Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/148 anonim ***** válasza:
79%
Csinájjá még egy pár gyereket,aztán gyere ide ríni,hogy nem tudod őket eltartani.
aug. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/148 A kérdező kommentje:
De mi olyan hihetetlen van abban, hogy havi 50ből megvan a kajám. Csak a vasárnapi ebéd után eszem nasit, azon kívül nagyon ritkán, meg nem eszem üres kalóriákat, így nincsen állandó éhségérzetem. Meg persze figyelem mi akciós és a lesárgazott dolgokat sem vetem meg, így pedig még különleges fogásokra is futja. Mi ebben az érthetetlen?
aug. 9. 09:05
 43/148 anonim ***** válasza:
100%
És a feleségedé ugyanúgy 50? Vagy a "te azt eszed amit te vettél, én meg az enyémet" van nálatok?
aug. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/148 anonim ***** válasza:
87%

Lesárgázott... felénk akciósnak meg leárazottnak hívják.


Kérdező, 10 deka minőségi felvágott minimum 300 ft, akciósan. 3-4 zsemle, péksütemény, zöldségek (legyen csak egy paprika meg egy paradicsom), már majdnem megvan egy ezres egy napra, és ez max két étkezés, nem több. Nincs benne főtt étel, nincs benne semmi tejtermék, nincs benne gyümölcs. És te állítod, hogy napi 1600 környékén megvan a teljes étkezésed.

aug. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/148 anonim ***** válasza:
72%

Én elhiszem, hogy ennyiből megvan a kajád, mi is jóllakunk egészséges kajákkal 50/főből.


Te azt nem érted meg, hogy a gyerek nem csak eszik. Van egy ráeső rezsi, iskolai költségek, ruha, cipő, kozmetikumok, mint sampon, betét, társai, azért, mert a feleséged a férje házában lakik, a te gyereked rezsijének minimum a felét illene állnod.


Minimum, és akkor továbbra is az a helyzet, hogy mivel te nem veszed ki a részed természetben ugyannnyiea a gyerek nevelésében, ezért anyagilag többel illene beszállnod, mint a költségei fele.

aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/148 anonim ***** válasza:
76%
A havi 55 az mire elég szerinted? Örülj, hogy ez a "pénzéhes" nő nem ment bíróságra megemeltetni a tartásdíjat. Inkább ne pofázz neki fukarkám, mert a végén véget ér a jóindulata és fizethetsz hivatalosan is többet.
aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/148 A kérdező kommentje:
#44 nem veszek zsemlét mert gazdagságtalan és ugyanolyan éhes marad tőle az ember..mi sütjük a teljes kiörlésű kenyeret, és abból elég két szelet reggelire mert LAKTAT és 1000 forintból csinál az ember 3 kiló kovászos kenyeret felszeleteli, levfagyasztja kisseb adagokban.. 3 kiló kenyér egy személyre elég egy hónapban pláne úgy hogy magas a tápanyag értéke. Felvágottból fejenként elég heti 15 deka, ha nincs akció akkor az havi 2000 ha van akkor örülünk és akkor 1000 forint (és nem olcsó párizsit eszünk). Sajtból is elég heti 15 deka/fő így 2000ft/fő/hó. Lényeg hogy hidegkaja havi 15-20 ezer forint/hó ezen kívül szoktunk turmixot fogyasztani NÖVÉNYI TEJBŐL BABÁNBÓL ÉGY BOGYÓSGYÜMÖLCSBŐL ez havi 8000 ezer Ft/hó ezen kívűl a főtt kaja nekünk 15 ezer Ft/hó és szoktunk húst enni és nem sajnáljuk magunktól a salátákat sem. Múltkor sütöttünk csirkét, csináltunk tzatikit és tortillát (10-ed annyiba kerül a házi mint bolti) és avokádós salit is csibáltunk, ez fejenként 1000 forint volt.
aug. 9. 10:07
 48/148 A kérdező kommentje:

15-20 ezer hideg kaja (zöldség is szerepel benne)

8-10 ezerturmix, vagy egyéb gyümik

15-20 ezer meleg kaja (van benne hús is)

Ez havonta így 40-59 ezer Ft/fő


Igaz, mi nem sokat nasizunk, nem veszünk előre preparált kaját. A feleségem ráadásul a méretéből adódóan kevesebbet eszik még úgy is hogy várandós szóval ő még kevesebbet költ

aug. 9. 10:09
 49/148 anonim ***** válasza:
74%

mi sütjük a teljes kiörlésű kenyeret


És nyilván a liszt ingyen van :D

aug. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/148 anonim ***** válasza:
84%

Sajtból is elég heti 15 deka/fő


Ha ketten eszünk este szendvicset a férjemmel, a 10 dekás előrecsomagolt trappista egy alkalommal simán elfogy. Ez kb 6-8 szelet. Nem egy hét alatt.


15 ezer ft per hó főtt étel. Aha. Meg ebéd fejenként 1000 forintból. Menj vissza a lidl-be és kérd el a blokkot.


Amúgy attól, hogy te szrrágó vagy, ez a gyerekedre nézve is kötelező? Egyen fél szelet sajtot, hogy ne fogyjon meg bogyós gyümölcsöt, nehogy fagyizzon meg lovagoljon mert mire ez a rongyrázás?


Szánalmas vagy. És csináltál még egy szerencsétlent.

aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!