Hogy dolgozzam ezt föl?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok,34 hetes terhes.Későn derült ki hogy terhes vagyok ezért elvetetni már nem tudtuk.Igazából én nem is szerettem volna akkor se elvetetni ha tudtam volna róla.De erről nem én döntök hiszen még nem vagyok nagykorú.Viszont a szüleim szeretnék örökbe adni a babát.Úgy hogy utánna már nem látogathatnám stb.Én úgy érzem hogy ebbe én fele fogok őrülni,már most minden nap sírok,és máson nem jár az eszem csak ezen,éjszakánként gyakran felébredek és akkor is csak sírok.Hogyan tudnám ezt feldolgozni?Hiszen én hordom ki,én érzem hogy rugdos minden nap,én fogom hallani ahogy legelőször felsír,ébn fogom először látni,az enyém,belőlem van.:'( Már most nagyon szeretem pedig még nem is láttam.Úgy érzem képtelen leszek rá hogy ezt feldolgozzam.Nem tudnám elfelejteni mindig eszembe jutna pl.anák napján hogy igen én is anya vagyok.Tudom hogy fiatal vagyok hozzá de nem bírom.:'( Annyira rossz anyagi helyzetbe nem élünk.Apa olyanokat mondogat hogy ha megtartjuk akkor elköltözik.És hasonlók.Nekik fontosabb a büszkeségük,hogy más meg ne tudja hogy terhes vagok.(mert nem járhatok sehova nehogy metudják.Nem állnak mellettem.Tudom hogy megtudnám csinálni,hogy mellette tanulok.Nem én vagyok az első szerintem aki ezt megtette.Ront a helyzeten az is hogy a baba apukája félig roma származású de nem olyan körülmények között élnek,és nem is hülye.Védekeztünk,a gumi kiszakadhatott amit nem vettünk észre,ezért is nem vettem észre hogy terhes vagyok.Azóta már régen szét mentünk de én még mindig szeretem és naygon nehéz őt elfelejtenem.Tudja hogy terhes vagyok de mikor elmondtam neki akkor annyit mondott rá hogy nem tőle van.:'( Úgy érzem én ebbe bele fogok betegedni ha elveszítem még a babámat is.Terhesség elött se voltam jó lelki állapotban a szakítás miatt.Sokáig együtt voltunk.Hosszú lett,de remélem érthetően írtam le,A válaszokat köszönöm.:'(
2014. okt. 5. 15:40
 111/152 anonim ***** válasza:
86%
Én azért ledöbbenek komolyan, ennyire érzéketlen embereket. Igen, megvan a baj, de odaadni az unokájukat?Ti képesek lennétek erre, vagy a gyereketeket erre kényszeríteni. Nekem ez felfoghatatlan. Ha anyagilag belefér, biztos a lányomra kemény idő várna, de kitartanék mellette, szeretném az unokám és megoldanánk. Aludni nem tudnék a tudattal, hogy mi lehet az unokámmal. Ez a nyakamra szüli, igen kemény szabályok lennének, de ezért vagyunk család, nem azért, hogy eltüntessük a saját vérünket, mert probléma.
2014. okt. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/152 anonim ***** válasza:
11%

111es, ez így tényleg nagyon szépen hangzik. Egy ideális világban valószínűleg ez nem is lenne kérdés, de ez itt most a csúnya nagy valóság.

Rengeteg nagymama/nagypapa van akik szombaton pár órára imádják a kis unokájukat, de ha már 1-2 napra, ne adj isten 1 hétre magukhoz kéne venni, akkor már jön is, hogy maguknak szülték, nem nekik. Itt viszont nem napokról, évekről van szó. A nyakukba kapnak egy nem kívánt csecsemőt és még tapsikoljanak is hozzá? Pont abban a korban vannak, amikor már várják, hogy kirepüljön a gyerekük a fészekből, és megint csak ketten legyenek egymásnak, legyen végre egy kis nyugi, erre itt a baba, kezdhetnek mindent elölről.

Önzőség? Lehet, de azért meg lehet őket érteni.

Szerencsére nem vagyok ebben a helyzetben, de valószínűleg én is örökbeadatnám. A lányom érdekében. Még maga is gyerek, abban a korban van amikor tanulnia kell, barátokat, élményeket szerezni és nem koszos pelust cserélni, naponta 83x. Gyereke lehet még, gyerekkora csak egy van.

2014. okt. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/152 anonim ***** válasza:
82%
Biztos nagyon boldog élete lesz, ha akarata ellenére örökbe adatják vele a gyerekét, attól, hogy 16 éves, még nagyon erős anyai ösztönök elő jöhetnek ugyanúgy, mint egy felnőtt nőnél. Ez nem úgy működik, mintha egy kiskutyáról lenne szó, hogy majd lesz másik, ezen pedig pár hónap után túljutok. A lehetőséget talán meg kéne kapnia, bármennyire is kényelmetlen ez a nagyszülőknek, bár nekem furcsa, hogy itt az ő unokájukról is szó van, akiről ilyen könnyen lemondanak a kényelem miatt.Ezek szívtelen emberek, nem tudom őket védeni, mert aki ilyen könnyen lemond az unokájáról az milyen ember lehet?
2014. okt. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/152 anonim ***** válasza:
84%
figyelj.itt az a helyzet,hogy ez a lány szeretné megtartani a gyereket.ez már önmagában is felelösségvállalás,hogy nem kidobja a nyakából,hanem vállalni szeretné,amit tett.a szüleinek kutya kötelessége lenne mellette állni, nem helyette nevelni a gyereket,hanem segítrni,hiszen ök egy család.azzal,hogy a szülök az ö akarata ellenère örökbe akarják adatni a gyereket,a saját szegènységi bizonyítványukat állitják ki, hiszen megbízhatatlanok, önzök és a saját gyerekük nem számíthat rájuk,ha bajban van.akkor kire számítson.a pofámròl leègne a bör,ha a saját gyerekemnek családsegítöhöz kène fordulnia, mert én,az anyja nem segítek neki.nem tudom, elötted milyen példa állt,hogy ezt normálisnak tartod, illetve milyen anya, szülö vagy.de gyanitom, hogy semmilyen, nincs is gyereked, úgy meg nagyon könnyü okosnak lenni.kérdezö,ha te akarod ezt a babát,ne add ki a kezedböl, mert egy életreszolo fájdalom lesz benned.én írtam, hogy volt egy abortuszom, amit én akartam, de még így évekbe telt, mire úgy ahogy kihevertem.
2014. okt. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/152 anonim ***** válasza:
5%

Afölött a kommentem fölött, hogy húzzon anyaotthonba és teremtse meg ő a feltételeket magának meg a gyerekének, miért siklott el mindenki?


Akkora nagy a mellényetek, hogy vívávú így meg úgy felelősséget vállal, egy nagy fszt vállal felelősséget. Egyelőre csak annyit látok, hogy a környezetét kényszeríti rá, hogy felelősséget vállaljanak.


Lesz egy szerencsétlen gyerek egy timimamival,lesz két nagyszülő,aki látástól Mikulásig melózik, aztán majd jó gyereksírásra mehetnek haza nap mint nap. Idősebb fejjel bizti mindenki csak erre vágyik, és nincs ám szükségesük pihenésre.

Aztán lesz egy 16. éves tiniapuka, aki alig, hogy nagykorú lesz, nyï

nyögni fogja a gyerektartást.


Mindeközben a kedves timimami meg ül a babérjain és babázik. Mondom mégegyszer. Ha annyira akarja a gyerekét, menjen anyaotthonba,hagyja a szüleit élni. Teremtse meg ő maga a feltételeket a gyerekezeshez, és ne csak a sültgalambot várja a szájacskájába!!!

2014. okt. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/152 anonim ***** válasza:
84%

115.

Hát te ne vállalj gyereket, mert ha élete legnehezebb pillanatában így állsz hozzá, jobb ha nincs. Nem siklott el felette senki, csak egy normális szülő nem dobja ki az utcára a lányát és az unokáját, hogy majd megtanulja. Ilyet nem is tudom milyen ember tesz?

2014. okt. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/152 anonim ***** válasza:
71%
Figyelj már utolsó!neked van gyereked?ha van,akkor csak sajnálni tudom szerencsétlent,hogy ilyen beszűkült látókörű,önző,csak magára gondoló anyja van.akkor most ha valakinek motorbalesetben mondjuk eltörik s gerince,akkor azt adja be az anyja vhova,mert ő erre nem ér rá és úgyis a gyerek tehet róla mert minek ült motorra??ha meg nincs gyereked,akkor dugulj el és inkább ne szülj soha,mert fogalmad sincs arról,mi az az emberség.szerencsére nem mindenki ilyen szegényes lelkivilágú,mint te,az én anyám nem ilyen,és nagyanyám és dédanyám se ilyen volt és én se vagyok ilyen,sőt a barátaim sem ilyenek.az ilyen felfogásúaknak,mint te,nem való gyerek,az anyaság arról szól,hogy mindenen át küzdesz a gyerekedért önzetlen szeretettel,úgyhogy neked bőven van még mit tanulni az életben!
2014. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/152 anonim ***** válasza:
79%
Utolsóelőttinek szólt
2014. okt. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/152 anonim ***** válasza:
2%

Azért a motorbalesetet meg a tinédzserkori felelőtlen szexet ne vegyük egy kalap ála, légyszi.


És igen, tanulja csak meg, hoyg a tetteinek súlya van! Ez nem a szülei felelőssége, hanem az övé. Ha dugni gyerekfejjel volt esze, akkor a következményét vállalni is legyen! Ez így helyes.


Szóval motorbaleset vs tinimami. Akkor vonok én is egy párhuzamot: Akkor a tüdőrákosok, akik a cigitől lettek ne lássuk el. A kövéreket (ugye anyucik, azért van rajtatok si egy kis feles zsír, ugyehogyugye? :P) szintén ne, mert a zabálásukkal a saját keringésüket teszik tönkre tudatosan???!!!


Na látod már, mekkora baromság egy baleset, és egy gyerekkori keffentés között párhuzamot vonni?

2014. okt. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/152 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj,h neked az érzelmi intelligenciaszinted van a béka segge alatt,úgy nincs értelme veled vitatkozni
2014. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!