Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
 111/148 A kérdező kommentje:
#110 szerintem még egy gyereknek fontos, hogy legyen feladattudata. És fontos, hogy változatos feladatokat végezzen el, még olyat is amit nem szeret, pl mosogatás vagy porszívózás. Szadista mondjuk nem vagyok, azt nem várom el, hogy ő végezze a nagytakarítást, alap minimális dolgokat várok el, semmi extra. Ha felnőtt lesz és önálló élete lesz, akkor sem lesz másképp. Ha nincsen meg az emberben az, hogy mi a feladata, miket kell csinálnia ahhoz, hogy a céljait elérje, nem lesz kiegyensúlyozott élete és sosem érezheti magát biztonságban. És szerintem egy tini már rég nem olyan kicsi hogy ne vegyen részt aktívabban a családja életében. Nemcsak elvenni kell, hanem adni is....
aug. 9. 16:19
 112/148 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, egy 13 éves gyerekről beszélsz. Szerinted nem kellenek neki új ruhák, programok a barátaival vagy éppen a sport? Egy apának nem annyi a feladata, hogy hétvégente pár órát babysitter legyen. Ha meg így állsz a volt feleségedhez, számomra az is kérdés, hogy miért csináltál neki gyereket. És nem, nem gondolom azt, hogy el lenne kényeztetve, egyszerűen még gyerek, akinek a szülei azon kéne legyenek, hogy a lehető legjobbat tudják megadni neki.
aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/148 A kérdező kommentje:
#112 olvasd már végig hogy gay miket írtam és azután okoskodj. Komolyan mondom elegem van abból pár sort elolvas valaki ést azt hiszi mindent tud. Teli van hozzád hasonló idiótakkal az ország.
aug. 9. 19:25
 114/148 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, gusztustalanul arrogáns vagy (és továbbra sem válaszoltál arra, miért vonták meg a szülői felügyeleti jogodat, mert az nem csak úgy működik, hogy anyu kéri és kész).

A 13 éves gyereket egy pénzéhes, lusta gyereknek állítod be, semmi szeretet nem látok a soraid mögött.

MAjd a pénzed számolgatása közben gondolj arra, hogy elszúrtad.


A feladattudatról meg annyit, hogy nekünk otthon egy dolgunk volt: tanulni. Nem mosogattunk, nem főztünk, nem takarítottunk (nyilván vigyáztunk a rendre,, de ennyi). Mégis mindhárman a húgommal és az öcsémmel tisztességes felnőttek lettünk, akik tiszta lakásban élnek, és adnak enni a családnak...

aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/148 anonim ***** válasza:
78%
Így van utolsó. Nekem meg most esett le az, hogy anyunál van a kizárolagos felügyeleti jog.
aug. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/148 anonim ***** válasza:
41%

Csak szólok nem vonták meg a felegyeleti jogát mert láthatja a kölköt 2 hetente.

De ez a magyar valóság,ha a nő nincs börtönben akkor a kőzösfelügyelet 0,01% körül van.

A vagyonihelyzet sem számit lakhatnak a parkban a ping-pong asztal alatt akkor is nőnél lesz a gyerek.


De hogy válaszoljak. Nagyjából beszoptad. Változtatni nem fogsztudni mert ő sem akar változni. Annyi max,hogy elmondod neki amit nekünk.

Ifon 15pro kell rendben 4,5átlag az ára.

Ló kell:szakma az ára.

Stb

Figyelj kislányom. Nem biztos,hogy felnött korodban kifogod a gazdagfaszt és ha nem tudsz letenni semmit az asztalra,akkor szarban leszel. Én nem fogok mindig gyerektartást fizeni neked...akkor miböl vesze gucci gunyát?

Ha anyád is feldobja a pacskert és az új apa kiteszi a szüröd mert semmi köze hozzád hová mész?

Na ezen gondolkozz hercegnő!

aug. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/148 anonim ***** válasza:
80%

116, a láthatás meg a felügyeleti jog nem ugyanaz.

Annak is marad láthatási joga az apának, ha az anyáé a kizárólagos felügyelet (és van néhány kérdés, amibe kizárólagos felügyeelt esetén is beleszólhat a másik fél)

aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/148 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, ha nem csak a volt asszonyról, de a saját lányodról is így nyilvánulsz meg, ugye nem fogsz idejönni vartyogni 10 év múlva, hogy egy gyereked van, az is le se szar?
aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/148 anonim ***** válasza:
36%
116, jó ha tudod, hogy az esetek túlynomó többségében közös felügyelet van. Azt se tudod, mit jelent... Nem a gyermekelhelyezést. :D
aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/148 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam el a korábbiakat, de kérdező, szerintem te add át a te értékrendedet a lányodnak, azokkal a határokkal, amiket te jónak látsz.


Azonban azt nem értem, miért nem akarod fizetni a "a lányom lovaglását, ruházását, a programjait."? Nem gondolod, hogy fontos, hogy a gyereked élményeket szerezzen, tapasztalatokat gyűjtsön, járjon olyan foglalkozásokra, amikben örömét leli? Már csak pár évig lesz gyerek, aztán jönnek a dolgos hétköznapok. Szerintem normális elvárás, hogy a gyerek programjait kb. felesben fizessék a szülők.


A lányod kb. akkor nem fog szeretni, ha folyamatosan azt kapja, hogy ítélkezel felette / leszólod őt /őket, ergo nem szeretetet kap tőled, hanem kritikát. Keresd a saját felelősségedet...

aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!