Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/148 A kérdező kommentje:
#57 avokádós salihoz egy csomag avokadót vettünk 1200ért, amiben van 5 db, abból kettöt felhasználtunk, az eddig 240/fő + két paradicsom 100 Ft/fő, egy kis kukorica (mirelit amit megfőztünk) 50 Ft/fő egy kanál olíva olaj, csemege hagyma 50 ft, szóval avokádós salit kb 550 Ft/fő, csirkecomb kilója 850 volt, de nem nem az egészet használtuk fel kb 300-300 fejenként, + tortillát mi csináltuk ami 100 Ft/db, tzazikihez a görögjoghurt 400 forint de nem az egészet használtuk fel, jó lehet meghaladták az 1000-et 200 ftal mert egész uborkát és pár fej fokhagymát beletettünk a mártás a😅.
aug. 9. 10:46
 62/148 anonim ***** válasza:
84%

Engedd már el, hogy te mennyiből eszel egy hónapban és hogy ruházkodsz. A spórolás a jövökép tök jó, csak ő egy gyerek, teljesen mások a szükségletei, mint neked.

Van egy határ amit meg kell húzni, ennyit tudsz adni pluszban és kész.

De nem szólhatsz bele, hogy ők otthon mit esznek, hogy esznek, hogy költenek, semmi közöd hozzá.

Így meg nem lehet babát vállalni új feleséggel, hogy azon rágódsz, milyen volt régen az exed.

aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/148 anonim ***** válasza:
88%

62, tehát csak a saláta és a csirke több, mint 1000/fő, és te állítod, hogy elég napi kb 1600 ft (mert ugye ez a havi 50e).

Ez egy ebéd. Még van mellette minimum két másik átkezés is, nem?

aug. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/148 A kérdező kommentje:
#61 hát ő is szereti kimérni a dolgokat, tudod nekünk fontosabb, hogy minél kisebbek legyenek a kiadásaink, hogy tudjunk gondolni a jövőre, legyen biztonságos otthonunk, biztonságos autónk, el tudjunk menni egzotikus helyekre nyaralni, tudjunk félretenni a gyerekeinknek. Nem azzal van a bajom, hogy a lányom lovagol, nekem is van drága hobbim, szeretek fotózni és bringázi, vagy egy Sony gépem meg egy cannondale orszagútim, ha enyém lenne a felügyeleti jog, gond nélkül fizetném a hobbiját. Viszont itt nem erről van szó. Hanem arról, hogy az exem ész nélkül költi a pénzt SOSE VOLT OLYAN HOGY NE LETT VOLNA MINUSZBAN A SZÁMLÁJA, nem dolgozik eleget, hogy legyen normális fizetése, ráadásul a lányomat is próbálja erre a sznobizmusra nevelni, és az a pénz amit utálok az exemnek sose megy értelmes dolgokra. A jogaimért meg már hiába küzdenék, a lányom nem akar hozzám költözni, mert itt szabályok vannak, nincsen flancolás, nincsen Calvin Klein, Guess, Desigual...max havonta van éttermezés és nincsenek puccos partik.
aug. 9. 11:08
 65/148 A kérdező kommentje:
#63 ha a gyerek azt a példat látja hogy otthon szórják a pénzt akkor akkor ő is ezt fogja eltanulni és felnőtt korában pedig sose lesz saját egzisztenciája, mert minden hó végére lenullázza a számlaját. Ezért tart itt az ország mert a magyar emberekben nincsen pénzügyi tudatosság és a gyerekeiknek is ezt adják át. Közben meg megy a sírás rívás hogy nem tudják magukat eltartani.
aug. 9. 11:11
 66/148 anonim ***** válasza:
96%
Neked nem a gyerek hobbija a problémád, hanem az exed. Túl sokat foglalkozol vele, ahhoz képest, hogy rég elváltatok.
aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/148 anonim ***** válasza:
86%
67, gondolom, böki az új nő szemét, hogy az ex a gyerekkel jobban él, mint ő a sóher férje mellett, és kezdi érteni, miért is váltak el anno... :D
aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/148 A kérdező kommentje:

A feleségem semmibe se szól bele a lányommal kapcsolatban, van piacképes állása, keresete.

Miért lennék sóher, mert nem veszek a lányomnak minden hónapban 60 ezer forintos cipőt? Merthát ilyen elvárások vannak.

aug. 9. 11:46
 69/148 anonim ***** válasza:
77%

Édes fiam te estél bele annak idején egy költekező libába és még fel is koppintottad annak ellenére ,hogy tudtad milyen.Mostmár nem illik nyekeregned.Akkor kellett volna nem kizárólag a farkad óhaját figyelembe venni, amíg volt lehetőséged rá.Már késő.Tanulj meg együttélni az elkövetett hibáddal és felnőtt ember módjára nem sipákolni az exed életmódja miatt.Ez már így marad, amíg lesz egy balek, aki ellátja mindennel.A lányodat meg akkor elvesztetted, amikor nem harcoltál elég keményen a bíróságon érte, és hagytad,hogy maradjon az exnél.A lányod ilyen körülmények között nő fel ilyen értékrenddel,amit látsz és ezen nem fogsz tudni változtatni ha meggebedsz akkor sem.És az,hogy ez van, ez bőven a te hibád is,tehát nem kizárólag az ex a hibás.Ő csak úgy él,ahogyan anno neked is bemutatta.És te ennek ellenére is gyereket csináltál vele.

Remélhetőleg a mostani társadat sikerült jobban megválasztanod,ha már előzőleg akkora idióta voltál.

Nyugodj bele ,hogy elkúrtad az első házasságodat, és ezáltal az első gyerek életét is, amikor ilyen nőt választottál.Ezt már sehogy sem fogod helyrehozni.Amit tudsz adj meg a lányodnak,ha elégedetlen az anyjával együtt, az már az ő problémájuk.

aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/148 A kérdező kommentje:
#70 ha tudnád mennyiszer megbántam... de utólag könnyű okosnak lenni. Jelenleg van egy elkényeztetett tini, a lányom, rosszak a jegyei, el van kényesztetve és elvárja, hogy minden óhaját teljesítsük, viszont egy rántottát képtelen magának megcsinálni 13 ÉVESEN. Hiába mondod hogy nyugodtnak bele, a lányomról van szó, nagyon nehéz élete lesz felnőtt korában, ha nem lépek közbe. De mégis hogyan tegyem? Nem volt apabarát a bíróság, semmi esélyem se volt ahhoz, hogy hatással legyek a lányra, mert havi két hétvége nem elég ahhoz, hogy erkölcsileg támogassak egy gyereket főleg úgy hogy az anyja teljesen más értékrendű. Mi lesz vele 30 évesen, a szívem szakad meg ha belegondolok. Lehet itt könnyelműsködni, de basszus egy gyerekről van szó, a gyerekemről, te se viselnédbjobban ha a helyemben lennél.
aug. 9. 12:07
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!