Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tegyek? A lányomat teljesen...

Mi tegyek? A lányomat teljesen elkényesztetik?

Figyelt kérdés
Hétvégi apuka vagyok, de a láthatásokat egyre nehezebben élem meg. Van egy 13 éves lányom, akivel a kapcsolatom egyre rosszabb, mióta az exem összejött egy tehetősebb férfival. Nem vagyok szegény, vehetnék a lányomnak én is drága dolgokat, de nekem teljesen más értékrendem van, csak abból veszem a drágábbat, amiből tényleg érdemes, meg nem élek puritán életet, de szeretek takarékoskodni, jövőre gondolni... Na a volt nejem nem ilyen, a házasságunk alatt is voltak konfliktusok, hogy nem tudott bánni a pénzzel, meg szeretett flancogatni. Kb. 4-5 éve van együtt a mostani férjével, aki sokkal többet keres nálam és sokkal többet meg tud adni az exemnek meg a lányomnak is. Azóta a lányom és az anyja egyre elviselhetetlenebbek, az exem elvárja hogy a kötelező gyerektartáson kívül finanszírozzam a lányom lovaglását, ruházását, a programjait... De én természetesen nem hagyom hogy elevenen megnyúzzanak, az a baja az exemnek, hogy nem elég neki az a havi keret, amit a férje ad és akkor gondolja engem megfejhet és ezt azért gondolom, mert mindig is egy pénzéhes nő volt és még sajnos szerelmes voltam belé. A lányunk meg felveszi a stílusát, régebben is küzdöttem a közös felügyeletért, de esélyem se volt, időközben elfáradtam, nem hangzik szépen de a lányomból is kezd elegem lenni, bár nem tehet róla, de az anyja természetét örökölte. Azért bennem van hogy nem kéne annyiban hagyni az egészet, de közben nekem is lett új párom nemsokára jön a gyerek. Nagyon furdal a lelkiismeret a lányom miatt, de nem akarom hogy egy elkényeztetett tini és egy pénzéhes hárpia miatt ne legyen kiegyensúlyozott életem. Mégis mit tegyek mert el fogom így veszíteni a lányomat.

aug. 8. 21:14
 121/148 anonim ***** válasza:
26%
120, élményeket szerezhet 5000 forintos farmerban is, de a kislánynak az 50000 forintos kell… Itt a gond.
aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/148 anonim ***** válasza:
91%

Nem olvastam végig az egészet, de: 13 éves kamaszról beszélünk. Én azt gondolom, ez embert próbáló a szülők számára, akkor is ha amúgy együtt vannak és egyezik az értékrendjük (hiszem a kortársak családjainak értékrendje nem szükségszerűen egyezik). Ráadásul ennek a kislánynak a szülei elváltak és nincsenek is jóban és egyetértésben sem a gyereknevelést illetően. Plusz jön a kistesó.


Amit tenni lehet: amikor lehet vele beszélni, el lehet neki mondani, hogy neked mi az értékrended és -ha igaz és komolyan gondolod- azt, hogy lakásra gyűjtesz neki. Azért 13 évesen már lassan kapiskálhatja. És újra és újra elmondani neki. Persze akkor ha tényleg komolyan gondolod, mert úgy látom, hogy vannak kételyeid.


Az új asszony meg-ha terhes, ha nem- egy gyerekes pasival jött össze, viselje el a gyerekedet, ahogy mondjuk el kellene viselni a saját közös gyereketek hisztijeit (ha lenne.

aug. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/148 anonim ***** válasza:
80%

A kérdező 1 MFt nettót keres és ennek <10%-a miatt ( 55eFt gyerektartás és higgyük el neki, hogy mondjuk havonta átlag van még egy húszas, amit duzzogva, hegyibeszédezve a lányőra fordít.


50 eFt az étkezése avokádóval meg akciós lazaccal (persze…). Akkor a rezsire is kb ennyi juthat, 150 ezret megtakarít… a maradékból mi a bénatért nem tud a szeretett, jelnleg egy szem lányával kicsit is nagylelkűbb lenni, mint a 400 Ft-os összerohadt zöldségvadészat?


…és akkor lesz egy második gyereke Tartuffe úrnak, ott is majd az akciós budipapírból gurigáz pelenkát?


Kérdező nagyon, de nagyon szégyelld el magad: ne az exeden pörögjél, hanem azon, hogy hogy van bőr a képeden < 10%nyi jövedelmed kiadásán ilyen felháborító stílusban szidni azokat az embereket, akiket állítólag valamikor szerettél, de a lányodat sem szereted.


Ha “félre van nevelve” és te a megvont szülői felügyeleti jogoddal a partvonalról dumálsz bele ebbe is (veszélyeztetőktől, bűnözőktől, bántalmazóktók veszik el… ha ezt sem tudod, akkor- gyanítom- nemcsak Tartuffe uraság vagy, hanem Münchhausen báró is, mert tájékozatlan, tanulatlan, buta embernek nem adnak 1 MFt nettó fizetést.


Szalonképtelen az összes megnyilvánulásod és anyaként mondom: a lányod a szüleinek, tehát neked is az élő tükörképe! Te nem nevelted normális értékrendűvé (ha igaz, de lovagolni járni egy hobbi vagy sport, 1 MFt-os fizetési szint mellett nem lehetne ez sem extrém!), most is csak szidod vadidegeneknek, de ezen kívül mit teszel tényleg?


Nekem 14 éves gyerekem van és ha ilyen apja lenne, nem csodálkoznék a keresetlen stílusán. Nyígsz, vergődsz a valószínűleg kanyarba se milliós bevételeddel és 50 eFt felett kínhalálozol 1-2-30 ezrekért? Te normális vagy, komolyan?

Főzögessél rohadt ládás zöldségekből a milliós fizuddal, de erre normális ember nem kényszerít senkit… közben meg egy nagy álságos szentfazék vagy, mert a te hobbidért nem jár hegyibeszéd, nem sárgacimkézel a sony kamerára, igaz? :D


Ha neked ekkora nagy megterhelés akár a jövedelmed tizede is a tulajdon gyerekedre, akkor mégis minek a második? Vagy az nem teher?

Arrogáns, nagyképű, faszarági, tanulatlanabb fajta vagy- örülj inkább, hogy a lányod nem a te életviteledet tartja értékrendi origónak.

Ha már itt kibeszéled még a volt feleséged férjét is, akihez aztán depláne semmi közöd, legfeljebb köszönettel illethetnéd, mert neki a lányod nyugodjál meg többe van időben, szeretetben, anyagiakban is, ugyan számolj már be itt a névtelen tömegnek, mi volt az a cselekedeted a múltban, ami miatt megvonták a szülői felügyeleti jogaidat?

Még egyszer:

- vagy buta vagy és nem tudod, mi a különbség a váltott nevelés és a felügyeleti jog között

- vagy te is az ilyen esetekhez hasonlóan a bűnöző/zaklató/veszélyeztető/bántalmazó vonalat vitted, csak most szentfazekaskodsz…


Én egyébként a nagyképű, tájékozatlan, nagyotmondó, háborgós faszarágira tippelek… egy áldás lehetsz a környezetednek, tényleg.

aug. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/148 anonim ***** válasza:
76%

123!Leírtad amit gondolok köszi!

Ilyen egy fillérbszó😅 Amúgy én azt sem hiszem el,amit ideokád az exéről,de még nagyon azt sem hogy a lánya ilyen drága dolgokat kér...ez csak körítés,hogy legyen mire fognia,hogy ne kelljen a lovaglást fizetni, és higgyük el,hogy a lánya meg az exe a gonosz elkényeztetett.Szegény második gyerek...

aug. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/148 anonim ***** válasza:
41%
Nem olvastam végig a válaszokat. Szerintem tök mindegy mit eszik a kérdező, meg hogy az exe milyen fasságokra iratja be a lányukat, a lényeg az, hogy a bíróság 55ezer forint gyerektartást határozott meg, amit a kérdező szó nélkül fizet. Nem a pasas tehet arról, hogy anyuka nem tud bánni a pénzzel, mert nekem ne mondja senki, hogy havi 2x55ezer forintból nem lehet gyereket nevelni. Egyesek csak simán nem tudnak spórolni mert minden szirszart megvesznek a gyereküknek. Le lehet pontozni
aug. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/148 anonim ***** válasza:
71%
123, tudod, hol keres ez egy millát? 😂
aug. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/148 anonim ***** válasza:
52%

123, tökéletes megfogalmazás :D

Szóval, ja, kérdező, pucit lazulj be és ne a majd-ban élj, hanek próbáld meg élvezni a most-ot. A lányoddal kapcsolatban is. Vagy szállj ki az életéből.

aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/148 A kérdező kommentje:

#122 itt a baj. Tipik buta proli vagy, vaktában okoskodsz.


Bárki aki engem számon kér hogy 1 millós fizetés mellett miért csak 55 ezer forintos gyerektartást fizetek, úgy hogy közben nálam van a gyerek, amikor beteg és vehetem a gyógyszerit, úgy hogy az anya a szülői feladatait nem látja el, kíváncsi lennék, hogy ti is utalnátok havi 100 ezer forintot úgy hogy a lányotoknak ÉVET KELL ISMÉTELNIE.


Ennyi idiótát itt🤦

aug. 10. 09:31
 129/148 anonim ***** válasza:
86%

Tulajdonképpen mi a bajod?

A lányod buta és nem tud bánni a pénzel?

Az exed sem?

És akkor mi van? Ott van új férj akit ez nem izgat...vagy lehet,hogy igen. Nem tudjuk.

Te garsoskodsz,szived joga. Én is zsugori vagyok csak nincs gyerekem.

Jól hangzik a netto milla de mennyi marad a hóvégén ebből?

3-4 esetle 5kiló. Az ma 0,5-1nm biztos ezért kell kínozni magad?


A tökfej lányod te nem fogod megnevelni 2heti láthatással.

Ez ennyi volt. Duzzogjon ha nem kap új telcsit,majd kinővi vagy nem.

Aztán ha ott kis tesó akkor még látni sem fogod,mert zavarja baba sírás,pelenkázni sem fog (nem is várható el).

Barátkozz a gondolattal, ez már veszet fejsze nyele.

aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/148 anonim ***** válasza:
71%

#129

Az a baja,hogy hisztizni akar a rossz párválasztása és annak következményei miatt.Még nem jutott el addig,hogy ettől semmi sem fog változni.🤷És a világon az emberek sem az ő elgondolásai szerint fognak élni.

aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!