Hogy dolgozzam ezt föl?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,34 hetes terhes.Későn derült ki hogy terhes vagyok ezért elvetetni már nem tudtuk.Igazából én nem is szerettem volna akkor se elvetetni ha tudtam volna róla.De erről nem én döntök hiszen még nem vagyok nagykorú.Viszont a szüleim szeretnék örökbe adni a babát.Úgy hogy utánna már nem látogathatnám stb.Én úgy érzem hogy ebbe én fele fogok őrülni,már most minden nap sírok,és máson nem jár az eszem csak ezen,éjszakánként gyakran felébredek és akkor is csak sírok.Hogyan tudnám ezt feldolgozni?Hiszen én hordom ki,én érzem hogy rugdos minden nap,én fogom hallani ahogy legelőször felsír,ébn fogom először látni,az enyém,belőlem van.:'( Már most nagyon szeretem pedig még nem is láttam.Úgy érzem képtelen leszek rá hogy ezt feldolgozzam.Nem tudnám elfelejteni mindig eszembe jutna pl.anák napján hogy igen én is anya vagyok.Tudom hogy fiatal vagyok hozzá de nem bírom.:'( Annyira rossz anyagi helyzetbe nem élünk.Apa olyanokat mondogat hogy ha megtartjuk akkor elköltözik.És hasonlók.Nekik fontosabb a büszkeségük,hogy más meg ne tudja hogy terhes vagok.(mert nem járhatok sehova nehogy metudják.Nem állnak mellettem.Tudom hogy megtudnám csinálni,hogy mellette tanulok.Nem én vagyok az első szerintem aki ezt megtette.Ront a helyzeten az is hogy a baba apukája félig roma származású de nem olyan körülmények között élnek,és nem is hülye.Védekeztünk,a gumi kiszakadhatott amit nem vettünk észre,ezért is nem vettem észre hogy terhes vagyok.Azóta már régen szét mentünk de én még mindig szeretem és naygon nehéz őt elfelejtenem.Tudja hogy terhes vagyok de mikor elmondtam neki akkor annyit mondott rá hogy nem tőle van.:'( Úgy érzem én ebbe bele fogok betegedni ha elveszítem még a babámat is.Terhesség elött se voltam jó lelki állapotban a szakítás miatt.Sokáig együtt voltunk.Hosszú lett,de remélem érthetően írtam le,A válaszokat köszönöm.:'(
2014. okt. 5. 15:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/152 anonim ***** válasza:
54%

Én nem foglak elítélni..

Egy anyának joga van a gyerekhez, még akkor is, ha csak 16 éves. Meg a gyereknek is joga van a saját anyával felnőni. A szüleid is "jófejek", hogy csak úgy örökbe adnák a saját unokájukat és nem támogatják a lányukat, pedig nem a maguk szájuktól vennék el a falatokat. Igazán családcentrikus gondolkodás.

Nem tudom, hogy jogilag mit lehet tenni. 16 évesen már nem számítasz cselekvőképtelennek, hanem fiatalkorúnak, tehát nem tudom, hogy egy ilyen kérdésben egyáltalán mennyi beleszólásuk lehet. Mindenképp keress fel egy családsegítő szolgálatot, ott tudnak jogi tanácsokat is adni.

A szüleiddel szemben meg azt tudom tanácsolni, hogy tényleg lássák rajtad, hogy éretten gondolkozol, legyél határozott, hogy érezzék, hogy te vállalod a felelősséget a történetekért. Más rokonod nincs, akiben megbíznál? Hogyha esetleg szülés után sem változna a szüleid hozzáállása, akkor esetleg hozzá tudnál költözni?

2014. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/152 anonim ***** válasza:
28%

Irtam privit,

Eleg ėrzėketlen emberek lehetnek akik azt irjak megerdemelted,

En viszont sajnalom a kerdezot!!!

Nem kell itt az okos dumat jatsznai hogy milyen buta vagy stb... legalabb 16 evesen merr annya lenni ilyen helyzetben es harcol a gyermekert'

2014. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/152 A kérdező kommentje:

21-es,22-es köszönöm a választ.

Most először a gyámügyet keresem fel,e-mailt írok nekik.Aztán a gyermekjóléti szolgálatnál próbálok segítséget kérni.

2014. okt. 5. 16:31
 24/152 anonim ***** válasza:
37%
19 éves vagyok, de még mindig "gyereknek" érzem magam... "akkor vettem észre hogy terhes vagyok amikor már nem lehetett elvetetni" ahha.. és a menszezed soha nem volt meg , vagy ennyire buta vagy hogy észre sem veszed... iq bajnok
2014. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/152 anonim ***** válasza:
69%

Ez nagy baj.. Jó nagy baj.

Nincs egy felnőttkorú nagyobb testvéred, akinek a segítségét kérhetnéd? Lehet hogy ha a szüleid meglátják a babát, megenyhülnek. Most gondolkodom én mit tennék, ha az én lányommal esne meg ugynez.. Nagyon kétségbe lennék esve, és jelenleg nem tudom eldönteni így hirtelen, mit tennék, mi lenne a jó megoldás. Nyilván ezt ők alaposan átgondolták, hiszen te még nem vagy nagykorú, és még nem is leszel két évig az.. és utána is, míg egy ember talpra áll, elindul az életben, az se egy év.. Sajnálom a szüleidet is, téged is, a babát is.. de lehet neki ez lesz a legjobb, egy felelős, szerető családban felnőni.

2014. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/152 A kérdező kommentje:
19 éves iq bajnok.A menstruációm nem is volt mert hormonproblémás vagyok és emiatt voltak már előtte problémáim,amihez megint semmi köze senkinek,és nem erről szólt a kérdés.
2014. okt. 5. 16:36
 27/152 anonim ***** válasza:
75%

Utolso en pl ug lettem terhes hogy menstrualtam:)))

Szuleim valtak es akkor epp kikeszultem sokszor fajt a fejem hanyigerem is volt de nem hanytam.

Orvost jartam kaptam gyogyszereket az idegredszerem egyenlo volt a 0 val .

Majd egyre tobbszor lettem rosszul amit persze azt mondtak depressziotol vagyok igy... es nem terhes voltam!!!


Tehat az hogh valaki menstrual nem jelenti azt hogy tuti nem vagy terhes!!

2014. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/152 A kérdező kommentje:
25-ös az a helyzet hogy nem nagon beszélték át a dolgot.Először úgy volt hogy megtartjuk azt tervezték hogy ki melyik szobába lesz stb. aztán rájöttek hogy van egy olyan lehetőség is hogy örökbeadás.Akkor hirtelen így döntöttek,és azóta nem is beszélünk róla.
2014. okt. 5. 16:38
 29/152 anonim ***** válasza:
77%
25.ös vagyok. Akkor szerintem van rá remény, hogy meglátják és megváltozik a véleményük. :) Én pld. egy pici unokának biztos nem tudnák ellenállni, ha látnám és a kezembe is fogtam már... Mikor kell dönteni az örökbeadásról? SZülés előtt vagy után?
2014. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/152 anonim ***** válasza:
81%

most nem azért, de attól, hogy a kérdező 16 éves, még ugyanolyan érző ember, anya, aki valószínűleg élete egyik legnehezebb pillanatában segítséget kért a trauma feldolgozásában és itt nem kap mást, csak mocskolást. fantasztikusak vagytok, komolyan.

a másik dolog, amit nem értek itt, az az, hogy ezek szerint az az általánosan elfogadott vélemény, hogy az ember ne szexeljen, amíg nem tudja eltartani a véletlen becsúszott gyekeret? mert pl. 22 évesen is ugyanakkora esélye van a gumiszakadásnak, mint 16 évesen, és a jelenlegi helyzetben nem sokkal több 22 éves tudná eltartani, mint 16 éves.

2014. okt. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!