Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dolgozzam ezt fel?...

Hogyan dolgozzam ezt fel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Anyám kidobott otthonról, valamennyi cuccomat magunkkal vittük és a barátomhoz költöztem, most nem enged se haza, de a maradék cuccaimat sem hajlandó odaadni. (nem enged be a lakásba és rendőrrel, feljelentéssel fenyeget, ha feltöröm az ajtót, vagy erőszakkal megyünk be) Állítólag nekiállt eladogatni az értékesebb holmijaimat, közte azokat is, amiket még a barátom hagyott náluk (legalábbis nekünk azt mondta a telefonban, hogy kidobta, de kizárt, hogy pont ezeket dobná ki), ruháimat is. Nagyjából már sikerült feldolgozni az elköltözést és jó helyünk van a barátomnál, de iszonyatosan nyomaszt, hogy mi lesz a sorsa a maradék, évek alatt összegyűjtött személyes holmimnak, amik között értékesebb dolgok is voltak. Görkorcsolya, biciklik, konyhai edények, gépek, elég drága egyetemi, szakmai könyvek, személyes jegyzetek, túrafelszerelések, hegyi-túrasátrak, ha nem is értékes, de egyébként szeretett, megszokott holmik, amelyek emlékekhez kötődtek. Minden félretett pénzem és fizetésem a hobbijaimra költöttem, ezekhez a tárgyakhoz nem férek most hozzá.

Ráadásul úgy érzem anyám direkt csinálja ezt. Mármint először az volt a célja, hogy kidobott, de mostmár csak az, hogy bántson.Azoknak, akik a jogokkal jönnének, igen, be vagyok oda jelentve, ezért bármikor bemehetnék, de ha csak fizikai erőszakkal lehetséges, így mit sem érek a jogaimmal. Arra viszont gondoltunk, hogy amikor nincs otthon, feltörjük a lakást, és elvisszük amit kell, de félünk, hogy a végén még feljelent minket és kitalálja, hogy más is eltűnt onnan.


2014. febr. 15. 17:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Hívd fel a rendőrséget, és kérd meg őket, hogy jöjjenek veled házhoz, ameddig elviszed a személyes holmijaidat, majd jelentkezz ki arról a címről.
2014. febr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Menj vissza a rendőrökkel, és hozd el a dolgaid. Te komolyan be tudnál törni a saját lakásotokba? Drogozol vagy minek dobtak ki?
2014. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Nem drogozok, szerintem anyám drogozik :D legalábbis úgy viselkedik... A rendőrök nem jönnek ki ilyen hülyeség miatt kísérgetni az embert.
2014. febr. 15. 17:18
 4/35 A kérdező kommentje:
19 vagyok.
2014. febr. 15. 17:18
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
De miért dobott ki?
2014. febr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Nem tudnék betörni, de tudom hogyan kell kinyitni az ajtót kívülről. Nem egyszer hagytam már otthon a kulcsom és más zárta be az ajtót, volt pár órám feltalálni magam. Gyakorlatilag ha lecsavarozom a levélbedobót valami kis lapos cuccal, meg tudom fogni a kilincset és ki tudom nyitni az ajtót. Korábbi konfliktusok miatt (volt már, hogy nem engedtek be a lakásba) meglazítottam a hevederzárat, így egy erősebb lökésre kijönnek a csavarok a fából.
2014. febr. 15. 17:20
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
ennyire tehetetlen vagy? a rendőröknek kötelességük ezért kijönni mert a jogod van a holmiaidat elvinni amíg be vagy jelentve sőt igazából ki sem dobhatott volna, ugyanis van olyan ismerősöm aki az alkoholista apját csak azért nem tudta kirakni mert be van jelentve.Szóval ne légy ennyie buta, a rendőrök ki jönnek és ha nyafiznak hogy minek akkor nyugodtan mond azt a telefonba hogy tudod hogy minden hívás fel van véve és kutya kötelességük kijönni pfff.
2014. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért. Mindig kötekedett, veszekedett, aztán egyszer csak kidobott. Én költöztem is, de csak kevés cuccot vittem el.
2014. febr. 15. 17:21
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Meg sem próbálod azt a lehetőséget, amit ajánlunk? Akkor minek kérdeztél? Vagy csak sajnáltatni szeretnéd magad?

Én tizenhat évesen éltem meg, hogy kidobtak otthonról, miközben jól tanultam, nem buliztam, nem ittam, nem cigiztem, nem drogoztam, mindössze csak azért, mert rövidre vágattam a hajam, ami anyukámnak nem tetszett.

2014. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt az ok, amiert kidobott?
2014. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!