Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/148 anonim ***** válasza:
75%
1M Ft netto jövedelemből kifejezetten alacsony 55E Ft gyerektartást fizetni és ha az ex beperelne emelésért, meg is nyerné, tehát jobb lenne, ha átgondolnád ezt, hogyan lehetne megoldani, hogy a lányod a Te értékrendedet is megismerje, elfogadja, de Te is megértsd azt, ő más közegben nő fel, ami mégiscsak a szülei "hibája", tehát ez nem fekete-fehér.
aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/148 anonim ***** válasza:
77%

#76

Az pontosan elég volt, hogy láttad már akkor is, hogy nem tud bánni a pénzzel és ennek ellenére felcsináltad. Mit hittél, hogy majd szülés után egyből megtanulja a pénz kezelést? Ezért voltál felelőtlen, mert ott volt az intő jel előtted, de te csak a hormonjaidat vetted figyelembe. Most meg nyafogsz.Az exed nem változott rossz irányba, már akkor is ilyen volt, amikor a farkad állt mint a cövek rá. A te kizárólagos felelősséged, hogy nem vetted komolyan a valódi énjét, vagy nem akartad tudomásul venni a hormongőzös állapotodban.

És nem, én nem sajnálom 1 percig sem ezt a felelőtlen kandúrt, mint ahogyan itt volt kedves ezzel vádolni egy válaszoló.

aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/148 A kérdező kommentje:
#82 nemsokára születik a következő gyerek, szóval nem kap emelést😌. 55 ezret ítéltek meg. A magas jövedelem nem eredményez magas gyerektartást😉.
aug. 9. 13:45
 84/148 anonim ***** válasza:
81%
84, de simán kapna emelést, másik gyerek mellett is. A bírót nem fogja meghatni, hogy te be akarod fektetni a pénzedet :D
aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/148 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, idén - hacsak nem tudod igazolni, hogy ez a teljeaítőképességed meghaladja - gyerekenként 100 ekörüli összeget ítélnek meg tartásként.
aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/148 A kérdező kommentje:
#83 Nem voltam teljesen tisztában azzal hogy milyen az exem mert régebben más arcát mutatta nekem én meg szerelmes voltam az aggasztó jelek ellenére is 😌. De te biztos az eszeddel szeretsz bele a másikba, én evilúciósan nem így fejlődtem ki hiába oktatsz ki🤣
aug. 9. 13:50
 87/148 anonim ***** válasza:
88%

#87

Akkor így jártál, tehát befejezheted a teljesen felesleges nyígást. Elvetted, felcsináltad, otthagytad, ez a következménye. Attól, hogy itt nyafogsz, az exed nem fog változtatni az életmódjàn és a lányotokén sem. És mindezt szépen végig nézheted ezután is.

És a teljesen nem voltál tisztában megmutatja, hogy amit kellett azt azért láttad, de inkább vakon maradtál. Mert ez volt a könnyebb.

aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/148 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, Te teljesen el vagy tájolva. Fele ekkora fizetésnél is megítélné a bíróság az emelést, ha az exed kérné, gyerekenként simán mehet a 100E/gyerek. Ennél jóval kisebb bejelentett fizetésre kap ismerősöm 80E/hó gyerektartást 1 gyerekre.
aug. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/148 A kérdező kommentje:
#88 azért valljuk be, szereted kioktatni a másikat, ha te megteheted akkor én is kiadhatom itt a feszkót😌
aug. 9. 14:10
 90/148 anonim ***** válasza:
80%
Csak nem szeretem, ha valaki ennyire szereti az ártatlant adni kérdező, mint ahogyan te is teszed. Egyáltalán nem vagy ártatlan abban, hogy ebbe a helyzetbe kerültél. Sőt, nagyon is tehetsz róla. Az, hogy nem voltál hajlandó szembenézni a tényekkel nem ment fel a felelősség alól.
aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!