Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dolgozzam ezt fel?...

Hogyan dolgozzam ezt fel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Anyám kidobott otthonról, valamennyi cuccomat magunkkal vittük és a barátomhoz költöztem, most nem enged se haza, de a maradék cuccaimat sem hajlandó odaadni. (nem enged be a lakásba és rendőrrel, feljelentéssel fenyeget, ha feltöröm az ajtót, vagy erőszakkal megyünk be) Állítólag nekiállt eladogatni az értékesebb holmijaimat, közte azokat is, amiket még a barátom hagyott náluk (legalábbis nekünk azt mondta a telefonban, hogy kidobta, de kizárt, hogy pont ezeket dobná ki), ruháimat is. Nagyjából már sikerült feldolgozni az elköltözést és jó helyünk van a barátomnál, de iszonyatosan nyomaszt, hogy mi lesz a sorsa a maradék, évek alatt összegyűjtött személyes holmimnak, amik között értékesebb dolgok is voltak. Görkorcsolya, biciklik, konyhai edények, gépek, elég drága egyetemi, szakmai könyvek, személyes jegyzetek, túrafelszerelések, hegyi-túrasátrak, ha nem is értékes, de egyébként szeretett, megszokott holmik, amelyek emlékekhez kötődtek. Minden félretett pénzem és fizetésem a hobbijaimra költöttem, ezekhez a tárgyakhoz nem férek most hozzá.

Ráadásul úgy érzem anyám direkt csinálja ezt. Mármint először az volt a célja, hogy kidobott, de mostmár csak az, hogy bántson.Azoknak, akik a jogokkal jönnének, igen, be vagyok oda jelentve, ezért bármikor bemehetnék, de ha csak fizikai erőszakkal lehetséges, így mit sem érek a jogaimmal. Arra viszont gondoltunk, hogy amikor nincs otthon, feltörjük a lakást, és elvisszük amit kell, de félünk, hogy a végén még feljelent minket és kitalálja, hogy más is eltűnt onnan.


2014. febr. 15. 17:10
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Jó, de jelenleg engem a bántalmazó akar kijelenteni.. érted. Fordított a dolog.

És ha elköltözök végleg evidens, hogy 3 hónap múlva már ki tud ugye jelenteni. Nem? De.

2014. febr. 15. 17:39
 22/35 anonim ***** válasza:
Mindegy ki a bántalmazó vagy bántalmazott csak úgy nem lehet valakit kijelenteni és addig amíg nem telik el a 3 hónap nem kell ettől tartanod,nem is arról beszélek hogy maradj ott csak hogy ezen ne tojjál be, nem jelenthet ki addig és nyugodtan ki mehetsz a holmidért.Csak nem értem hogy lehetsz ilyen tutyimutyi,pedig nekem se volt semmi az apám mégis több kurázsi volt bennem 16 évesen.
2014. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Most úgy mindentől függetlenül képzeld el, hogy (mert én sem vártam volna ezt 1-2 éve) a megszokott biztonságos környezetedből egyszer csak kitesznek és még a személyes holmidhoz sem férsz hozzá rendesen. Gyakorlatilag csak egy lány vagy egy táskával. Ezt elég nehéz feldolgozni. Nem csak a jogi részével van baj. Ez igazából lelkileg is megvisel.
2014. febr. 15. 17:50
 24/35 anonim ***** válasza:
hát nem tudom,(hisz még nem dobtak ki engem csak baltával kergetett meg az apám) de én biztosan lelkileg csak úgy tudtam volna feldolgozni hogy először kibőgöm magam a párom vállán ,aztán amikor már kicsit lenyugodtam a lelki nyugalmam érdekében tuti hogy feljelentettem volna ezért is, meg visszamenőleg mindenért amit valamit tett ellenem hisz már nincs veszíteni valóm.
2014. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
No igen, viszont az én anyám megelőzött. (sajnálom a baltás kergetést, remélem te is elköltöztél) szóval az én anyám viszont több ízben feljelentett súlyos testi sértésért és egyebekért állítólag, már megkezdődtek a tárgyalások. Ugye milyen jó? Közben meg ő a pszichopata de nem tudom bizonyítani. Neki állítólag látleletei vannak a "veréseimről"
2014. febr. 15. 18:01
 26/35 anonim ***** válasza:
amikor az apámnak egyszer ámokfutása lett rájöttünk egy hivatalos megoldásra, egyzserre kell kihívni a mentőt és a rendőrséget és akkor beviszik az idegosztályra.ezt fel is jegyzik így tudja az ember bizonyítani az igazát akkor is ha nem viszik be, de minden kihívásnál jegyzik az esetet amit be lehet mutatni a bíróságnál.
2014. febr. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Hát nálunk sosem volt ilyen. Egyébként a helyedben szerencsésnek érezném magam, hogy nem voltál benne a hírekben ilyen címszóval:

"Kovács Béla XY-i lakos baltával meggyilkolta fiát és élettársát, majd magával is megpróbált végezni, a rendőrök elfogták" mert ahogy elnéztem nagyon közel jártatok hozzá. Remélem már nem laktok ott. Vagy ő nem.

2014. febr. 15. 18:12
 28/35 anonim ***** válasza:
kié a lakás?
2014. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Nos,odamész az ajtóhoz, csenget,anyuka nem enged be.

Telefont előveszed,felhívod a 107-t és elmondod,h a bejelentett lakcímedre nem engednek be,kéred a rendőri intézkedést. Lakcímkártya, személyi legyen nálad.

Jobb esetben ekkor anyud ajtót nyit a rendőröknek,lesz kiabálás stb. Megegyeztek,kipakolod a cuccod. Anyud köteles beengedni.

Rosszabb esetben kapsz egy jogi felvilágosítást,miszerint polgári peren érvényesítheted követelésedet.

De mivel a rendőr nem látnok,így nem fogja tudni,h jogilag tényleg kié mi.

legjobb ügyvédi felszólító levelet küldeni,majd ezt követően jogi útra terelni.

Ahogy írtad már 8 napon túl gyógyuló sérüléseket is okoztál neki,így lehetséges,h anyud fogja kérni a távoltartást tőled. Abban az esetben is egy meghatározott időben/ideig jogodban áll a személyes holmijaidat elvinni.

2014. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Amúgy a saját lakásod ajtaját akkor töröd be,amikor csak akarod....
2014. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!