Hogy dolgozzam ezt föl?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,34 hetes terhes.Későn derült ki hogy terhes vagyok ezért elvetetni már nem tudtuk.Igazából én nem is szerettem volna akkor se elvetetni ha tudtam volna róla.De erről nem én döntök hiszen még nem vagyok nagykorú.Viszont a szüleim szeretnék örökbe adni a babát.Úgy hogy utánna már nem látogathatnám stb.Én úgy érzem hogy ebbe én fele fogok őrülni,már most minden nap sírok,és máson nem jár az eszem csak ezen,éjszakánként gyakran felébredek és akkor is csak sírok.Hogyan tudnám ezt feldolgozni?Hiszen én hordom ki,én érzem hogy rugdos minden nap,én fogom hallani ahogy legelőször felsír,ébn fogom először látni,az enyém,belőlem van.:'( Már most nagyon szeretem pedig még nem is láttam.Úgy érzem képtelen leszek rá hogy ezt feldolgozzam.Nem tudnám elfelejteni mindig eszembe jutna pl.anák napján hogy igen én is anya vagyok.Tudom hogy fiatal vagyok hozzá de nem bírom.:'( Annyira rossz anyagi helyzetbe nem élünk.Apa olyanokat mondogat hogy ha megtartjuk akkor elköltözik.És hasonlók.Nekik fontosabb a büszkeségük,hogy más meg ne tudja hogy terhes vagok.(mert nem járhatok sehova nehogy metudják.Nem állnak mellettem.Tudom hogy megtudnám csinálni,hogy mellette tanulok.Nem én vagyok az első szerintem aki ezt megtette.Ront a helyzeten az is hogy a baba apukája félig roma származású de nem olyan körülmények között élnek,és nem is hülye.Védekeztünk,a gumi kiszakadhatott amit nem vettünk észre,ezért is nem vettem észre hogy terhes vagyok.Azóta már régen szét mentünk de én még mindig szeretem és naygon nehéz őt elfelejtenem.Tudja hogy terhes vagyok de mikor elmondtam neki akkor annyit mondott rá hogy nem tőle van.:'( Úgy érzem én ebbe bele fogok betegedni ha elveszítem még a babámat is.Terhesség elött se voltam jó lelki állapotban a szakítás miatt.Sokáig együtt voltunk.Hosszú lett,de remélem érthetően írtam le,A válaszokat köszönöm.:'(
2014. okt. 5. 15:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/152 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, hogyan szeretnéd a gyereked eltartani? Abbahagyod az iskolát? Elmész dolgozni? Vagy a szüleid nyakába varrod a felelősséget, aztán megbolondulsz 3 év múlva mondjuk, hogy neked még bulizni kell, és a gyerek teljesen a szüleidre marad?


Szüld meg most már, és utána kerüljön egy családba. Sok ember vár arra, hogy örökbefogadhasson gyereket, jó helyre kerül, nyugodj bele.

2014. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/152 A kérdező kommentje:
10-es,köszönöm a választ.:)
2014. okt. 5. 15:56
 13/152 anonim ***** válasza:
73%
Az iskolabol meg csak ugy hopp eltuntel? Menj be a gyermekjoleti szolgalathoz ott tudnak neked segiteni.
2014. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/152 anonim ***** válasza:
78%
Megértem az érzéseidet. de sajnos 16évesen nagyon fiatal vagy az anyasághoz. mindent az a kisbaba sínylene meg. nagyon nehéz életed lenne, mert minden felborulna..nem lenne az hogy elmászkálsz buliba, pasizol, vagy csak délben kelsz fel stb... (nem tudom mit szoktál meg, hogyan élsz) te ettől nagyon feszült lennél, de még az is lehet, hogy haragudnál a babára és ne adj isten ellene fordulnál. A szüleid téged is védenek azzal hogy nem engednek sehova, ne lássák, hogy terhes vagy. Ezzel a babával nem tudnád megfogni az apját, mert így is tagadja hogy az övé lenne, ha még gyerektartást is fizetnnie kellene utána az meg csak még rontana a heyzeten. próbáld elválasztani magadtól a babát érzelmileg. valakinek nagyon nagy boldogság lesz a gyermek, szeretni fogják (remélem). sajnálom nagyon, de ez a helyes, hogy örökbe adod.
2014. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/152 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon nagy szerelem lehetett, ha rögtön dobott...

A másik dolog, lehet hogy a szüleidnek jó az anyagi helyzete, de nem kötelezhetőek rá, hogy fölneveljék a gyerekük gyerekét, akire még magára is ráférne némi nevelés.

Amúgy nem hiszem el, hogy három hónap alatt nem vetted észre, hogy nincs menzeszed, és nem csináltál tesztet, miközben van szexuális életed. A korodbeli lányok általában ha csak pár napot késik már tiszta pánikban vannak az esetleges terhesség miatt. Nem vagyok sokkal idősebb nálad, tudom.

Szóval én leginkább azt tudom elképzelni, hogy pontosan tudtad te, hogy terhes vagy, csak gondolom azt hittem hogy ezzel majd magadhoz kötöd a pasit, a szüleid meg majd szó nélkül pénzelnek meg nevelik a gyereked... Hát a világ nem így működik kiscica!

Jó nagy pofont kaptál most az élettől, de remélem tanulsz belőle.

Az örökbeadási procedúra után, pedig jó lenne ha elmennél egy pszichológushoz. Mert lehet azon vitatkozni, hogy megérdemelted-e vagy nem, de az biztos hogy nem lesz egyszerű földolgozni. Ha magadban őrlődsz, csak bekattansz, ide szakember kell.

2014. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/152 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, ha nemi életet éltél, hogyhogy nem figyelted a menzeszed?
2014. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/152 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem, miért kell leoltani a kérdezőt. Nem össze-vissza szexelt felelőtlenül, védekezett is. Sajnos van ilyen. A fiú a paraszt, hogy ennyire nem vállal felelősséget.

Kérdező! Én sem bírnám örökbe adni. Beszélj mégegyszer a szüleiddel, ha velük nem tudsz, akkor nagymamával, nagynénivel. Iskolapszichológussal esetleg. Bárkivel, aki segíthet. Egy gyerek tényleg nagy felelősség, nem is kis pénz, de ha nem álltok annyira rosszul anyagilag, akkor bevállalhatná a családod. Kimaradsz az iskolából, majd bölcsibe adod, leérettségizel, egyetemre is mehetsz akár. Ha apukád emiatt elmegy, akkor nagyobb gondok vannak otthon, mint gondolnád. Ha nem adod örökbe, muszáj lesz, hogy támogassanak, annyira senki sem szívtelen, hogy utcára tegye a gyerekét és az unokáját. Érthető, hogy nem akarnak egy kisbabát, hogy féltik a jövődet, de meg kell velük értetned, hogy mennyit jelent ez neked, hogy nem akarsz megválni a kicsitől. Nem lesz könnyű felnevelni, de ha felelősségteljes vagy, van aki támogat, akkor meg lehet úgy oldani, hogy mindenkinek jó legyen.

Nagyon sok kitartást!

2014. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/152 A kérdező kommentje:
Nem akarom/és nem is akartam magamhoz láncolni az apát.És nem ő hanem én,szakítottam vele.
2014. okt. 5. 16:12
 19/152 anonim ***** válasza:
35%

Tökmindegy, hogy védekezett vagy nem, mert száz százalékos védekezés kizárólag az, ha nem szexel. Nem véletlenül nem helyes gyerekeknek szexelni, mert csak baj van belőle!


Kérdező, valahol egyetértek azzal, aki azt írta, hogy te pontosan tudtad, hogy terhes lettél, és ezzel próbáltad megfogni a palit, de nem sikerült. És még csak meg sem tarthatod.


Ha csak masztiztál volna addig, amíg felelősséggel el tudod tartani a saját gyereked, most nem kéne búcsút venned tőle.


De ha nagyon meg akarod tartani, menj a gyámügyre, és próbáld meg elinténi, hogy elvigyenek anyaotthonba. De ott sem maradhatsz örökké, tehát valami munkát kell mielőbb keresned. Mivel érettségid, szakmád nincs, takarítónőnek biztos felvesznek fillérekért. Ebből fizetni albérletet, gyereket taníttatni nem lesz egyszerű. Tartásdíjat kérj majd. Ja és számolj azzal, hogy a szüleid esetleg nem látnak szívesen később, miután elköltözöl az anyaotthonba, és hátat fordítasz nekik. Nem lesz könnyű életed már soha, ha megtartod. Ha odaadod egy családnak, akik tisztességgel felnevelik, még van esélyed egy jobb életre, befejezni az iskolát, férjhez menni, és CSALÁDBA, FELNŐTTKÉNT szülni.


Válassz.

2014. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/152 anonim ***** válasza:
66%

17es attól lenne felelősségteljes, ha érzelmi zsarolással rákényszerítené a szüleire a nem kívánt gyereket?

Tudod milyen élete lesz? Akár akaratukon kívül is de folyton éreztetni fogják vele, hogy nem akarták, hogy nem kellett, hogy csak teher. Sokkal jobb helye lesz olyan szülőknél akik tényleg akarják.

2014. okt. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!