Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/148 anonim ***** válasza:
87%
Azért kíváncsi leszek, a mostani felesrgednek is azt mondod-e majd, nem járhat focizni/balettozni/bármit csinálni a gyerek, mert az pénzkidobás és kell a lakására. Akkor nem viszitek majd nyaralni, nem vesztek majd neki szemüveget, mert ennyi nem fér bele a rád eső 55 ezres keretbe, vagy az csak az első gyerekednek nem jár tőled?
aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/148 anonim ***** válasza:
93%
Írd már le egy napi étkezésedet :D
aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/148 anonim ***** válasza:
22%

Az a liszt nagyon max 400ft, a só se túl sok, a víz se. Mert ebből áll a kenyér amúgy.

A mi kajánk is hasonló, de a gyerekek miatt biominősítésűt veszek gazdáktól, így a mi kajánk havi 90 szokott lenni 3 főre. De ebben van nasi is.

aug. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/148 anonim ***** válasza:
83%

Én 13 évesen 45 kilósan 3000-4000 kalóriát ettem meg, nem 2500-at. Azon éhen haltam volna :D


Amúgy meg 55 ezer az lószr egy kamasznak.

aug. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/148 A kérdező kommentje:
#45 55 ezerből nemcsak a lányom kajájára telik,hanem extra kiadásokra csak az exem lusta és nem hajlandó elvégezni a neki szánt feladatok. Amikor együtt voltunk egy idő után minden háztartási munka rám hárult, a lányunkra nekem kellett főznöm meló után, én mostam a ruháit mert azt exem alig csinált valamit😅. Sose volt az a házi tündér, nem szeretett se főzni, se takarítani ezért inkább rendelt kaját, hogy ne kelljen összedobni egy főételt, most se csinálja masképp. A lányom amikor nálunk van számon is kér engem, hogy mi mért nem rendelünk pizzát vagy megyünk el étterembe. Így nagyon is érthető hogy havi 55 ezer nem elég neki. És amikor meg a gyerek beteg akkor nálam van, mert egy mandulagyulladás 75 ezerbe kerül (annyi gsógyszer kell) és még ápolhatom is, de a közös felügyeletet nem kaphattam meg, hiába én teljesítek többet.
aug. 9. 10:19
 56/148 anonim ***** válasza:
72%
519 Ft egy kiló liszt.
aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/148 anonim ***** válasza:
78%

avokádós salit is csibáltunk, ez fejenként 1000 forint volt.


Az avokádó akciósan kb 300 ft, szóval jó nagy adag lehetett... mi volt benne, az avokádó mellett, víz a közkútról?

aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/148 anonim ***** válasza:
100%

Ja extrákra is telik 55 ezerből. Értelek.


Kaja havi párezer, a mandulagyulladás meg, amit nyilván neked kell finanszírozni - hihető amúgy - az 75 000. Aha. Ebben a doki hálapénze is benne van vagy csak az antibiotikum meg a vitamin? Mert az kb 20k max.

aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/148 anonim ***** válasza:
93%
53, tk liszt nem annyiba kerül, és három kilós kenyérhez nem elég egy kiló.
aug. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/148 anonim ***** válasza:
20%

Fizesd a gyerek tartast ennyi, erre a törvény kötelez többre nem. Az ex pedig a mult zárdle. A lányodat szeresd adj neki zsebpénzt és ennyi.

Az elvárja had várjon,neked már más a fontos arra kell koncentralni. Nyuzza csak az új pasit ha ven neki mit a tejbe aprítani akkor apritson.

aug. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!