Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan dolgozzam ezt fel?...

Hogyan dolgozzam ezt fel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Anyám kidobott otthonról, valamennyi cuccomat magunkkal vittük és a barátomhoz költöztem, most nem enged se haza, de a maradék cuccaimat sem hajlandó odaadni. (nem enged be a lakásba és rendőrrel, feljelentéssel fenyeget, ha feltöröm az ajtót, vagy erőszakkal megyünk be) Állítólag nekiállt eladogatni az értékesebb holmijaimat, közte azokat is, amiket még a barátom hagyott náluk (legalábbis nekünk azt mondta a telefonban, hogy kidobta, de kizárt, hogy pont ezeket dobná ki), ruháimat is. Nagyjából már sikerült feldolgozni az elköltözést és jó helyünk van a barátomnál, de iszonyatosan nyomaszt, hogy mi lesz a sorsa a maradék, évek alatt összegyűjtött személyes holmimnak, amik között értékesebb dolgok is voltak. Görkorcsolya, biciklik, konyhai edények, gépek, elég drága egyetemi, szakmai könyvek, személyes jegyzetek, túrafelszerelések, hegyi-túrasátrak, ha nem is értékes, de egyébként szeretett, megszokott holmik, amelyek emlékekhez kötődtek. Minden félretett pénzem és fizetésem a hobbijaimra költöttem, ezekhez a tárgyakhoz nem férek most hozzá.

Ráadásul úgy érzem anyám direkt csinálja ezt. Mármint először az volt a célja, hogy kidobott, de mostmár csak az, hogy bántson.Azoknak, akik a jogokkal jönnének, igen, be vagyok oda jelentve, ezért bármikor bemehetnék, de ha csak fizikai erőszakkal lehetséges, így mit sem érek a jogaimmal. Arra viszont gondoltunk, hogy amikor nincs otthon, feltörjük a lakást, és elvisszük amit kell, de félünk, hogy a végén még feljelent minket és kitalálja, hogy más is eltűnt onnan.


2014. febr. 15. 17:10
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Elég rossz környéken lakunk sajna. Ha mondjuk Budaörsön laknánk akkor számítanék is a segítségre, de itt a sok drogost, meg vandált, meg hajléktalant, meg proli tolvajt istápolják 0-24 és szerintem elegük van a lakótelepi emberekből már.
2014. febr. 15. 17:22
 12/35 A kérdező kommentje:
Hé! meg fogom próbálni! De nem most azonnal.
2014. febr. 15. 17:23
 13/35 A kérdező kommentje:
Ja igen, az ok: Folyton kötekedett, mindenféle kölcsönöket vett fel amit elherdált hülyeségekre, aztán amikor elfogyott a pénze és jöttek a behajtók levelei elkezdett engem támadni és tőlem követelt pénzt. Én meg ugye éltem egy klassz életet és nem hagytam bemocskolni, evidens volt, hogy miután kérni már nem tud, idővel lopni is fog tőlem, majd kitesz a lakásból.
2014. febr. 15. 17:24
 14/35 anonim ***** válasza:
a lényeg jogod van hívni a rendőrséget sőt ki sem dobhatott volna. Szóval hívd fel őket de úgy hogy anyádnak erről nem szólsz mert akkor biztos kitalál ez ellen valamit. Aztán holmikat felkapod és ennyi.Valaki ennyire tehetetlen legyen.Sajnállak,de azért én tuti annyira kétségbe lettem volna esve hogy mindent megnéztem volna a jogaimat illetően és úgy vágok vissza.Egy embert a bejelentett helyéről csak akkor lehet kidobni ha legalább 3 hónapja nem él az adott helyen és ezt tanúval is tudják bizonyítani
2014. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
Többször tűntek el már dolgok, sokszor napokig nem engedett be a lakásba bevásárlás után és ugye miután visszamehettem szépen eltűnt minden a hűtőből. Soha semmit nem sajnáltam tőle. Diákmunkával kerestem a pénzem, ő nem dolgozott, mindig panaszkodott, hogy fázik, meg beteg, meg, hogy hagyjam az iskolát inkább dolgozzak rendesen és adjak többet a közösbe. Miután barátom is lett aki megvédett érzelmileg inkább feladta a harcot, egyre többször zárt ki, majd végül elvette a kulcsomat is.
2014. febr. 15. 17:27
 16/35 A kérdező kommentje:
Persze, de ha egyszerűen nem enged vissza, akár 3 hónapig, vagy ha vissza is megyek folyton kötekszik, veszekszik, lop, és még meg is ver (többször megvert) akkor idővel biztosan ki leszek onnan jelentve! Hisz egyébként ő is megmondta, hogy ez az egyik célja. Mert neki úgy jobb lesz majd.
2014. febr. 15. 17:28
 17/35 A kérdező kommentje:
Hiába közöltem már korábban, hogy önként költözöm a barátomhoz és hiába töltöttem náluk egyre több időt, ragaszkodik ahhoz, hogy kitegyen a lakásból és amit még lehet, gondolom pénzzé akar tenni a cuccaim közül. A biciklikről például azt mondja, hogy csak 40 ezer forintért adja vissza őket, és addig zálogban vannak. A görkorcsolyát állítólag kidobta, szerencsére a többi holmim értékéről nincs tudomása, de minél előbb el akarjuk hozni azokat is.
2014. febr. 15. 17:30
 18/35 anonim ***** válasza:
áááá ez nem igaz, mondom hogy nem is dobhatott volna ki mire te azzal jössz persze de akkor ez meg az lesz és megver stb. Banyek zsaruk :igazolod hogy ott laksz bemész holmikat el és soha többet nem találkozol vele.Ne a de-ken rágódj.Már fáj a hülyeség.
2014. febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
még valami ha csak úgy a másik bele egyezése nélkül ki lehetne jelenteni valakit akkor sok terrorizált nő vagy férfi megszabadulna a bántalmazójától
2014. febr. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
Jó, hát nyugodj már meg, ez lesz. Akkor átmegyünk rendőrrel, elhozzuk a maradék holmit, átjelentkezem a barátomhoz hivatalosan, és soha többet nem megyünk vissza. Ez fog történni.
2014. febr. 15. 17:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!