Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/148 anonim válasza:
58%
Hagyjad, neki már mindegy.
aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/148 anonim ***** válasza:
45%
Elkényeztetés, hogy egy 13 éves lovagolni járhat???
aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/148 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem szimpatikus a lány nem kötelező a láthatási jogodat gyakorolnod. Már csak 5 évig kell fizetni a gyerektartást.
aug. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/148 A kérdező kommentje:
#2 a probléma az, hogy én havi 55 ezer forint gyerektartást fizetek havonta, de ez az exemnek nem elég és elvárja hogy még ezen felül fizessen a lányunk méregdrága programjait is. Mivel nem csinálom, ezért én vagyok a szar apa. Csak arra nem gondol, hogy azért nem teszem, mert pénzszórás helyett gyűjtök és befektetek, hogy a későbbiekben tudjak a gyerekemnek/gyerekeimnek lakást venni. Ez sokkal fontosabb, hogy havi 50 ezret elszórja lovaglásra, meg tudod nemsokára megszületik a második gyerekem, rá is kell gondolni.
aug. 8. 21:33
 5/148 anonim ***** válasza:
12%

Minek raktál puját egy ijen gádzsiba tesvérem?

Figyejé, én nem hazudok, családom hajjon meg ha hazudok, nekem 12 pujám van, itt-ott-amott. Egyik romnyi se tud megfejni, mer nem hagyom magam.

aug. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/148 anonim ***** válasza:
68%

55 ezer forint? Ne haragudj már, egy kamaszgyerek ellátásának felét nem is fedezi.


Ha már a gyerek nevelését természetben az exed végzi, az lenne a minimum, hogy te meg anyagiakban jobban hozzájárulsz a neveléséhez.


De nyilván könnyű ez, hogy csak néha kell foglalkozni a gyerekkel, meg a minimummal kiszúrni a szemét, nehogy már valami hobbija is legyen egy gyereknek.

aug. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/148 anonim ***** válasza:
60%

55 ezer sok? lónak a f.sza se 55 ezer.

ahelyett hogy támogatnád a lányod (MERT A TE LÁNYOD IS) hobbiját itt hisztizel mert az exednek jobban megy.

aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/148 anonim ***** válasza:
81%

A gyereked most fiatal. Most éli meg azokat a dolgokat,amiket később már nem tud. Teljesen mindegy,hogy zeneórára jár,és hegedű kell neki,vagy csak futni,lovagolni. Azért ne várd már el,hogy anyuka támogassa mindenben anyagilag.

Most vegyél magadhoz 55000 ft-ot,és nézd meg hány napig elég. Csak az élelmiszer nem fog két hétig kitartani úgysem,ha tescos virslit eszel sárgaborsófőzelékkel. Gondolkodj!

aug. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/148 anonim ***** válasza:
51%

A lányod pont olyan aranyásó, mint az exed, ezzel nem tudsz mit tenni.

De 55 ezer nem sok.

A lakás a te terved, a lovaglás meg a lány élete, ami most zajlik.

Ha ebbe beleadsz, annak az árát ha spórolgatod, abból a büdös életbe nem veszel két lakást.

aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/148 A kérdező kommentje:

#mi az hogy 55 ezer még a felét sem üti meg?😅

Felőtt 187 centi magas 82 kilós férfi vagyok, napi 2500 kalóriát viszek be és mégis havi 40-50 ezerből megvan a kajám. Nem hiszem, hogy egy 50 kilós, 13 éves tini megeszik annyit mint én. És nem szemét kajákat eszem, hanem veszem a fáradságot és csinálok magamnak, ezzel rengeteget lehet spórolni. Ha 55 ezerből az exem nem tudja fedezni a lányom étkeztetését és egyéb dolgokat, ÚGY hogy közben neki is van JÖVEDELME és övé is a gyerek és neki is UGYANANNYIT KELLENE beleadnia.

Miből gondolod hogy nem vettem volna ki a szülő feladatomat? Nagyon is igyekeztem, de nem hagyták. Bocs, hogy ennyi telik tőlem, úgy hogy közben a szülői jogaimtól megfosztanak, a laányomat meg ellenem nevelik

aug. 8. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!