Hogy dolgozzam ezt föl?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,34 hetes terhes.Későn derült ki hogy terhes vagyok ezért elvetetni már nem tudtuk.Igazából én nem is szerettem volna akkor se elvetetni ha tudtam volna róla.De erről nem én döntök hiszen még nem vagyok nagykorú.Viszont a szüleim szeretnék örökbe adni a babát.Úgy hogy utánna már nem látogathatnám stb.Én úgy érzem hogy ebbe én fele fogok őrülni,már most minden nap sírok,és máson nem jár az eszem csak ezen,éjszakánként gyakran felébredek és akkor is csak sírok.Hogyan tudnám ezt feldolgozni?Hiszen én hordom ki,én érzem hogy rugdos minden nap,én fogom hallani ahogy legelőször felsír,ébn fogom először látni,az enyém,belőlem van.:'( Már most nagyon szeretem pedig még nem is láttam.Úgy érzem képtelen leszek rá hogy ezt feldolgozzam.Nem tudnám elfelejteni mindig eszembe jutna pl.anák napján hogy igen én is anya vagyok.Tudom hogy fiatal vagyok hozzá de nem bírom.:'( Annyira rossz anyagi helyzetbe nem élünk.Apa olyanokat mondogat hogy ha megtartjuk akkor elköltözik.És hasonlók.Nekik fontosabb a büszkeségük,hogy más meg ne tudja hogy terhes vagok.(mert nem járhatok sehova nehogy metudják.Nem állnak mellettem.Tudom hogy megtudnám csinálni,hogy mellette tanulok.Nem én vagyok az első szerintem aki ezt megtette.Ront a helyzeten az is hogy a baba apukája félig roma származású de nem olyan körülmények között élnek,és nem is hülye.Védekeztünk,a gumi kiszakadhatott amit nem vettünk észre,ezért is nem vettem észre hogy terhes vagyok.Azóta már régen szét mentünk de én még mindig szeretem és naygon nehéz őt elfelejtenem.Tudja hogy terhes vagyok de mikor elmondtam neki akkor annyit mondott rá hogy nem tőle van.:'( Úgy érzem én ebbe bele fogok betegedni ha elveszítem még a babámat is.Terhesség elött se voltam jó lelki állapotban a szakítás miatt.Sokáig együtt voltunk.Hosszú lett,de remélem érthetően írtam le,A válaszokat köszönöm.:'(
2014. okt. 5. 15:40
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/152 anonim ***** válasza:
69%

20-as! 17-es vagyok. Természetesen nem attól lesz felelősségteljes, hogy zsarolással ráveszi a szüleit arra, hogy megtartsák a babát...

Nem várható el egy anyától, hogy elvegyék tőle a gyerekét. Azért, mert nem akarják most, egyáltalán nem biztos, hogy nem fogják szeretni. Elvben engem sem akartak, most mégis sokkal jobb a családom, mint csomó másik velem egyidősnek, akiket történetesen nagyon is vártak a szülei... Nem kell pesszimistán hozzáállni, leoltani rögtön a másikat. Biztosan nagyon szép élete lesz a gyereknek a nevelőszülőknél. Vagy éppen nem, mert problémák mindenhol adódhatnak. Ha a kérdező kultúráltan, érvekkel alátámasztva rá tudja venni az otthoniakat a dologra, akkor miért ne tarthatná meg? Gyerek még kgen, nem kéne össze-vissza szexelni, ez is igaz. De nem ezt csinálta. Egy 16 évesben már eléggé tombolnak a hormonok, a mai világ felgyorsult, 13 évesen is szexelnek már páran, sajnos. Ha kellő felvilágosítást kapnak, akkor miért rossz dolog ez 16 évesen...?

2014. okt. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/152 anonim ***** válasza:
87%

Komolyan mondom, egyre jobban hányingerem van ettől az oldaltól, illetve egyes emberek válaszaitól.Ti tényleg jobban érzitek magatokat ettől, hogy leoltjátok a kérdezőt??Ha az én gyerekem lenne, én igenis megengedném, hogy megtartsa a babát, ha ő is akarja.Biztos nagyon mérges lennék, de akkor is csak a lányom érdekeit nézném.És az nem érdeke, hogy egy örök sebet hordozzon a lelkén, igen, ő tehet róla, mert meggondolatlan volt, de könyörgöm, ő még gyerek!!16 éves, még semmi élettapasztalata, az én feladatom, hogy szeressem, bátorítsam, jó útra próbáljam terelni.Leülnék vele, és megbeszélnénk, hogy segítek neki, de neki is ki kell vennie a részét a babázásból.Én szülőként szembeköpném magam, ha arra kényszeríteném a gyerekemet, hogy adja örökbe a saját gyerekét.Az meg, hogy nem vagyok köteles az ő gyerekét nevelni, igaz.De anyaként nem tudnám a saját kényelmemet az ő boldogsága elé helyezni.Tudjátok, ez a szeretet!

Kérdező, remélem, hogy te is meg tudod majd beszélni ezt a szüleiddel!Sok sikert és kitartást :-)

2014. okt. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/152 anonim ***** válasza:
80%

Egy oldalt olvastam el az bőven elég volt. Sok ember eléggé félregondolkozik. Szexeljen felelősséggel? AZ,hogy nevelné a gyereket,megtartja,akarja az NEM FELELŐSSÉG? Védekeztek. Nem tehet róla,ha becsúszott.

Várjon addig a szexel amíg nem tud eltartani egy gyereket? Akkor talán 35 éves koráig őrizze lakattal a szüzességét?

Nehogy már ismeretlenül bíráljátok.

Kedves kérdező! Anyaotthon,gyámhivatal. DE a szüleid erőszakkal nem vehetik el a babádat mikor megszülöd. A helyedben én rokonokhoz költöznék ha minden kötél szakad. Egy szülő feladata,hogy önzetlenül támogassa a gyerekét,igen akkor is ha becsúszik a baba. Nem azt mondom,hogy neveljék helyette, csak TÁMOGASSÁK.

2014. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/152 anonim ***** válasza:
32%

A kérdező apukája kerek-perec megmondta, hogy elköltözik, ha megtartják a babát, szóval még hely is lesz bőven. Majd esznek mennyei mannát, a számlákat meg fizetik a gyesből, a családi pótlékkal meg kereskednek a tőzsdén.

Öröm lesz és boldogság.

2014. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/152 anonim ***** válasza:
75%
nem mindenki adott negativ valaszt.a gyamhivatal segithet,de eroszakkal nem vehetik el toled a szuleid a babadat,en sem ertem,hisz ok a nagyszulok.az o veruk is benne van.de a szegyenerzetuk erosebb.nalunk ilyen esetekre segitseget nyujt Bojte Csaba szerzetes,tobb 100 gyereket nevel adomanyokbol,es ahogy o mondja Isten szeretetebol,nalatok nincs valami hasonlo
2014. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/152 anonim ***** válasza:
74%
Ti komolyan rákényszerítenétek a gyereket, hogy adja be árvaházba?Tudjátok ti, mi van ott??a nevelőszülők is marha jó ötlet, ismerek pár ilyet, és elég sz.r dolga van szegény gyerekeknek.Én nem tudom, a mai világból teljesen kiveszett az, hogy a családtagok tűzön-vízen keresztül harcolnak egymásért?Mindenki mindig csak a saját kényelmét nézi??Ne mondjátok már, hogy akkor fognak éhen halni, nyomorogni, ha megengedik, h a lányuk megszülje a kisbabát.Nem, itt arról van szó, hogy egyesek csak a saját érdekeiket nézik, de egy szülő-gyerek kapcsolatban igenis a szülő az, aki feláldozza magát a gyerekért, mindig, minden helyzetben!Ez lenne a normális.Legalábbis nálunk így működött, de én ismerek még sok ilyen családot.
2014. okt. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/152 anonim ***** válasza:
81%
Ja és még valami, nekem is megjött a terhesség harmadik hónapjáig, úgyhogy a kérdező nem hazudott,ilyen előfordulhat.
2014. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/152 anonim ***** válasza:
73%
58 as,en nem azt mondtam hogy adja orokbe.Bojte csabahoz olyan anyak is kerulnek babastol akik nem tudjak eltartani magukat,de apuka nem mehet oda lakni,csak egyedulallo anyukak babaval.szerintem egy ilyen megoldas a legjobb,a szulei?gondolkozz,jelenleg is bezarva tartjak a lanyt,mit akarsz aok mneveljek.
2014. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/152 anonim ***** válasza:
84%

"naturtrübes Edelweiß nevű felhasználó válasza:


Hát, kérdező, a punci néha bajba sodorja az ember lányát, ha nem nézi meg, kit, hogyan s mikor enged be oda.

Megszülöd a gyermekedet, akit ha megtartasz, nyomor, kitaszítottság lesz a sorsotok, régen az ilyenekre éhhalál várt, ma már dobnak nekik egy tál meleg ételt a Blahán. Bárhová mész, kolonc leszel annak a nyakán, aki talán befogad.

Ha eldobod magadtól, akkor pedig egy életed át gyötörni fog a gondolat, hogy eltaszítottad a gyermekedet. Rémálmaid lesznek, állandóan e körül fognak járni a gondolataid, emellett meg leszel bélyegezve, mígnem előjönnek a szuicid hajlamok...

10 perc gyönyörért egy fiatalon tönkretett élet. Az anyatermészet néha nem ismer kegyelmet. De ez így van rendjén."


Ebben nagyon tévedsz.Az én anyukám engem is nagyon fiatalon szült, és mégsem maradt egyedül, a férfiak később is bolondultak utána, hiába voltam én is mellette.Férjhez is ment aztán, és teljesen normális családunk lett.És nem volt a sorsunk nyomor, meg kitaszítottság, mert ő is lediplomázott kisgyerekes anyukaként, úgyhogy nem kellett a Blahán állnunk. :-)

2014. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/152 anonim ***** válasza:
62%
a 60as jol megmondta,ugyes
2014. okt. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!