Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
 101/148 A kérdező kommentje:

#98 nem sóherkedek a gyereken. Nem tartom helyesnek, hogy a gyerek minden anyagi javat -ée itt luxus dolgokra gondolok- feltétel nélkül megkapjon. Nákam igen is vannak feltételek.Egy dolgot kaphat feltétel nélkül, a szeretetet..

- iphone15 prot akar? Rendben, de akkor hozza a 4,5-ös átlagot.

-lovagolni szeretne? Rendben, de akkor egy tantárgyból se bukjon meg

-autót szeretne? Rendben, a jogait önerőből tegye le.

- a későbbiekben szeretne majd lakást? Rendben, nem gond, de akkor legalább tegyen le egy szakmát és legyen keresete, akkor kaphat lakást

Persze a gyerekkel sokat kell foglalkozni, hogy sikeres legyen, támogatni kell érzelmileg és erkölcsileg, segíteni kell, de ha egy káoszban nő fel az anyja miatt én nem fogom finanszírozni, hogy a lányomat töbkretegyék.

aug. 9. 15:14
 102/148 anonim ***** válasza:
77%

Minden rosszindulat nélkül, de

ne érezd magad okosabbnak másnál, azért mert megtanultál spórolni, mert egészségesebben enni az évek alatt, ez nem ok, hogy nemet mondj az egyéb kiadásokra.

Pont minden második héten megtaníthattad volna a lányodnak, hogy kell rántottát sütni, és az élet egyéb dolgaira, mondjuk már öt éve el kellett volna kezdeni. Akkor most így utólag nem kéne azon aggódnod, hogy pont olyan semmi lesz a gyerek, mint az anyja.

És mivel elég részletesen kifejtetted, hogy mennyire sz@rik az anya a lányra, lett volna elég alkalmad rá.

Kötheted az ebet a karóhoz, de ettől sem az ex, sem a lányod nem fog észhez térni.

Vagy beadod a derekad, vagy hozzászoksz a gondolathoz, hogy pár év, és alig lesz lányod.

aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/148 anonim ***** válasza:
100%

#101 jó elvek, de ezt egyedül, kéthetente nem tudod megoldani.

Próbáltad már, hogy megbeszélitek ezt az exszel? Vagy csak a gyerekem keresztül sározzázok egymást? Mert az remek ok egy kamasznak, hogy ajándékkal engeszteljétek ki.

aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/148 A kérdező kommentje:
#102 hogyan tanítsak meg egy duzzogó tinit rántottát sütni, aki azért zárkózik be a szobájába, mert nem veszek neki iPhonet. 5 évvel ezelőtt még sokmindent tudott, imádott velem kirándulni, szeretett tanulni, de amióta az anyja elkapatta arra se lehet rávenni hogy tanuljon rendesen, hiába ültem le vele milliószor matekozni. A lovagláson és a drága cuccokon kívül semmi más nem érdekli.
aug. 9. 15:28
 105/148 anonim ***** válasza:
79%

A tinikor az ilyen,és rosszabb lesz.

Az én fiam 11 éves, és ugyanezt csinálja, ha a PS-t ki kell kapcsolni, vagy szintén nem veszek meg neki valami szrt. Egész nap duzzog vagy morog, néha sziszeg, mint egy macska.

Ő is nagyon cukin segített nekem amíg pici volt és nem dúltak a hormonok.

Pár nehéz év, de ne engedd el a gyeplőt. De ha anyját szídod neki, az nem fog segíteni. Plusz jön a kistesó, oda a státusz.

aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/148 A kérdező kommentje:
#103 a gyereknek sose studon az anyját. Az exem sérelmezte sokáig, mert "elhagytam", "anyagi kilátástalanságban" hagytam és mehetett vissza az alkesz anyjához csövezni, és én hiába küzdöttem foggal-körömmel a bíróságon, az ex nem ment bele a közös felügyeletbe, ha nem apás hétvége volt vagy nem volt beteg a lányom, még akkor láthattam, ha őt amikor az ex pasizott. Voltak jobb időszakai és akkor minimálisan de lehetett vele szót érteni, de mióta új párja van...agyrém a nő. Annyi esze van, hogy a mostani férjével nem csinálja meg azt amit velem, viszont amit nem tud belőle kipréselni,úgy gondolja, hogy a gyerektartással engem meg lehet fejni. Hát nem.
aug. 9. 15:40
 107/148 A kérdező kommentje:
#105 akkor áruld már el nekem, hogy a bátyám tini gyermeki miért nem duzzognak egy óránál tovább, ha valamit nem kaphatnak meg (13-16 évesek)? Miért képesek elvégezni a nekik szánt házimunkát? Miért képesek leülni a seggükre és tanulni? Talán azért mert megfelelő nevelést kaptak? Tudnak ők is produkál, tinis tulkapások a bátyáméknál is vannak, de nem olyan drámai a helyzet mint az én lányomnál...
aug. 9. 15:45
 108/148 anonim ***** válasza:
80%

De te még mindig az exen rugózol, és nem a gyerekre koncentrálsz.

Igen, értjük, egy rb@nc, ha ez a férj elhagyja, talál másikat.

" iphone15 prot akar? Rendben, de akkor hozza a 4,5-ös átlagot"

Ezt mondtad már a gyereknek is? Lehet ez motiválná a tanulásra.

aug. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/148 anonim ***** válasza:
25%

Tudod mikor vennék százezres cipőt meg ruhát a kamasz gyereknek, aki majd párszor hordja és mehet a szekrénybe, mert kimegy a divatból meg kinövi.. Álljon már meg a menet basszus. Meg lovaglás, aztán gondolom utána jön a tánc, pár héttel később meg a vívás, stb, na persze.

Hány ilyen család van bakker, ahol anyci új faszija gazdagabb, a kölyköknek mindent megvesz, hogy kedveljék. Aztán apuka a szar, mert apuka nem vesz meg mindent.

aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/148 anonim ***** válasza:
100%

#107 mert a barátnőm férje mosogat otthon, az enyém nem.

A te gyereked többet duzzog,nem vagyunk egyformák.

A bátyád tini gyerekei nem mozaik családban élnek.

aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!