Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
 91/148 anonim ***** válasza:
89%
Pöffeszkedő stílusod van kérdező.
aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/148 anonim ***** válasza:
81%
Azért hanyatt nem kell esned magadtól a havi 55ezer miatt. Nem nagy összeg főleg ha 1 misi körül keresel.
aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/148 anonim ***** válasza:
69%

régebben is küzdöttem a közös felügyeletért


Azért a felügyeleti jogot ok nélkül nem veszik el egyik szülőtől sem. Ha kizárólagos felügyeleti joga van az exnek, akkor valamiről hallgatsz.

aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/148 anonim ***** válasza:
95%

Egy baba még többe fog kerülni havonta.

Amikor megítélték, hogy mennyi lesz a gyerektartás, akkor még biztos elegendő volt. De ha 5 éve már új férj van, akkor ez jó régen lehetett, azóta az árak csak nőnek.

Konkrétan az elmúlt egy évben sok minden a duplája lett. A régi elvekhez és szokásokhoz nem tudod úgy tartani magad, hogy közben nem veszed ezt figyelembe.

aug. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/148 anonim ***** válasza:
78%
91-es vagyok. Tudod kérdező, pont te vagy az az ember, akitől nekem sosem kellene gyerek. Akkor sem, ha 100 milliókat keresnél. Kötekedő és pöffeszkedő a stílusod. Csak mondom, alsó hangon 100 ezret adnék gyt-be és nem bírósági határozat miatt, hanem exxel megegyezni , hogy márpedig te ennyit adsz, mert ez a te gyerekednek jár. Az étkezés, amiről írtál pedig végképp kiverte nálam a biztosítékot. Minőségi étel nem fog kijönni havi 50 ből. Jársz te egyáltalán vásárolni ?
aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/148 A kérdező kommentje:

#91 nem az az exem 😅

#92 nem havi 55-be kerül nekem a gyerek, ha visszaolvasnál akkor tudnád

#93 akkor szépen olvass utána hogy korábban a gyermekelhelyezési pereknék az apák mennyire voltak hátrányban, nagyon sok ilyen sztori van, amikor én váltam akkor az anya döntésén múlott a közös felügyelet.

#94 komolyan? Na ne mond? Még jó hogy van rá pénzem és nem herdálom el.

aug. 9. 15:01
 97/148 anonim ***** válasza:
84%
A közös felügyelet soha nem múlott az anya döntésén. A felügyeleti jogot csak indokolt esetben vonták és vonják meg.
aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/148 anonim ***** válasza:
75%
Ha van rá pénzed, akkor miért sóherkodsz? Ne a gyereken spórolj.
aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/148 A kérdező kommentje:
#95 járok vásárolni és azt figyeltem meg hogy a körülöttem lévő emberek mindenféle csomagolt szart vesznek. Nasiból is legalább 10 félét és megannyi üres kalóriát visznek be a szervezetükbe. Minden héten legalább 20 db kifli 5 csomag felvágott egy kiló sajt, kartonnyi üdítők.. és egy rakás édesség és persze poralapok.hát ha én is ilyen ész nélkül csinálnám akkor nekem is 80-100 ezerbe kerülne a kajám....
aug. 9. 15:05
 100/148 anonim ***** válasza:
80%
Értem én, hogy kell a ház a gyereknek, de mellette nem élvezed az életed... én biztos nem akarnék így élni, főleg egymilliós fizetéssel, hogy 10-et veszek az akciós felvágottból és ennek örülök, hogy de olcsón megúsztam... arra gondolj, a végén megéri majd? A javakat nem viszed a sírba,de ez a fillérbaszás, nekem ne mondd, hogy nem lenne jobb egy picit felszabadultabban...
aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!