Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 141/148 anonim ***** válasza:
49%

140.


Pff nalunk egyaltalan nem szoljak le ha valaki nem gucciban maszkal a suliban sot meg a lanyom bandas poloja nagyobb siker volt mint a hercegnocska vadi uj markas cucca. Elwg gaz auli lejet ha ezt keptelenek kezelni bent es a szulok is igy allnak hozza..


Masik h a kerdezo ad penzt a lanyanak ruhara evente tobb esetben is. De a kiscsajnak 100e kell egy kabarta es 50e egy snasz tornacsukara. Itt a mertekkel van a baj. Nem fogja fel a penz erteket. Nem tudja mennyi munka tanulas van mogotte. Csak szorna el olyan dolgokra amit aztan 1x veaz fel.


Ha en adok a lanyomnak 50e ruhara akkor hazaallit 2 teli zsak ruhaval cipovel. A kerdezo lanya vesz 1db polot belole.


Erted a gondot?

aug. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/148 anonim ***** válasza:
20%
Miért kell leszólni a "hercegnőcskét"? A nagy mintaanya. ;)
aug. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/148 anonim ***** válasza:
41%

Nem szoltam le. Egyszeruen az a kislany apa anya rokonok igy nevezok igy viselkedik

A lanyomek is igy nevezik ...


3 eve jott az osztalyba az elejen erdekes volt, de hamar eluntak h allandoan azzal jon neki milyen van. Allandoan a figyelemert csinalja a atikliket. H rola szoljon minden. Az aprilisi azulinapjara meghivta az osztalyt. Jatszohaz miazmas, tippelj hanyan memtek el. Konkretan senki.


Nem vagyok minta anya. Arra torekszem h az en gyerekeimnel eleg jo anyja legyek. Talan sikerul. 🙂

aug. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/148 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.


Levonod a tanulságot, semmit egyebet nem tehetsz. Ilyen az, amikor két totálisan ellentétes világnézetű ember csinál egy gyereket közösen, majd az egyik lekoccol, majd mutogat a másikra, hogy nem úgy neveli a gyereket, ahogy ő elképzelte. Maradtatok volna együtt és akkor lenne hatásod a gyereked életére, de így, amikor elváltál, gyakorlatilag tőle is elváltál, mert azt is elfogadtad, hogy más (pasi) mellett fog felnőni, neked pedig marad a partvonal. Ez a következménye...Arra kár hivatkozni, hogy olyan , mint az anyja, mert te is leálltál az anyjával, a te választásod volt, hogy vele csinálsz gyereket, így nem róhatod a szemére a te döntéseidnek a következményét. Nem a pénzéhes hárpia miatt nincs kiegyensúlyozott életed, hanem a saját döntéseid következményei miatt, ezt tudatosítsd magadban. Az exedet és sajnos a gyerekedet nem tudod megváltoztatni, kizárólag a saját hozzáállásodat tudod formálni.

aug. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/148 anonim ***** válasza:
39%

"mert te is leálltál az anyjával"

Olvasni nem kötelező, de azért írta, hogy mikor összejöttek, akkor nem volt ilyen. Vagy tán nem érted ennek a jelentését.

aug. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/148 anonim ***** válasza:
85%
Gondolkodni sem kötelező, de azért sokaknál mégis alap az a felismerés, hogy amikor megismersz valakit, akkor nyilván minden tökéletes, ezért nem kell rögtön gyereket csinálni, és utána elkezdeni együttlakva megismerni, hogy jah, kivel is láncolta össze magát egy életre...
aug. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/148 anonim ***** válasza:
46%
Harmadszor már nem fogom írni, hogy érteni a leírtakat, hát az egy alap, mert aki kettőből nem érti... de másodjára még leírom. Ott írja a kérdező, hogy nem volt ilyen az elején, a a terhesség huszadik hete után kezdett megváltozni a párja.
aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/148 anonim ***** válasza:
21%
Megszólják, ha nem csuccsiban meg verjszájcsiban megy iskolába? Biztosan nem. Hagyjuk már ezt, nem a ruhamárka adja a személyiséget, ezt kell elmondani a kislánynak. Ha meg anycitól ezt látta, akkor anyci majd előteremti a rávalót. Bocs, de ha apukának kell a betegségeket is megoldani (szíven bszna titeket, mennyibe kerülnek a gyógyszerek, vitaminok ilyen esetben, plusz a kiesés a munkából) akkor nehogy még márka márki ruhatárat is fizessen már neki. Álljon már meg a menet!
aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!