Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/148 anonim ***** válasza:
48%
Hű, kérdező, és te két nőt is találtál már legalább életedben? Durva.
aug. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/148 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom a második gyerekednek biztos nem fogod azt mondani, hogy nem fizeted a hobbiját 😃


Nagyon elszúrod, kérdező. Az rendben van, hogy teszel félre neki lakásra, de a 13 éves gyerekedet nem érdekli most az, neki mije lesz 25 évesen, a mában él, ő csak annyit lát belőled, hogy még a hobbijára is sajnálod a pénzt, nem támogatod azt, amit szeret.


Mire eljutsz oda, hogy lakáshoz segítsd, már teljesen el fogtok hidegülni egymástól és hiába adod neki a pénzt, nem fog emiatt szeretni. Lehet, 25 éves korára már a kapcsolatot is megszakítja veled.


Adjál már neki 20 ezret abból a 150 ezerből a lovaglásra, most komolyan. Hogy érezze, fontos neked. Ő nem tehet arról, hogy az anyja nem akar dolgozni.

aug. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/148 anonim ***** válasza:
68%

Nem a penztol fogja a gyerek az erezni h fontos az apjanak.

Az csak egy latszat megoldas.


A kerdezo utalt ra h vesz a lanyanak ruhat vagyis ad ra neki penzt. De a lanynak keves mert o a 100e kabatot akarja es a 70e cipot. A kerdezo meg huzott egy jozan hatart ebben is.

aug. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/148 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, ez az unokatesóméknál megoldódott annyival, hogy 14 éves koràban lett a gyereknek számlája, a bíróságon pedig az apuka kérvényezte, hogy direktben a gyereknek menjen a pénz és dobott rá még egy kicsit.

Anyuka többet nem pattogott, a gyerek viszont megtanulta beosztani a pénzét.

Viszont a helyedben inkább programokra vinném a kislányt, ez az anyagiaskodás talán az érzelmi instabilitás egyik tünete.

aug. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/148 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, az 55E Ft gyerektartás sajnos manapság igen kevés és Te tévedésben vagy. Nincs közöd hozzá, mennyit keres az exed új férje, mivel a Ti közös gyereketek eltartása kizárólag a Te és az exed feladata. Szintén nincs közöd ahhoz, hogy az exed fizet-e rezsit az új házasságában.

A gyermektartás megállapításánál a gyermek szükségleteit kell figyelembevenni, amibe nem csak az élelmiszer tartozik bele, hanem a taníttatás, ruházkodás, rezsi, gyógyszer, hobbi, egyéb költségek és mint ahogy már egy másik kommentelő is leírta, általános tévhit, hogy annak a szülőnek, akinél a gyermek el van helyezve, ugyanannyit kell pénzben beletennie, mint a külön élő félnek, mert neki TERMÉSZETBEN kell(ene) ezt beletenni.

Abban teljesen igazad van, hogy nehezményezed, ha az exed pazarol, ha ő nem látja el rendesen a szülői feladatait, de az nincs összefüggésben azzal, hogy elég-e az 55E Ft gyerektartás, vagy sem.


Én 20 éve váltam el, akkor kaptam 50-50E Ft gyerektartást gyerekenként, ami elismerem, a magyar szokásokhoz képest jóval magasabb volt az átlagnál (de nyilván volt is miből fizetni a másik szülőnek), de így tudtam megoldani, hogy a gyerekeink minőségi élelmiszert kapjanak, minőségi otthonuk legyen, sportolhassanak, nyelvtanárhoz járhassanak, stb.

aug. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/148 anonim ***** válasza:
90%

"a bíróságon pedig az apuka kérvényezte, hogy direktben a gyereknek menjen a pénz és dobott rá még egy kicsit."


Na ez így biztos nem történt meg, a gyerektartás ugyanis jogilag a gyereket nevelő szülőnek jár a gyerek költségeinek fedezésére, nem magának a gyereknek, hogy fizesse ki ő a ráeső rezsit, kaját, bármit.


Úgyhogy ez biztos nem így volt, ahogy megírod, a bíróság ugyan is nem ad rendelkezést a gyereknek a gyerektartás fölött.

aug. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/148 anonim ***** válasza:
71%

Havi 50k megvan a kajád? Azt megnézném.


Amúgy jogilag nem kell ugyanannyit beleadnia, ő természetben látja el a gyereket, te meg pénzben.


A lovaglás az felesleges flancolás? Éljen a gyerek is kenyéren vizen mint te, mert az olcsó és ne flancolgasson, üljön otthon ingyen? Mert te majd lakást veszel neki? Abban a 25 évben, míg ez eljön, addig ellesz így, nem? Nem kell a flanc.


Ja hogy jön a kövi gyereked is. Aha. Nem azért nem akarsz rá költeni és nem azért nem érdekel, hogy mit szeretne sportolni. Majd lakást veszel neki. Értem. Ezt még te se hiszed el.


Nem csodálom, hogy elvált tőled a feleséged, ha akkor is ilyen fillérbszó voltál.

aug. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/148 anonim ***** válasza:
5%

36, örülök, hogy mindig van itt egy olyan ember, aki ott volt helyettem és jobban tudja a családom sztorijait :D

De, lehet kérvényezni, ugyanis a GYEREKTARTÁS a GYEREK javára fordítandó összeg. Teljesen mindegy hova van utalva :)

aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/148 anonim ***** válasza:
90%
Bizony hogy nem lehet a gyereknek utalni a gyerektartást. Legalább is kiskorú esetében nem. Nagykorú egyetemistánál el tudom képzelni.
aug. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/148 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem mindegy, hova van utalva. A 8 éves harmadikosnak küldi apu a gyerektartást, ő meg vesz rajta gumicukrot. Végül is az övé.
aug. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!