Hogy dolgozzam ezt föl?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,34 hetes terhes.Későn derült ki hogy terhes vagyok ezért elvetetni már nem tudtuk.Igazából én nem is szerettem volna akkor se elvetetni ha tudtam volna róla.De erről nem én döntök hiszen még nem vagyok nagykorú.Viszont a szüleim szeretnék örökbe adni a babát.Úgy hogy utánna már nem látogathatnám stb.Én úgy érzem hogy ebbe én fele fogok őrülni,már most minden nap sírok,és máson nem jár az eszem csak ezen,éjszakánként gyakran felébredek és akkor is csak sírok.Hogyan tudnám ezt feldolgozni?Hiszen én hordom ki,én érzem hogy rugdos minden nap,én fogom hallani ahogy legelőször felsír,ébn fogom először látni,az enyém,belőlem van.:'( Már most nagyon szeretem pedig még nem is láttam.Úgy érzem képtelen leszek rá hogy ezt feldolgozzam.Nem tudnám elfelejteni mindig eszembe jutna pl.anák napján hogy igen én is anya vagyok.Tudom hogy fiatal vagyok hozzá de nem bírom.:'( Annyira rossz anyagi helyzetbe nem élünk.Apa olyanokat mondogat hogy ha megtartjuk akkor elköltözik.És hasonlók.Nekik fontosabb a büszkeségük,hogy más meg ne tudja hogy terhes vagok.(mert nem járhatok sehova nehogy metudják.Nem állnak mellettem.Tudom hogy megtudnám csinálni,hogy mellette tanulok.Nem én vagyok az első szerintem aki ezt megtette.Ront a helyzeten az is hogy a baba apukája félig roma származású de nem olyan körülmények között élnek,és nem is hülye.Védekeztünk,a gumi kiszakadhatott amit nem vettünk észre,ezért is nem vettem észre hogy terhes vagyok.Azóta már régen szét mentünk de én még mindig szeretem és naygon nehéz őt elfelejtenem.Tudja hogy terhes vagyok de mikor elmondtam neki akkor annyit mondott rá hogy nem tőle van.:'( Úgy érzem én ebbe bele fogok betegedni ha elveszítem még a babámat is.Terhesség elött se voltam jó lelki állapotban a szakítás miatt.Sokáig együtt voltunk.Hosszú lett,de remélem érthetően írtam le,A válaszokat köszönöm.:'(
2014. okt. 5. 15:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/152 A kérdező kommentje:
Szülés után kell dönteni.
2014. okt. 5. 16:42
 32/152 anonim ***** válasza:
78%
Akkor még várj a kétségbeeséssel.. Hátha jól sül el a dolog.. bár kétségtelen, hgoy ez az szülőktől óriási erőfeszítést és lemondást igényel sok mindenről. Plusz hatalmas új felelősség...
2014. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/152 anonim ***** válasza:
59%

"A kérdező kommentje:


21-es,22-es köszönöm a választ.

Most először a gyámügyet keresem fel,e-mailt írok nekik.Aztán a gyermekjóléti szolgálatnál próbálok segítséget kérni."


Úgy gondolod, hogy majd a gyámügy, meg a gyerekjólét kényszerítik a szüleidet, hogy tartsák el és neveljék fel az unokájukat? Hát nem fogják kényszeríteni, mert ezt semmilyen hatóság nem teheti meg. Sőt, hivatalosan a gyereked gyámjai a szüleid lesznek, ugyanis - azon hozzászólók véleményével ellentétesen, akiknek megköszönted a válaszát - terhesség és szülés miatt NEM nagykorúsítanak senkit Magyarországon. Szóval a szüleid dönthetnek arról, hogy örökbeadják-e a gyámságuk alatt álló gyereket, és még egyszer írom, NEM, nem kötelesek eltartani és felnevelni helyetted.

2014. okt. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/152 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg mennyi rosszindulatú ember van itt... Nektek félresikerült az élet, vagy miért vagytok ennyire ellenségesek? Nem nektek kell a kérdező gyermekét felnevelni.. Jó ég, ez tényleg Magyarország.. visszajöttem.. érzem. Na jó acsarkodást...
2014. okt. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/152 A kérdező kommentje:
36-os!Segítséget szeretnék kérni amit itt nem kaptam meg,nem kényszerítést-.-'
2014. okt. 5. 16:51
 36/152 anonim ***** válasza:
57%

Semmilyen segítséget nem fogsz kapni, ahhoz, hogy felneveld a gyerekedet. A szüleidet nem fogják kötelezni egy nem kívánt gyerek eltartására.

Te pedig nem tudod eltartani. Gondolom, az apa is gyerek még, és nincs önálló keresete. Az ő szülei sem lesznek hajlandók a fiuk helyett tartásdíjat fizetni.

2014. okt. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/152 A kérdező kommentje:
Lelki segítségre gondoltam nem anyagi.Ez volt a kérdés is amire még mindig nem kaptam választ.Ezért ott keresem mert nem tudom hol keressem ezért írtam ide ki kérdést.
2014. okt. 5. 16:57
 38/152 anonim ***** válasza:
80%
Kerdezo menj be a gyerekjoleti szolgalathoz. Hatha megoldato hogy ideiglenes nevelesbe keruljon, hogyha munkat talalsz utanna nevelheted vagy anyaotthonba lehet el tudnak helyezni kozben munkat kereshetsz.
2014. okt. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/152 anonim ***** válasza:
77%

a szüleid nem dönthetnek az örökbe adásról, viszont a gyereknek gyám kell, mivel te kiskorú vagy, ha nem vállalják, akkor gondban leszel a picivel együtt


az apukát meg pereld nyugodtan gyerektartásra, amíg nincs jövedelme az állam megelőlegezi (max 3 évig)


keresd fel a gyámügyet a városodban és érdeklődj a lehetőségekről!

2014. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/152 anonim ***** válasza:
11%

"a másik dolog, amit nem értek itt, az az, hogy ezek szerint az az általánosan elfogadott vélemény, hogy az ember ne szexeljen, amíg nem tudja eltartani a véletlen becsúszott gyekeret?"


FELELŐSSÉGGEL kell szexelni, és éretten hozzá! Nemcsak testileg, lelkileg IS. Egy átlagos 15-16 éves GYEREK nem érett hozzá lelkileg. De ma ugye az az általános, hogy a szülő nem tanítja meg a gyereknek, hogy nem kell előre rohanni, inkább még támogatja is, hogy "persze, aludjatok együtt, csináljátok nyugodtan, max elabortáljuk a magzatot".


Felelőtlenek az emberek, a szülők is, akik ezt nem tanítják meg okosan, és a gyerekek is, mint a kérdező.


Kívánom, hogy szerető családba kerüljön a pici, és a kérdező tanuljon és nőjjön fel!

2014. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!