Hogy dolgozzam ezt föl?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,34 hetes terhes.Későn derült ki hogy terhes vagyok ezért elvetetni már nem tudtuk.Igazából én nem is szerettem volna akkor se elvetetni ha tudtam volna róla.De erről nem én döntök hiszen még nem vagyok nagykorú.Viszont a szüleim szeretnék örökbe adni a babát.Úgy hogy utánna már nem látogathatnám stb.Én úgy érzem hogy ebbe én fele fogok őrülni,már most minden nap sírok,és máson nem jár az eszem csak ezen,éjszakánként gyakran felébredek és akkor is csak sírok.Hogyan tudnám ezt feldolgozni?Hiszen én hordom ki,én érzem hogy rugdos minden nap,én fogom hallani ahogy legelőször felsír,ébn fogom először látni,az enyém,belőlem van.:'( Már most nagyon szeretem pedig még nem is láttam.Úgy érzem képtelen leszek rá hogy ezt feldolgozzam.Nem tudnám elfelejteni mindig eszembe jutna pl.anák napján hogy igen én is anya vagyok.Tudom hogy fiatal vagyok hozzá de nem bírom.:'( Annyira rossz anyagi helyzetbe nem élünk.Apa olyanokat mondogat hogy ha megtartjuk akkor elköltözik.És hasonlók.Nekik fontosabb a büszkeségük,hogy más meg ne tudja hogy terhes vagok.(mert nem járhatok sehova nehogy metudják.Nem állnak mellettem.Tudom hogy megtudnám csinálni,hogy mellette tanulok.Nem én vagyok az első szerintem aki ezt megtette.Ront a helyzeten az is hogy a baba apukája félig roma származású de nem olyan körülmények között élnek,és nem is hülye.Védekeztünk,a gumi kiszakadhatott amit nem vettünk észre,ezért is nem vettem észre hogy terhes vagyok.Azóta már régen szét mentünk de én még mindig szeretem és naygon nehéz őt elfelejtenem.Tudja hogy terhes vagyok de mikor elmondtam neki akkor annyit mondott rá hogy nem tőle van.:'( Úgy érzem én ebbe bele fogok betegedni ha elveszítem még a babámat is.Terhesség elött se voltam jó lelki állapotban a szakítás miatt.Sokáig együtt voltunk.Hosszú lett,de remélem érthetően írtam le,A válaszokat köszönöm.:'(
2014. okt. 5. 15:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/152 anonim ***** válasza:
43%

hát ez szar ügy. De azt ugye te sem várod el a szüleidtől, hogy felneveljenek egy gyereket, csak azért, mert te nem bírtad összezárva tartani a lábad?


Ez nem az ő dolguk, és tök jogos, hogy sem anyagilag sem élethelyzetileg nem akarnak bevállalni egy újabb gyereket. Ha akarod a gyerekedet, menj anyaotthonba, add bölcsibe ás irány dolgozni. Ezt tudod tenni. Magadnak megteremteni az exisztenciát. Ha ehhez nem vagy elég tökö, és anyuák pénze kell, akkor pedig az van, amit ők akarnak. Pont.

2014. okt. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/152 anonim ***** válasza:
83%
A szüleidet is meg kell értened . Nem kényszerítheted őket arra ,hogy immár babástul eltartsanak ,mondhatni előlről kezdjenek mindent ,amit már veled letudtak ,mert ugye tisztában vagy azzal ,hogy a babával kapcsolatos teendők beleértve az anyagiakat is ,mind-mind rájuk hárulnának . Sajnálom ,nem így kellett volna történnie .. Tényleg nem tudtad,sejtetted ,hogy terhes vagy ? Nem csak eltitkoltad,hogy kifutván az időből a gyereket már ne lehessen elvetetni ? Tudod egy fiút /férfit sem lehet gyerekkel megfogni . Én is azt mondom a legnagyobb segítség ha már megtörtént a baj ,a szüleid felé történő őszinteség ,és egy időben elvégzett terhességmegszakítás lett volna . De ez már mindegy .. Tudod ,senki nem arra vágyik ,hogy a 16 éves gyermeke leányanya legyen . Ez van .. most már nincs mit tenni ,,, talán megváltozik a véleménye a szüleidnek ha kibújik a kicsi ,hiszen mégiscsak az unokájukról van szó .Az örökbe adást én sem preferálnám . Képtelen lennék a gyermekem nyakába ekkora súlyt akasztani ,rákényszerítvén ,hogy adja örökbe a gyerekét . 33/N
2014. okt. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/152 anonim ***** válasza:
72%
egy 16 éves gyerek már tud felelősségteljesen viselkedni, gondolkodni, szexelni. lehet azért látom így, mert én még közelebb vagyok az adott korhoz (21 vagyok), és emlékszem a gimis másodikos énemre. én is akkor feküdtem le először az akkori barátommal, tudtuk mire kell figyelni, figyeltünk is rá, semmi baj nem lett. az akkori barátnőim nagy része is hasonló korban kezdett komolyabb kapcsolatokba, sokan akkoriban veszítették el a szüzességüket, és mindenki értelmes ember módjára védekezett. a 16 éves gyerek már nem feltétlenül gyerek, mint ahogy a 18 éves felnőtt se feltétlenül felnőtt. a védekezés nem 100%-os, de mint írtam, ez későbbi életkorban is ugyanígy előfordulhat, csak a 16 évest még szeretitek a kora miatt egrecíroztatni.
2014. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/152 anonim ***** válasza:
21%

Akkor felelősségteljes egy szexuális kapcsolat, ha a születendő gyermeket fel tudják nevelni. Egy 16 éves kislány nem tudja.

Ráadásul lelkileg is túl korai, kérdezz meg gyerekpszichológust. Hova siettetek??

2014. okt. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/152 anonim ***** válasza:
25%
Akkor lett volna felelőségteljes a kérdező ,ha szól az édesanyjának ,hogy a barátjával elérkezett egy olyan szintre a kapcsolatuk ,szükség lenne antibébitablettát íratni .
2014. okt. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/152 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem most már tökmindegy,hogy védekeztél,korán szexeltél,felelőtlen voltál és a kedves édesanyád nem figyelt oda rád,mert lássuk be azért ha az embernek van egy kamaszkorú lánya akkor szinte folyamatosan "lesben áll",normális esetben!Szóval ez már mind lényegtelen,mert a baba ott lesz és elsősorban az ő érdekét kell nézni!

Gyanítom a szüleid nem nagyon örültek a félig roma srácnak és ez is hozzájárul a döntésükhöz!A te érzéseidet most a hormonok irányítják amik épp azért termelődnek egy anyában,hogy ne hagyja magára a még magatehetetlen kisbabáját és felnevelje bármi történjék is! Viszont ez a hormon a nagymamákban nincs,a nagypapákban meg aztán főleg nincs!:) Nekik csak az a lényeg,hogy ne sírjon ott egy nemkívánt csecsemő amikor épp meccset nézne vagy aludna!:)

Nem írtad milyen körülmények között éltek vannak-e testvéreid,dolgoznak-e a szülők--de gondolom nem lehetnek olyan borzalmasak a feltételek ha azon gondolkodtak először,hogy melyik szoba kié lesz!:) Ergo ülj le anyukáddal megbeszélni a dolgot,mondd el az érzéseidet,hallgasd meg őt is és jussatok valahogy kompromisszumra! Lehet a származása és a hozzáállása miatt én az apukát kihagynám az egészből,talán jobban is járnátok! Lehet ez is pl. a szüleid döntésének az oka,hogy nem akarnak ahhoz a famíliához semmiféle kötődést! Beszéld meg velük!A másik meg,hogy most téged dugdoznak nehogy bárki rájöjjön,na ez a dolog legnehezebb része mert ezek szerint a szüleid másoknak akarnak megfelelni és inkább feláldoznák az unokájukat csak nehogy a szomszédok meg a munkatársak meg a sarki boltos megszólja őket! Na ez kemény dió! Ha az okát kideríted,hogy miért akarnak megszabadulni a babától akkor könnyebben rátalálsz a helyes megoldásra is!

2014. okt. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/152 anonim ***** válasza:
91%
Úgy osszátok mintha megölt volna valakit.15éves,meglett felnőttek hibáznak,nem egy gyerek lány.Már kinek jó az,ha az a szerencsétlen gyerek nevelő szülőkhöz kerül,vagy örökbe adják? Ennek a lánynak egy életre tönkre megy az élete,mert eltépik a gyerekétől.,vajon tényleg azt akarnák a szülei?Nem tudom mit lehet jogilag tenni,de csak nem adhatják örökbe ha az anyja nem akarja.Azt írod te dobtad ki a pasidat.Hát keresd meg,"félvért" írtál nem?Azok állítolag nagy gyerek szeretők,talán a fiú anyja megakadályozhatja örökbe adják az unokáját,hiszen az övé is.Botlottál hát istenem,más is szült 16évesen mégis jó anya.Én nem tudom a szüleid ezen mit szégyellnek,nem te vagy az első és utolsó sem.Keresd meg a pasid meg az anyját.Mit veszíthetsz.Hátha fordul a kocka jó irányba.Addig ok a szüleidnek ez egy sokk és plusz teher.De én nem hagynám a lányom tönkre menjen,esetleg meg öngyilkolja magát elkeseredésében.Az a baba a tied!és ne add oda senkinek.Akinek nincs gyereke arról nem te tehetsz,ezért a gyerekért neked fog a hasad fájni!
2014. okt. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/152 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező! A szüleid nem engednek ki az utcára sem? Remélem nem zártak be a lakásba, írod e-mailt akarsz írnia gyámhivatalnak.
2014. okt. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/152 anonim ***** válasza:
78%
en megertelek kerdezo,ne szidjatok mar,a tobbseg kozulletek is sexelet 16 evesen,csak nem egettetek igy meg magatokat.a babajaert harcol,kozulletek szult valaki.en igen negyszer es en is ugyanigy harcolnek ertuk ha ilyen helyzetbe lennek.igaz nem 16 voltam es volt ferjem,de ugyse hagynam ott a korhazba ha meg 10 szuletne se
2014. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/152 anonim ***** válasza:
72%

Ti teljesen gerinctelen, rosszindulatú ,szülõnek egyaltalàn nem valò àllatok vagytok . Milyen élete lesz velük? és az àrvahàzban milyen bûnözõ lesz belõle aki majd a ti kölykeiteket molesztàlja?

Anyucit meg apucit meg kell érteni? Kérdem én ki a halàl f......szànak a dolga rendes embert nevelni egy gyerekbõl aki ne legyen felelõtlen, na? Milyen szülõ az olyan amelyik a szarban hagyja a gyerekét és képes teljes lelki és pszichés traumàt okozni?

Sok ilyen történik , meg lehet oldani, hol a nagy gyerekpàrtisàg ? màskor annyira tudtok vauzni érte.

2014. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!