Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/148 A kérdező kommentje:

#20 Nem. Csak amikor fiatal voltam és csóró, excelben vezettem a költekezéseimet, és arra jöttem rá, hogy sokat lehet spórolni ha magadnak csinálsz nagyon sok mindent. Az alapélelmiszerek közül vannak olyanok amiket havi szinten veszel és van amit kicsit ritkábbabn. Meg persze különböző kajáknak különböző tápértékük van....na és vannak élelmiszerek amike folyamat pörögnek, azaz a romlandók.

De ezek mind hiába ha nem fordítasz rá időt.

Pl nem péksütizek, hanem minden este megcsinálok 2-3 szendvicset, vaj-felvágott-sajt és valamilyen basic zöldség.Persze nem csak ez a napi kajám, de a lényeg, hogy bolti preparált ritkán eszem, étterembe is akkor járok ha nyaralók, vagy ha valami különleges event van. Halat is eszem, de nem hetente, szoktam különlegesebb sajtokat is enni. Viszont nassolni nem szoktam, inkább hetente egyszer. Meg persze mindig nézem mi akciós, vagy ha valami le van sárgázva akkor megveszem, pl múltkor 10*100 grammos felvágottat vettem 1500 ért, több mint a felére le volt értékelve és az is ment a fagyasztóba, szóval egy kis ideig nem kell felvágottat venni, és még így tudtam halat is venni, vagy a Lidl-ben van néha ilyen ments meg csomag és így vettem egy laáda zöldséget 400 forintért. Mivel fiatal koromban nem volt sok pénzem és nem akartam úgy élni, hogy nem tudok félre tenni azóta is táblázatban vezetem a kiadásaimat. Most is hiába keresek egy millió körül, bennem ez megmaradt, hogy ésszel kell bánni a pénzzel. De ez nem azt jelenti hogy fukar vagyok, pl szeretem a gurné dolgokat és havonta szoktam szusizni, vagy elmenni megenni egy steak-et...szerencsére a mostani feleségem is hasonlóan gondolkodik, és meglepő módon egy tip-top nőről van szó, aki ad magára. Az igényesség és a költséghatékonyság nem zárják ki egymást.

aug. 8. 23:08
 22/148 A kérdező kommentje:
Meg hogy hogyan oldom meg havi 40-50 ezerből a kajámat. Vannak kajakészítéssel kapcsolatban bevált módszereim, azon kívül hogy gyakran veszek akciós dolgokat.
aug. 8. 23:12
 23/148 anonim ***** válasza:
18%
Eszik havi 20 heket, az 50 ezer Ft (itt kb 2500 egy hek), teljesen egészséges marad.
aug. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/148 anonim ***** válasza:
80%
Ahány ilyen esetről hallok, az mind rosszul végződik, mert az egyik félnek több pénze van, mint a másiknak. Ki kell ebből szállni, a törvényileg számonkérhető minimumot teljesíteni, és előre nézni. Még ha elég rosszul is hangzik ez.
aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/148 anonim ***** válasza:
79%

+pénzt sem a gyerek kezébe, sem anyu kezébe nem adnék. És az egész pénzügyet a gyerekkel nem beszélném meg.

Ha kell valami néha, mondjuk egy kabát, azt megveszitek együtt,ha hiszti van, mert nem elég drága, akkor nincs kabát.

aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/148 A kérdező kommentje:
#26 hát gyerektartást fizetnem kell, az nem tudom elkerülni, hogy ne adjak az exemnek pénzt. Az exem szerintem nárcisztikus, mindig a felszín, a látszat és szeret középpontba kerülni, és a sznobizmzs sem áll tőle távol, a lányom meg ezt eltanulta tőle... De amikor még az exem miatt sír a lányunk, mert megint megbántotta akkor hozzám rohan. Én tárt karokkal várom, mert az apja vagyok, de utána még kibékülnek és minden kezdődik előröl.
aug. 8. 23:34
 27/148 A kérdező kommentje:
A feleségem már túltette magát azon, hogy a lányom flegma vele és nyílván a születendő testvérének se örül, inkább az a probléma, amikor nálam drámázik és emiatt a várandós feleségemnek egy perc nyugta sincsen, mert áll a bál.
aug. 8. 23:37
 28/148 anonim ***** válasza:
85%
Azért a kérdés magyarázatában az van, hogy az exed új párjának sok pénze van, aztán alább meg az, hogy tőled várnak lovardai időt meg kabátot. Szerintem ez csak egy kamu kérdés, bár nem értem, normális embernek mi szüksége van ostoba történetek kitalálására.
aug. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/148 anonim ***** válasza:
83%
Szóval van anyuka,neki a párja,és ott gyerek lesz. Velük él a kamasz lány. Vagy te,és a párod. Nem lehet hogy csak odafigyelésre lenne szüksége a kiscsajnak? Az anyja ezt pénzzel próbálja kompenzálni,ami nem jó dolog. Szerintem ha nálad van hétvégén vidd el kirándulni,vagy bármi. Szerezz neki élményeket.
aug. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/148 anonim ***** válasza:
67%
Imádom amikor apuci nyíg a gyt miatt, de azért felcsinál másik nőt is.
aug. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!