekszel le senkivel 15 éves GYEREKKÉNT, akkor most nem kerültél volna ebbe a helyzetbe. Logikus, nem??



"Igen lehet oltogatni mert ez a legegyszerűbb.Helyzetembe lennél nem ezt mondanád."

Én nem feküdtem le senkivel gyereklányként. Tudod, van olyan is, hogy végiggondolja az ember, hogy miért is mondják a szülők, hogy várjon.



"Szerelemből volt,nem csak úgy hogy jött és ment.Emellett védekeztünk,de semmi nem nyújt 100%-os védelmet."

De, például az, ha tini gyerekként nem szexelsz senkivel. Nem maradtál volna le semmiről, ha csak felnőttként kezded a nemi életet. Ja de, valamiről lemaradtál volna: hogy most elveszik tőled a gyereket.



"Veled is ugyanúgy előfordulhatott volna ahogy bárki mással.És zserintem nem én agyok az első aki 16 évesen feküdt le a barátjával.Ha oltogatni tudtok csak akkor inkáb ne írjatok választ."

Sajnos nem, sok hülye gyerek van, aki szerint teljesen oké gyerekként nemi életet élni. Menj a csudába, kérdező! Magadnak okoztad a bajt, mit vársz??


Hogy dolgozd fel? Törődj bele. Tudsz mást tenni? GYEREK VAGY, FOGD MÁR FEL!!!! A szüleid döntenek helyetted, még csak nem is vagy cselekvőképes a jog szerint, csak KORLÁTOZOTTAN!

2014. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/152 A kérdező kommentje:
Ez nem így volt,megint csak nem ez a kérdés.Semmit nem tudtok hogy mi hogy volt.Nem egyszer voltunk eggyüt,többször is,és 9 hónapig júliusban szakítottunk.De akkor még nem tudtuk hogy terhes vagok!
2014. okt. 5. 15:53
 10/152 anonim ***** válasza:
38%

Ha te megakarod tartani a gyereket, erőszakkal a szüleid nem adhatják örökbe és el sem vetethetik tőled. Ha ragaszkodsz hozzá, keresd fel a gyámhivatalt és mesélt el mi van otthon. Ha minden kötél szakad, szülés után költözz anyaotthonba a gyerekeddel, amíg saját lábadra nem állsz. Ez a tény majd észhez fogja téríteni a szüleidet. Apu büszkesége nem fogja hagyni, hogy a gyereke az unokájával anyaotthonba kényszerült. Nincs olyas valaki a családban aki melléd állna?

Nekem egy osztálytársam szült 16 évesen, egy évet kimaradt, utána az anyukája ment el gyedre. A lány alattunk járt és leérettségizett. Büszkén mutogatta a kislányáról készült képeket!

2014. okt. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!