Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
 131/148 anonim ***** válasza:
83%

Az értékrend nem rossz, de ráerőltetni nem lehet egy kamaszra.

Szerintem ott nincs kommunikáció.

Le kell ültetni és elmondani neki.

Új telefon kell?

Rendben. javítsd a jegyeid, megnézzük a krétát mondjuk 2 hónap múlva, ha erős javulás látok, megkapod.

Lovagolni akarsz? Rendben.

Ha tartod a színvonalat, és nem rontasz vissza, lovagolhatsz.

Sikerült a felvételi?

Rendben, akkor megkapod azt a kabátot.

Ezek csak példák, nem muszáj tárgyi ajándéknak lenni, egy szép biziért lehet nyaralni, vagy további fél évig lovagolni. Bármi, csak találj ki neki valamit, ami ösztönzi.

Egy kamasznak motiváció kell.

Ez nem úgy van, hogy egy gyerek nem kérhet otthon semmit, mert gyerek.

Az anyjának írj 3 sort, hogy miben állapodtatok meg, legyen szíves ő is tartani magát ehhez.

aug. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/148 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként mert külön éltek, lehet hét közben is érdeklődni, hogy sikerült a doga, vagy készülni rá együtt videóhívásban is, ha anya nem hajlandó.


#131

aug. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/148 anonim ***** válasza:
100%

Ja az anyjával is megbeszélheted ezt ha hajlandó veled beszélni ,mert mint szülő látnia kellene,hogy az osztály ismétlés...hát nem jó.

Ha nem beszéltek akkor csak a gyerekkel is lehet beszélni, legvégső esetben a sulival.

aug. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/148 anonim ***** válasza:
82%

123-as és 124-es válaszoló fején találták a szöget.


Az a helyzet, hogy a kérdezőnél két lehetőség van nagyjából.

Az egyik, hogy ez egy trollkérdés, és direkt provokálni jött a népet, és most elégedetten röhög.

A másik eset pedig az, hogy egy súlyosan személyiségzavaros bántalmazó, és a vágyott önigazolásért jött ide.


A második variáció bonyolultabb, és szerintem kezeljük komolyabb lehetőségként, ne vegyük készpénzként a trollkodást.

A 123-as jól összeszedte az érveket, hogy miért is bűzlik az egész sztori.

Én csak annyit tennék hozzá, hogy tipikus klisé, amolyan papírforma, hogy a bántalmazó, feleségét/barátnőjét/exét lejáratni akaró férfiaknak valamiért állandóan az a szokásuk, hogy az alábbi jól bevált dolgokkal jönnek a nővel kapcsolatban:

- retkes, rendetlen, képtelen takarítani

- saját magára igénytelen (nem mossa a nemiszervét, zabál, kövér, nem megy orvoshoz, ha baja van - ezek a leggyakoribb klisék)

- nem látja el a gyereket, bukott anya

- nem tud bánni a pénzzel, degradálja a felnőtt embert egy gyerek szinjére

- pénzéhes, kapzsi, sznob

- partnerváltogató, erkölcstelen, ringyó, stb.

- mentálisan beteg

Ezekből általában minimum 2-3 szokott szerepelni a bántalmazó faszi beszámolójában, és sajnos láttam pont elég történetet elég közelről, hogy tudjam, hogy az esetek többségében színtiszta manipuláció, hazudozás.

Még mindig kicsit soviniszta társadalomban élünk, így hamar lehet olyan szónoklatokkal hatni a jónépre, amiben a nőt úgy állítja be, hogy a hagyományos női szerepében csúfosan elbukott, elhasalt.

A pénzéhes, pénzét beosztani képtelen, lusta, igénytelen, hisztériás nő eszménye pedig a legtöbbekben azonnali és súlyos ellenszenvet kelt, így ez is egy jó irány, ha szeretne önigazolást, sajnálatot, és az exe dühös szidalmazását.

Éppen ezért elég káros, ha az általa leírtak alapján valaki simán benyalja, hogy a nő ilyen-olyan-amolyan, miközben itt sincs megvédeni magát.

Még az olyan válaszokat is önigazolásnak tartja, amelyek őt vonják felelősségre a hibás párválasztása miatt, mivel nem azt látja benne, hogy neki felelőssége van (hárította is ezt), hanem azt, hogy hiába negatív felé a hozzászóló, azt legalább elismeri, hogy az exe mekkora sz.ar.


Nem, nem hiszem el, hogy az exe egy élő szörnyeteg, aki csak követeli a pénzt, mint valami elmebeteg, emellé még takarítani is képtelen, gyerek módjára bánik a pénzzel, és azonnal lepasszolja anyukaként a gyerekét, ha az beteg, mindezt úgy, hogy csak részmunkaidőben dolgozik.

Nem hiszem el, hogy ezzel szemben a kérdező a szöges ellentét, az ellenpólus, a józan, csodás férfi, aki mindent alátámaszt érvekkel, aki igazságos, aki isteni finom és egészséges kajákat hoz ki havi 50 ezer ft-ból, dolgos, szorgos, maga süti a kenyeret, példás édesapa, aki már a második gyerekét várja.

Nem hiszem el, hogy a gyerek havonta követel 60 ezer ft-os cipőt, meg egyebek. Még akkor sem, ha sznob időszakát éli és el van kényeztetve.


Az, ha tényleg nincs felügyeleti joga, az is csak engem igazol.

Óriási red flag.

aug. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/148 anonim ***** válasza:
23%

Hat annyi h bar en no vagyok de nekem is a havi kajam kb 50e korul van.


Nem eszem semmilyen peksutit kenyeret stb. Az elkezesem nagyreszt zoldseg gyumolcs tejtemek hal hus tojas. Ezekbol keszitek egeszseges eteleket. Volt egy japan elettarsam meg az egyetemen es o tanitotta meg hogyan kell finom egeszseges eteleket kesziteni ugy h meg olcson is jojjek ki. Ezt alakitottam at a sajat izlesemre. A sokfele de keves alapelvet tartom. Es bevalt. Persze en is nezem az akciokat vagy learazast. Mert sok esetben az emlitett 400-500 .- zoldseg csomagban levo zoldseg gyumolcs siman felhasznalhato akar par nappal kesobb.


En csak annyit irok h a 50e eleg realis ha jol csinalod es tenyleg belefer egy csomo amugy luxusnak azamito elemiszer.


A tobbihez nem tudok hozza szolni nincs gyerekem es nem is akarok.

aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/148 anonim ***** válasza:
72%

Nem olvastam el, csak az első oldalt, de nagyon érdekelne hogy a fenébe hozod ki te magadnak a havi kaját 40-50 ezerre.

Kenyéren és vízen élsz? Mondjuk akkor se jön ki, amilyen drága a kenyér..


Azért 3 ezer/nap a kaja a lánynak teljesen reális pl.

Na most az szorozva 30al, 90 ezer forint csak a kaja. Plusz a rezsi, lakhatas, ruhaztatas, iskolai felszerelések stb. És igen, a lovaglása is. Persze ennek csak a felét kell finanszíroznod, de az akkor is több mint 55 ezer.


És őszintén miért fáj neked ennyire hogy a lányodnak van egy hobbija? Értem, fizetni kell érte, értem te inkább a házára tennéd félre, de most gyerek, had legyen már ennyi boldogsága. Majd nem 20 hanem 30 évesen kap lakást, de legalább nem marad ki valamiből amit szeretne.

aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/148 anonim válasza:
89%

Az nem lehetne megoldás, hogy a hobbijaira nem pénzt küldesz, hanem együtt elmentek megvenni a szükséges eszközöket? Illetve hétvégente mondjuk te viszed el lovagló órákra, egyéb ilyen programokra?


Egyébként kíváncsi lennék, hogy mi a valódi oka az évismétlésének. Ennyi idősen eléggé küzd magával az ember, simán lehet, hogy nem lustaság áll a háttérben, hanem lelki problémák.


Elmehetnétek mediációra vagy családterápiára, hogy ezt értelmesen meg lehessen vitatni.

aug. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/148 anonim ***** válasza:
86%

Az en lanyom is 13 eves

Igaz h nekem szerencsem van vele, mert nem egy lazaso tipus. Aranylag jol teljesit a suliban kezelheto ertelmes motivalhato. De vannak vegletek azert az osztalyaban. Van a kishercegno aki amit kiejt a szajan megkap, rossz jegyekkel, olyan stilussal h a uto megall bennem legszivesebbe szajon vagnam. A masik veglet az a kislany aki totalis kontroll alatt all, a ket megallora levo suliba is kiserik erte mennek. A szulei 1 percre sem hagyjak szabadon elni.


Egy ilyen helyzetben levo lanyt inkabb sajnalnek. Bar teny h kontrollra lenne szuksege es kovetkezetes szamonkeresre.

aug. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/148 anonim ***** válasza:
27%

Fejős tehén vagy nekik.

Én nem fizetnék többet mint amennyire a bíróság kötelez, és nem is tartanám velük a kapcsolatot a helyedben, ha csak erre kellesz nekik.

aug. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/148 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom milyen vilagban elsz, de 12 eves lanyom van, aki lovagol es vekony 40kg sincs..megis kieszi a hutot es a konyhat. Heti nagybevasarlasokat tartok. Oriasi mennyisegu kaja megy el. Lehet neked jo a 3 ezres polo de a gyereket meg is szolhatjak erte a suliban. Lehet neked jo az egyszeru eletmod de o egy gyerek.

Nem kell minden nap venni draga ruhakat, de suli kezdes elott adhatnal tobbet is, vehetnel neki te is

aug. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!