Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/148 anonim ***** válasza:
84%
Szerinted a gyerek csak eszik? Ruha, cipő, oktatás, víz, villany, gáz, szabadidő?
aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/148 A kérdező kommentje:

#9 nem havi 50 ezret teszek fére lakásra, hanem havi 150-et, már évek óta...ebből 10 év múlva csak lesz valami, főleg úgy hogy befektetem.


Az agyam eldobom, mi az hogy havi 55 ezerből csak teszkós virsli lehet élni😅... Havi 40-50 a kajám, 2500 kalória naponta, egészségesen élek, nem vagyok sovány, sőt ínyenc fogások is szerepelnek az étlapomon. Ha ezt mégegyszer valaki leírja, eskü összedobok egy havi listát🤣. Legalább ti ne idegesítsetek fel.

aug. 8. 22:28
 13/148 anonim ***** válasza:
81%

is UGYANANNYIT KELLENE beleadnia.


Bele is ad. Ő kelt, ha beteg volt, ő tanul vele, ő főz és mos rá.

aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/148 anonim ***** válasza:
72%
Ellened már nem tudják nevelni, 13 éves. Mennyire az élete része a lovaglás? Mert ha éppen ebben a hónapban, de júniusban még táncosnő akart lenni, akkor egyet kell értsek, fszom fizetné minden aktuális kamasz hisztijét.
aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/148 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, ez csak neked:


Ptk, 4:216. § [A gyermektartás módja]


(1) A gyermeket gondozó szülő a tartást természetben, a különélő szülő elsősorban pénzben teljesíti


Forrás: [link] - Wolters Kluwer

aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/148 A kérdező kommentje:

#11 az exem férjénék laknak, nem ő fizet rezsit.

az exem részmunkaidős, 4 órában dolgozik, mert megteheti,

eltartják, viszont nem keres annyit, mint én, a férjétől meg nem kap elég pénzt. Ha teljes munkaidőben dolgozna kétszer annyit is kereshetne és akkor ő is tudná finanszírozni a lányunk dolgait.

Másrészt, miből gondolod, hogy nem ruháztatom a lányomat?🙂 Csak szerintem elég 2-3 havonta venni ruhát, pontosabban én adok neki rá pénzt, viszont neki nem elég. Az én felfogásom szerint jó a 20-30 ezres cipő, 8 ezer forintos farmer, és a 3-5 ezer forintos felsők, kabátból pedig max 30 ezer forintos. Csak hát a lányomnak ez nem felel meg, mert neki magasabb elvárasai vannak.

De biztos én vagyok sóher....

aug. 8. 22:34
 17/148 A kérdező kommentje:

#13 nagyon tanul vele az exem...a lányomnak évet kell ismételnie.

Meg amikor covidos volt a lányom, lepasszolta nekem, mert ő nem akar karanténba vonulni, ja és a gyógyszereket is megvehettem.

aug. 8. 22:37
 18/148 A kérdező kommentje:
De tudjátok mit? Szar apa vagyok szerintetek is, az exem pedig egy szent. Többet nem vagyok hajlandó írni.
aug. 8. 22:38
 19/148 anonim ***** válasza:
70%

Az eszem megáll a lepontozásoktól.

Egy elkényeztetett tini, akinek semmi nem elég, minden kell most azonnal és még csak 13 éves, négy év múlva majd nem szól senkihez, mert nem kapott drága kocsit szülinapjára, anya meg kopog az asztalon hogy hol az ára?! Ne egy gyerek tartsa már anyagi sokkban a felnőtteket. Ti minden sz@rra igent mondtok a gyerekeiteknek?!

aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/148 anonim ***** válasza:
89%

A gyerektartás összegéhez nem tudok hozzászólni, de érdekelne, hogy jön ki egy havi egészséges 2500 kalóriás menü 40-50 ezerből. Még akkor sem, ha halat nemigen eszel.


Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de valószínűleg lesznek benne jó ötletek, amire nem gondoltam. Vagy valójában többet költesz, és most fogod észrevenni.

aug. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!